Potęga checklisty

Znak
2012-01-16
2012-01-16
Rafał Śmietana
checklista kontrola procedura sukces opanowanie

Zawiodłem się na tej książce. Sama idea jest bardzo ciekawa i dosłownie ratuje życie, np. w lotnictwie. Jednak przydatne informacje spokojnie zmieściłyby się w krótkim artykule. Autor więcej rozpisuje się na temat przebiegów operacji, niż samych checklist.

Kolejne przykłady potwierdzają początkową tezę autora, samej wiedzy nt. korzystania checklist jest niewiele poza tym, że są skuteczne

Nie polecam. Strata pieniędzy i papieru. Książka szczegółowo opisuje producedury medyczne przed i po zastosowaniu listy kontrolnej, inne przypadki jak murowanie domu, ale jaki ma cel i jak ma ci pomoc, tego już autor na swojej liście kontrolnej tworząc książkę nie miał.

Niezwykle inspirująca i praktyczna książka!

Niezwykle inspirująca i praktyczna książka!

W książce wiele miejsca zostało poświęcone przykładom gdzie jest wykorzystywana checklista, jaki był problem i jak go rozwiązano stosując listę kontrolną. Nie znajdziecie w niej wskazówek jak tworzyć dobrą listę, może dlatego, że autor po udanym wprowadzeniu checklisty w swojej przychodni był doradcą i nie chce zdradzać swoich sekretów?

Tytuł książki jest adekwatny do jej bogatej w liczne historie treści - ukazuje, jak listy kontrolne wpływają na wykonywanie poprawnie czynności i zmniejszają ryzyko pomyłek. Autor skupia się głównie na obszarze lotnictwa, medycyny, budownictwa i nieco inwestycji. Niemniej, na próżno szukać w tej książce konkretnych wskazówek czy przykładów checklisty...

Istotą tej książki jest wskazanie, jak często małe zmiany mogą dawać wielkie efekty.
Podobała mi się, polecam.

Podobała mi się, polecam.

Książka oprócz niesamowicie długiego krążenia wokół tematu dlaczego listy kontrolne są takie przydatne zawiera mało wskazówek jak je tworzyć i wykorzystywać.

To, co bardzo mi się podobało w książce, to niezwykle interesujące studia przypadku obrazujące główne zagadnienie. Temat przewodni niby banalny i wydawałoby się do wyczerpania w chwilę. Poboczne historie okazały się na prawdę świetne - szczerze polecam lekturę.

Wbrew pozorom nie jest to standardowy poradnik, pouczający jak porządkować swoje życie. Raczej opowieść o medycynie i otym, że nie zawsze wielkie nakłady finansowe mają znaczenie a raczej dyscyplina i umiejętność współdziałania. Ciekawe i do przemyślenia.

• Do kupienia
  • Business