Inwestycyjny boom Siła spokoju i mądrej strategii

Wydawnictwo: Onepress
8 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Siła spokoju, mądre strategieodkryj potęgę własnej intuicji poznaj taktyki jednego z wielkich inwestorów wykorzystaj panujące trendy zacznij świadomie generować zyskWedług Marka Shipmana -twórcy tej książki -kolejny wielki boom inwestycyjny zbliża się wielkimi krokami. Autor, będący człowiekiem posiadającym ogromne doświadczenie, imponującą wiedzę i niewiarygodną intuicję, ze wszech miar zasługuje na zaufanie Czytelnika.Niniejszy przewodnik skierowany jest zarówno do wytrawnych inwestorów, jak i do nowicjuszy w tej dziedzinie. Klarownie wyjaśnia wszystkie główne aspekty inwestowania. W sposób dostępny i zrozumiały opisuje strategie gwarantujące największy sukces, przewiduje rentowne inwestycje najbliższej przyszłości i zdradza sekrety zależności zachodzących na rynkach. Jako jedna z niewielu pozycji, przybliża rynek towarowy, oferujący wspaniałe możliwości inwestycyjne, które mogą być dostępne nawet przez ponad dekadę. Jest rzetelną i profesjonalną alternatywą w świecie, rządzonym przez złudne emocje i działania podejmowane ad hoc.Poznaj psychologię skutecznego inwestowania Dowiedz się, w co warto ulokować pieniądze Opracuj skuteczną strategię inwestycyjną Zacznij sam przygotowywać analizy inwestycyjne Wielki boom inwestycyjny to książka niezwykle bogata w informacje i prezentująca pragmatyczne podejście do inwestowania, a jednocześnie pozwalająca Czytelnikom lepiej zrozumieć temat, który mógł im się wcześniej wydawać niedostępny. Ray Thompson, dyrektor zarządzający firmy Thompson & Associates LtdSpis treściO autorze (11)Przedmowa (13)Podziękowania (15)Wprowadzenie (17)1. Weź odpowiedzialność za swoje pieniądze (21)Twoja przyszłość?! (21)2. Samodzielne inwestowanie (25)Przejmowanie kontroli (25) Inwestowanie to nie granie na giełdzie (26) Co jest Ci potrzebne? (27) Opracuj plan (29) Na czym polegają inwestycje długoterminowe metodyczne podążanie za trendami (31) Dlaczego podążanie za trendami jest skuteczne? (32) Wyczucie czasu nie przewiduj, reaguj (33) Kupuj drogo, aby sprzedać jeszcze drożej (34) Przegrani dokładają do nierentownych pozycji (35) Podążanie za trendami kontra strategia kup i trzymaj (37)3. Psychologia skutecznego inwestowania (39)To gra umysłowa (39) Nie ma czegoś takiego, jak stały poziom zysku (41) Przywyknij do ponoszenia strat (43) Dyscyplina (45) Temperament (47)4. Finansowanie inwestycji (49)Postrzeganie ryzyka (49) Twoje zaangażowanie finansowe (51) Kapitał inwestycyjny (53) Alokacja środków (55) Podejście dynamiczne (56) Procent składany (59) Dźwignia finansowa (61)5. Opracowywanie strategii inwestycyjnej (65)Profil boomu inwestycyjnego (65) Analogie historyczne (68) Długookresowa analiza inwestycyjna (92) Krok 1. Zidentyfikuj odpowiednią klasę aktywów (93) Krok 2. Otwórz pozycję, posługując się wykresami (95) Wady analizy technicznej (96) Zalety analizy technicznej (100) Rekomendowane strategie inwestycyjne (101) Opieraj się na danych tygodniowych (102) Kiedy inwestować? (103) Kiedy likwidować inwestycje? (118) Przeprowadzanie własnej analizy (125) Przykład z mojej praktyki (128)6. Towary kolejny wielki boom inwestycyjny (139)Rynki towarowe pierwsza faza (139) Czy towary nie są ryzykowne? (143) Dlaczego ceny towarów rosną? (145) Strona popytu (146) Strona podaży (166) Duży popyt, mała podaż, wysokie ceny (169)7. Rynki towarowe (171)8. Sposoby inwestowania w towary (199)Inwestowanie bez podatków (199) Jak działa spread betting? (201) Spread betting pierwsze kroki (203) Kolejny instrument kontrakty terminowe (204) Jak działają kontrakty terminowe? (205) Kontrakty terminowe pierwsze kroki (206) Kolejny instrument fundusze towarowe (207) Kolejny instrument akcje firm zajmujących się towarami (208)Zakończenie (211)Dodatek A Wywiad z Markiem Shipmanem (215)Dodatek B źródła informacji do analizy inwestycyjnej (229)Słowniczek terminów finansowych (233)Zalecane lektury (237)Skorowidz (239)

Krzysztof Kaźmierczyk | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Po czasie mogę powiedzieć, że przepowiednia autora spełniła się. Polecam.

m32w | 2016-03-16
Przeczytana: 01 marca 2016

Mega prosta strategia, czy skuteczna się okaże ;) myśle ze tak.

moneygrabbing | 2016-04-16
sebastiansab | 2015-08-09