Okładka książki Szósty

978-83-76741-64-2
typ
papier
Agnesscorpio
7,46 (551 ocen i 133 opinie)

Opis książki

Czy możliwe jest połączenie świetnego kryminału z wciągającym romansem? Wartkiej, trzymającej w napięciu akcji z subtelnym i wnikliwym opisem uczuć? Logicznie i racjonalnie skonstruowanej intrygi z onirycznymi przeczuciami czekającego gdzieś za rogiem przeznaczenia? Okazuje się, że tak. Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Szóstym” dokonuje niebywałej rzeczy. Łącząc przeciwności, tworzy niesamowitą...

Okazuje się, że tak. Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Szóstym” dokonuje niebywałej rzeczy. Łącząc przeciwności, tworzy niesamowitą historię, od której wprost nie sposób się oderwać. Rys bohaterów jest tak przekonujący, że zasadne staje się uściślenie autorki o fikcyjności postaci i wydarzeń.

Alicja Szymczak i Marcin Langer… Od początku trwania powieści ich losy w dziwny sposób zbliżają się do siebie i oddalają. Każde z nich obawia się przyjąć tego, co nieubłaganie ściga ich od sześciu lat. Absurdalnie, dopiero pojawienie się seryjnego mordercy, zabijającego zielonookie blondynki, sprawia, że losy tej wyjątkowej dwójki łączą się na zawsze. Ona – policyjna pani psycholog i profiler, on – głównodowodzący Śląskiej Grupy Śledczej, elitarnej jednostki policyjnej. Współpraca zawodowa wkrótce przeradza się w gorący, pełen skrajnych emocji romans.

Tłem tej romantycznej historii jest świetnie poprowadzony kryminał. Grasujący seryjny morderca, tajemnicza sprawa sprzed wielu lat, niewiele poszlak… Wszystko to sprawia, że do samego końca nie wiadomo, kim jest Szósty, a ostatnie rozdziały i epilog są zaskoczeniem dla każdego czytelnika.

źródło opisu: http://www.replika.eu/zapowiedzi.php?wyd=1&id3=369&k=

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ewa-Książkówka | 2012-03-13
Przeczytana: 11 marca 2012

Codziennie rano szereg tych samych czynności. Mycie twarzy letnią wodą, czesanie złocistych blond włosów, robienie lekkiego makijażu wokół soczystozielonych oczu. Codzienny rytuał, który, podkreślając urodę, w tak nienachalny sposób zwracał na nią uwagę. Choć zabiegi te miały jedynie subtelnie ukazać otoczeniu jej naturalne piękno, to ich efekt nie uszedł JEGO uwadze. Ujrzawszy ją po raz pierwszy, wiedział, że musi należeć do niego, że wbrew woli kobiety posiądzie jej ciało i duszę. Wiedział także kiedy i jak zakończy jej cierpienie.

Sześć dni po tajemniczym zaginięciu świat usłyszy, że to on, niczym pan i władca, brutalnym gwałtem odebrał jej godność; to on, patrząc w głąb zielonych oczu blond-piękności, pozbawił ją życia spełniając okrutną obietnicę:

W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka – mężczyznę i kobietę. W szóstym dniu… odbiorę ci życie, bo ja jestem twoim bogiem[1].

Czy można zatrzymać szaleństwo człowieka, który uważa się za Boga? Choć sprawa wydaje się beznadziejna,...

boziaczek | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki

Dość długo zwlekałam z poznaniem tej książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i szczerze mówiąc bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła:) Szósty to bardzo dobry kryminał + świetny romans jak to u p. Agnieszki w zwyczaju. Odnalazłam tutaj to czego szukałam w ostatnich powieściach tej autorki tj. seria Łatwopalni, Nocny Łowca czy Brudny Świat, które mnie bardzo rozczarowały.
W Szóstym pojawiają się wszystkie elementy dobrej książki. Jest wciągająca, akcja dzieje się w szybkim tempie, bohaterowie nie są sztampowi. Sama intryga i wątek kryminalny też są bardzo ciekawe, choć nieco przewidywalne. Książka właściwie czyta się sama.
Polecam. I czekam na następne dobre powieści p. Agnieszki.

maniakch | 2014-04-18

"Szósty" to opowieść przedstawiająca nam historię dość skomplikowanej miłości między dwojgiem ludzi . Jest to miłość nieporównywalna z niczym, bo naznaczona jest szczególną mocą., co już samo w sobie jest dość zaskakujące. Dodatkowym atutem "Szóstego" jest uwikłanie głównych bohaterów w niebezpieczeństwa związane z zagadkowymi zabójstwami kobiet. Napięcie trzymające nas praktycznie do ostatnich stron sprawia, że ciężko jest się oderwać od czytania a zaskakujące zakończenie wpłynie na to, że „Szósty” na długo pozostanie w pamięci.
Polecam :)

joaśka | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

"A wtedy (...) spojrzał na nią tak roziskrzonym wzrokiem, że miała wrażenie, że (..)nie da rady wyjść sama z samochodu"... Takich zwrotów jest więcej i właściwie cała książka aż się od nich trzęsie. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale jeśli chodzi o mnie, to szczególnym ich fanem nie jestem. Delikatnie mówiąc. Dlatego też miałam dojmujące wrażenie, że czytam romansidło zamiast dobrego kryminału. Zresztą dobry kryminał to też nie był. Taka przeciętna opowieść do skonsumowania w jeden dzień.

Madi | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Po raz pierwszy miałam przyjemność czytać kryminał połączony w równym stopniu z romansem,z małą domieszką obyczajówki i magii,a to wszystko w dodatku napisane przez naszą rodaczkę.
Tak!-Miałam przyjemność!-bo czytało mi się bardzo szybko, przyjemnie i z dużym zainteresowaniem .
Książka jest na prawdę dobra,trzyma w niesamowitym napięciu ,a zakończenie sprawy "szóstego" było dla mnie całkowitym zaskoczeniem ,bo szczerze przyznam ,że obstawiałam kogoś innego.
Duże brawa dla Pani Agnieszki za stworzenie tak dobrej lektury.
Po przeczytaniu takich książek nabieram ochoty na czytanie więcej książek naszych rodaków,których dopiero pomału odkrywam.

kasandra_85 | 2012-03-08
Przeczytana: marzec 2012

Anita | 2012-12-05
Przeczytana: listopad 2012

To moja pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam.I muszę przyznać,że bardzo mile mnie zaskoczyła.Czytało się ją fantastycznie,lekko,z ciekawością i jeszcze ta mała nutka magii,przeznaczenia.Polecam:)

Muminka | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Fascynująca mieszanka wielu gatunków literackich. Lubię takie kombinacje, więc pani Lingas już na wstępie ma u mnie plus. Ciekawy jest też sposób narracji, w którym wypowiedzi psychopatycznego mordercy i jego tok rozumowania przeplatają się z historią tropiących go śledczych i atrakcyjnej pani psycholog, ale i aspirantki Alicji. Spotkanie z tytułowym Szóstym przeraża, zwłaszcza że jego szaleństwo kryje się pod maską zwyczajności i nijakości. Stwarza pozory normalnie funkcjonującego pracownika, jest zbyt blisko całego wydziału ścigania, by łatwo było go namierzyć. Ma obsesję na tle zielonookich blondynek, które uprowadza, zniewala, a dnia szóstego z okrucieństwem morduje.
Mamy tu wszystkie elementy intrygującego i trzymającego w napięciu kryminału, empatycznych policjantów Marcina i Alę, wartką akcję i niewytłumaczalne zbrodnie. Na dodatek między głównymi bohaterami iskrzy, sami nie są świadomi, że los ich wcześniej zetknął i są sobie przeznaczeni. Watek romansowy jest pięknie...

Agnieszka | 2012-03-02
Przeczytana: 29 lutego 2012

W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka – mężczyznę i kobietę.
W szóstym dniu… odbiorę ci życie, bo ja jestem twoim bogiem.

Czy zastanawialiście się kiedyś jaką rolę w naszym życiu odgrywa przeznaczenie? Czy ono w ogóle istnieje? A może to ludzie sami stworzyli owo przeznaczenie, aby zrzucić z siebie odpowiedzialność za kierowanie swoim losem?

Inspektor Marcin Langer z pewnością nie wierzył ani w przeznaczenie, ani w sny, dopóki sam nie przekonał się, że gdzieś jest ktoś, kto dokładnie zaplanował mu życie. W momencie, gdy poznajemy Marcina, mężczyzna ma trzydzieści dwa lata. Jest szefem sekcji kryminalnej Śląskiej Grupy Śledczej. Całą swoją uwagę skupia jedynie na pracy. Żyje w związku z młodszą od siebie modelką, Angelą, z którą tak naprawdę niewiele go łączy. Dziewczyna całą swoją uwagę koncentruje na sobie. To jej praca jest najważniejsza, natomiast to, co robi Marcin wydaje się wcale jej nie interesować. Angela to tak zwana „panienka z dobrego domu”, za którą stoi...

| 2010-10-24
Na półkach: Przeczytane, Moi :)
Przeczytana: 23 października 2010

Po przeczytaniu genialnej książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej pt.:"Bez przebaczenia" naszła mnie niesamowita ochota na zapoznanie się z pozostałymi dziełami autorki. Nie czekając długo zabrałam się za pochłanianie lektury wydanej w tym roku przez Fundację NaszeDebiuty.pl

Szczerze mówiąc trochę obawiałam się, że po zapoznaniu się z losami Pauliny Litwiak i Piotra Sadowskiego nie będę w stanie należycie docenić powieści kryminalnej "Szósty". Ucieszyłam się, gdy już po kilkunastu stronach wszystkie złe przeczucia odpłynęły w niepamięć, a pozostała jedynie wielka przyjemność...

Marcin Langier od kilku lat pracuje w Śląskiej Grupie Śledczej, która zajmuje się niezwykle niebezpiecznymi przypadkami. Pewnego dnia, podczas rozmowy ze swoim bratem policjant traci przytomność i w ciężkim stanie trafia do szpitala. W tym samym czasie na OIOM trafia również Jacek - przystojny mężczyzna i świeżo upieczony małżonek, który po zderzeniu się z ciężarówką nie ma zbyt dużych szans na przeżycie....

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto