Sekrety długowieczności

Wydawnictwo: Videograf II
poradniki

Przystępny poradnik, przeznaczony dla osób, które chcą w sposób świadomy kształtować swoje życie. Autor próbuje uświadomić czytelnikowi, czym jest długowieczność i jakie są główne czynniki przyspieszające starzenie się. Omawia po kolei przyczyny najczęstszych chorób ciała i radzi, jak ich unikać. Osobny rozdział poświęca nałogom i uzależnieniom, jakie rozpowszechniły się wraz ze wzrastającym tempem życia. Podkreśla wpływ stanu psychicznego człowieka na jego zdrowie fizyczne, przy okazji podpowiadając sposoby radzenia sobie ze stresem. Wskazuje na pożytki płynące z właściwego odżywiania się i akcentuje znaczenie ruchu jako uniwersalnego lekarstwa na wszystkie choroby. Na końcu książki zestawia elementarne zasady dobrego zdrowia i długowieczności.

mariola | 2016-11-24
karolina | 2016-02-07