Szósty

Wydawnictwo: Replika
Agnesscorpio

Czy możliwe jest połączenie świetnego kryminału z wciągającym romansem? Wartkiej, trzymającej w napięciu akcji z subtelnym i wnikliwym opisem uczuć? Logicznie i racjonalnie skonstruowanej intrygi z onirycznymi przeczuciami czekającego gdzieś za rogiem przeznaczenia? Okazuje się, że tak. Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Szóstym” dokonuje niebywałej rzeczy. Łącząc przeciwności, tworzy niesamowitą...

Okazuje się, że tak. Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Szóstym” dokonuje niebywałej rzeczy. Łącząc przeciwności, tworzy niesamowitą historię, od której wprost nie sposób się oderwać. Rys bohaterów jest tak przekonujący, że zasadne staje się uściślenie autorki o fikcyjności postaci i wydarzeń.

Alicja Szymczak i Marcin Langer… Od początku trwania powieści ich losy w dziwny sposób zbliżają się do siebie i oddalają. Każde z nich obawia się przyjąć tego, co nieubłaganie ściga ich od sześciu lat. Absurdalnie, dopiero pojawienie się seryjnego mordercy, zabijającego zielonookie blondynki, sprawia, że losy tej wyjątkowej dwójki łączą się na zawsze. Ona – policyjna pani psycholog i profiler, on – głównodowodzący Śląskiej Grupy Śledczej, elitarnej jednostki policyjnej. Współpraca zawodowa wkrótce przeradza się w gorący, pełen skrajnych emocji romans.

Tłem tej romantycznej historii jest świetnie poprowadzony kryminał. Grasujący seryjny morderca, tajemnicza sprawa sprzed wielu lat, niewiele poszlak… Wszystko to sprawia, że do samego końca nie wiadomo, kim jest Szósty, a ostatnie rozdziały i epilog są zaskoczeniem dla każdego czytelnika.

źródło opisu: http://www.replika.eu/zapowiedzi.php?wyd=1&id3=369&k=

źródło okładki: http://www.replika.eu/zapowiedzi.php?wyd=1&id3=369&k=

Kasia | 2019-08-14
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Romansidło raczej niż kryminał... Nie powiem, czyta się... Ale schemat przewidywalny do bólu, bohaterowie papierowi... Nie jest to książka wysokich lotów, raczej lekka, łatwa i przyjemna lekturka do kawy.

ejotek | 2019-06-23
Przeczytana: czerwiec 2019

Z twórczością 'dilerki emocji' jaką jest określana Agnieszka Lingas-Łoniewska spotkałam się już kilkanaście razy. Były to zarówno powieści obyczajowe jak i thrillery czy kryminały z nutką romansu. Elementem, który niezmiennie zaskakuje jest finał, nigdy nie jest pewne jaki będzie... Dowód? Wydany kilka lat temu "Szósty" doczekał się nowego zakończenia, które zostało dopisane przez autorkę i po drobnych poprawkach całość wydano ponownie, jako "Szósty po latach". Który finał podobał mi się bardziej?

Inspektor Marcin Langer jest szefem Śląskiej Grupy Śledczej, która zajmuje się najcięższymi przestępstwami. Od kilku lat tkwi w związku z Angelą, jednak nie do końca chce z nią związać swoją przyszłość. Czy ma to związek z powtarzającymi się od lat snami z nieznajomą dziewczyną w roli głównej? Czy Marcin przypomni sobie pewne wydarzenia z przeszłości i powiąże je z tym, co się dzieje?

Gdy na Śląsku dochodzi do trzeciego już porwania zielonookiej blondynki Langer włącza do sprawy...

Kacha | 2019-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Nie.

Notka | 2019-05-13

kiedyś - lubie

justynka1987 | 2019-03-28

Jest to lektura zapewniająca tak wiele emocji, że nie sposób ją spokojnie przerwać i odłożyć na półkę.
Gorąco polecam tę powieść wszystkim rządnych wrażeń. Ja jestem bardzo zadowolona, że sięgnęłam po "Szóstego" i mam w planach kolejne książki Autorki.

Dreptak | 2019-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 21 marca 2019

zdecydowanie bardziej romans niż kryminał;
zniechęcające zakończenie epilogu - po raz kolejny główny bohater z precyzją szwajcarskiego zegarka dociera na miejsce dokonującej się zbrodni w ostatniej sekundzie jej zapobiegając - raz taki naiwny chwyt można zaakceptować, ale kolejny to już duża przesada,

mariszach | 2019-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Połączenie thrillera z romansem.Książka o seryjnym mordercy-oprawcy zielonookich blondynek.Kobiety są przetrzymywane przez kilka dni, a na szósty dzień po zaginięciu zostają odnalezione martwe. Świetna książka,trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Polecam

eduko7 | 2018-07-30
Przeczytana: 22 lipca 2018

Lektura wywołująca wiele emocji. Psychopata mordujący zielonookie blondynki. Sadysta czerpiący satysfakcję z zastraszania, okaleczania a w konsekwencji mordowania swoich ofiar. A może mężczyzna psychicznie okaleczony w dzieciństwie przez bliską osobę? I ostatnia jego wybranka – psycholog współpracująca ze śledczymi. Kto z nich wygra walkę z czasem?
Budzące się uczucie, będące konsekwencją zdarzeń z przeszłości:
„Wpatrywali się w siebie bez słowa.
Bo nie potrzebowali słów.
Wyznań.
Zapewnień.
Przyrzeczeń.
Obietnic.
To było im zbędne.
Widzieli tylko siebie.
I przepełniającą serca miłość, która odbijała się w ich oczach, przekazując
sobie nawzajem jedną istotną wiadomość.
Kocham cię...
Jesteś moja.
Jesteś mój.
I nikt i nic tego nie zmieni.
Nikt tego nie zniszczy.
I wszystko przetrwamy”.
Czy to wystarczy, aby przeciwstawić się złu?
Mimo, że niektóre fragmenty przytłaczają, trudno oderwać się od tej powieści. Akcja jest dynamiczna. Autorka umiejętnie buduje napięcie do ostatnich stron....

Wiktoria Greloch | 2018-07-28

To było boskie! xD Alicja i Marcin to najlepsza para ever :D Przeczytajcie sami, bo ja polecam z całego serduszka! <3

Emilka | 2018-06-30
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2018

Agnieszka Lingas-Łoniewska to moje tegoroczne odkrycie!
Szósty to rewelacyjny kryminał połączony z romansem ale także tragicznymi wydarzeniami , które wbrew pozorom przyniosły wiele dobrego bo dały początek miłości ludzi połączonych nie tylko uczuciem ale również pracą i oddaniem jej.
Narracja wieloosobowa wprowadzona została w taki sposób ,że nie mamy wrażenia zagubienia wśród bohaterów i wydarzeń za co chylę czoła Pani Agnieszce !