Szósty

Wydawnictwo: Replika
7,49 (674 ocen i 157 opinii)
978-83-76741-64-2
Agnesscorpio

Inne wydania

Czy możliwe jest połączenie świetnego kryminału z wciągającym romansem? Wartkiej, trzymającej w napięciu akcji z subtelnym i wnikliwym opisem uczuć? Logicznie i racjonalnie skonstruowanej intrygi z onirycznymi przeczuciami czekającego gdzieś za rogiem przeznaczenia? Okazuje się, że tak. Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Szóstym” dokonuje niebywałej rzeczy. Łącząc przeciwności, tworzy niesamowitą...

Okazuje się, że tak. Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Szóstym” dokonuje niebywałej rzeczy. Łącząc przeciwności, tworzy niesamowitą historię, od której wprost nie sposób się oderwać. Rys bohaterów jest tak przekonujący, że zasadne staje się uściślenie autorki o fikcyjności postaci i wydarzeń.

Alicja Szymczak i Marcin Langer… Od początku trwania powieści ich losy w dziwny sposób zbliżają się do siebie i oddalają. Każde z nich obawia się przyjąć tego, co nieubłaganie ściga ich od sześciu lat. Absurdalnie, dopiero pojawienie się seryjnego mordercy, zabijającego zielonookie blondynki, sprawia, że losy tej wyjątkowej dwójki łączą się na zawsze. Ona – policyjna pani psycholog i profiler, on – głównodowodzący Śląskiej Grupy Śledczej, elitarnej jednostki policyjnej. Współpraca zawodowa wkrótce przeradza się w gorący, pełen skrajnych emocji romans.

Tłem tej romantycznej historii jest świetnie poprowadzony kryminał. Grasujący seryjny morderca, tajemnicza sprawa sprzed wielu lat, niewiele poszlak… Wszystko to sprawia, że do samego końca nie wiadomo, kim jest Szósty, a ostatnie rozdziały i epilog są zaskoczeniem dla każdego czytelnika.

źródło opisu: http://www.replika.eu/zapowiedzi.php?wyd=1&id3=369&k=

7,87 (71 ocen i opinii)
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,5 (2 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,11 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kiwi_Agnik | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Ciekawy pomysł - mierne wykonanie.
Słaba i banalna książka do tego nieznośnie przewidywalna i nie budząca we mnie żadnych emocji.

Trywialne romansidło, bo kryminał jest tu tylko tłem.

Pani pisarka bardzo mocno zainspirowała się twórczością E.L. James i jej niechlubnie chlubnym "50 twarzy Grey'a".

Ubogie słownictwo, a masa błędów gramatycznych i interpunkcyjnych aż "razi" w oczy.
Nie rozumiem zachwytów nad tą pozycją.

"Mogę. Wszystko mogę. Kiedyś ktoś zniszczył cały mój świat. Stworzyłem go na nowo. Swój. Własny. Jestem bogiem. Mogę wszystko. Daję i odbieram. I zbawiam."

Tym razem mamy coś dla romantyczek, ale także dla wielbicielek czegoś mrocznego i niebezpiecznego... Jest miłość, ale i zbrodnia - seryjny zabójca, zwany Szóstym, poluje wyłącznie na zielonookie blondynki. Oczywiście główna bohaterka również nią jest...

Powieść Lingas - Łoniewskiej po raz kolejny udowadnia, że obiektywna (na ile się da...) ocena książki nijak się ma do emocji, jakie ona w nas wzbudza, często wbrew tej ocenie i wbrew rozsądkowi. "Szósty", mimo że zawiera w sobie nowy element, czyli seryjnego mordercę i śledztwo, ma również schematy obecne w pozostałych powieściach autorki. Mamy tu wielką miłość, wiarę w przeznaczenie, czułość i słodkie słówka, a także zazdrosną i odrzuconą kobietę... Te wszystkie zabiegi, mające rozczulić wrażliwe serce każdej romantyczki, pisarka stosuje z upodobaniem i niestety zbyt często je...

Ewa-Książkówka | 2012-03-13
Przeczytana: 11 marca 2012

Codziennie rano szereg tych samych czynności. Mycie twarzy letnią wodą, czesanie złocistych blond włosów, robienie lekkiego makijażu wokół soczystozielonych oczu. Codzienny rytuał, który, podkreślając urodę, w tak nienachalny sposób zwracał na nią uwagę. Choć zabiegi te miały jedynie subtelnie ukazać otoczeniu jej naturalne piękno, to ich efekt nie uszedł JEGO uwadze. Ujrzawszy ją po raz pierwszy, wiedział, że musi należeć do niego, że wbrew woli kobiety posiądzie jej ciało i duszę. Wiedział także kiedy i jak zakończy jej cierpienie.

Sześć dni po tajemniczym zaginięciu świat usłyszy, że to on, niczym pan i władca, brutalnym gwałtem odebrał jej godność; to on, patrząc w głąb zielonych oczu blond-piękności, pozbawił ją życia spełniając okrutną obietnicę:

W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka – mężczyznę i kobietę. W szóstym dniu… odbiorę ci życie, bo ja jestem twoim bogiem[1].

Czy można zatrzymać szaleństwo człowieka, który uważa się za Boga? Choć sprawa wydaje się beznadziejna,...

boziaczek | 2014-08-24
Na półkach: E-booki, Przeczytane, Posiadam

Dość długo zwlekałam z poznaniem tej książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i szczerze mówiąc bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła:) Szósty to bardzo dobry kryminał + świetny romans jak to u p. Agnieszki w zwyczaju. Odnalazłam tutaj to czego szukałam w ostatnich powieściach tej autorki tj. seria Łatwopalni, Nocny Łowca czy Brudny Świat, które mnie bardzo rozczarowały.
W Szóstym pojawiają się wszystkie elementy dobrej książki. Jest wciągająca, akcja dzieje się w szybkim tempie, bohaterowie nie są sztampowi. Sama intryga i wątek kryminalny też są bardzo ciekawe, choć nieco przewidywalne. Książka właściwie czyta się sama.
Polecam. I czekam na następne dobre powieści p. Agnieszki.

joaśka | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

"A wtedy (...) spojrzał na nią tak roziskrzonym wzrokiem, że miała wrażenie, że (..)nie da rady wyjść sama z samochodu"... Takich zwrotów jest więcej i właściwie cała książka aż się od nich trzęsie. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale jeśli chodzi o mnie, to szczególnym ich fanem nie jestem. Delikatnie mówiąc. Dlatego też miałam dojmujące wrażenie, że czytam romansidło zamiast dobrego kryminału. Zresztą dobry kryminał to też nie był. Taka przeciętna opowieść do skonsumowania w jeden dzień.

Przebudzona | 2015-05-20
Przeczytana: 19 maja 2015

Może zacznę od tego, że zaczynając czytać powieść Pani Lingas-Łoniewskiej od razu rzucił mi się w oczy dość prosty styl pisania i z początku trochę mnie irytował, ale z każdą kolejną stroną było coraz lepiej, bo się wczułam w klimat powieści i już mnie to nie raziło i czerpałam przyjemność z lekturki :).

Zdecydowanie jest to ROMANS z tłem kryminalnym - bardzo dużo się tu mówi o kwestii przeznaczenia, czasami podkreślanie tego non stop bywało drażniące, bo szczerze - raz czy dwa starczy, dotarło do mnie, że główni bohaterowie - inspektora Marcina Langer z Alicją Szymczak połączyło coś wyjątkowego, nadprzyrodzonego i nie z tej ziemi :).

Mimo że trochę pokręciłam nosem, to jestem bardzo zadowolona, bo czytało się bardzo szybko i wciągnęła mnie jak tylko wbiłam sobie do główki, że bardziej zalatuje tu klimatem romansu, a niżeli kryminału, który był dodatkiem. Na początku nie widziałam nic za bardzo wyjątkowego w owym "Szóstym", ale później pisarka się rozkręciła i zaczęło być...

Madi | 2014-08-15
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Po raz pierwszy miałam przyjemność czytać kryminał połączony w równym stopniu z romansem,z małą domieszką obyczajówki i magii,a to wszystko w dodatku napisane przez naszą rodaczkę.
Tak!-Miałam przyjemność!-bo czytało mi się bardzo szybko, przyjemnie i z dużym zainteresowaniem .
Książka jest na prawdę dobra,trzyma w niesamowitym napięciu ,a zakończenie sprawy "szóstego" było dla mnie całkowitym zaskoczeniem ,bo szczerze przyznam ,że obstawiałam kogoś innego.
Duże brawa dla Pani Agnieszki za stworzenie tak dobrej lektury.
Po przeczytaniu takich książek nabieram ochoty na czytanie więcej książek naszych rodaków,których dopiero pomału odkrywam.

mania_kch | 2014-04-18

"Szósty" to opowieść przedstawiająca nam historię dość skomplikowanej miłości między dwojgiem ludzi . Jest to miłość nieporównywalna z niczym, bo naznaczona jest szczególną mocą., co już samo w sobie jest dość zaskakujące. Dodatkowym atutem "Szóstego" jest uwikłanie głównych bohaterów w niebezpieczeństwa związane z zagadkowymi zabójstwami kobiet. Napięcie trzymające nas praktycznie do ostatnich stron sprawia, że ciężko jest się oderwać od czytania a zaskakujące zakończenie wpłynie na to, że „Szósty” na długo pozostanie w pamięci.
Polecam :)

Anita | 2012-12-05
Przeczytana: listopad 2012

To moja pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam.I muszę przyznać,że bardzo mile mnie zaskoczyła.Czytało się ją fantastycznie,lekko,z ciekawością i jeszcze ta mała nutka magii,przeznaczenia.Polecam:)

kasandra_85 | 2012-03-08
Przeczytana: marzec 2012