Hotwire: A Maggie O'Dell Novel

Cykl: Maggie O'Dell (tom 9)
Wydawnictwo: Amazon Digital Services
Hotwire: A Maggie O'Dell Novel
O'Dell, Kava, Maggie, thirler, FBI, CDC
angielski
Rymas

In New York Times bestselling author Alex Kava’s new thriller, Special Agent Maggie O’Dell investigates the death of three teenagers, only to find herself in the middle of a conspiracy involving biological warfare. On a crisp fall evening in western Nebraska, what started as a group of kids filming their drug-fueled party ends in an explosive light show, leaving the victims apparently...

On a crisp fall evening in western Nebraska, what started as a group of kids filming their drug-fueled party ends in an explosive light show, leaving the victims apparently electrocuted, with odd scorch marks being the only evidence. While Maggie tries to make sense of the dif­ferent stories, sifting through what is real and what is hallu­cination, she realizes that the surviving teens are being targeted and systematically eliminated.

Meanwhile on the East Coast, Maggie’s FBI partner, R.J. Tully, and Army colonel Benjamin Platt are at the scene of a deadly outbreak, desperate to identify the pathogen that has infected children at a Virginia elementary school. Despite the miles that separate them, the two cases collide as Maggie, Tully, and Platt uncover secrets that were meant to stay hidden in the remote Midwest landscape.

B004CFAZT0 - ASIN

źródło opisu: http://www.amazon.com

źródło okładki: http://www.amazon.com

Paco | 2015-11-17
Na półkach: Przeczytane, ALEX KAVA
Przeczytana: 17 listopada 2015

Piąta Kava wychłeptana.
Nie sięgam po nie po kolei. Nie ma takiej potrzeby. Kava, owszem, łączy delikatnymi nićmi prywatne powiązania bohaterów w poszczególnych częściach. Wszelako nader delikatnymi. Tak naprawdę, każda z nich jest odrębna i traktuje o innym epizodzie.
Ten jest o UFO. Żartuję.
Aczkolwiek niedaleko spada ufoludzik od jabłoni. Precyzyjniej – sosny.
Źli ludzie, robią wszystko , by tak wyglądało. I wygląda.
Biedna Maggie stawia temu czoła. Żeby tylko czoła. Wychodzi poharatana jak Jack Reacher :) Z akcentem na wychodzi. Bo w pewnym momencie nawet chodzić biedactwo nie potrafi. Tu kobiety grają pierwsze skrzypce. A my faceci, czujemy się tacy niepotrzebni. Tacy na przystawkę. Jak powiedziała kiedyś, jakaś uprzejma pani.
Służymy głównie do prac domowych :)

Ania | 2014-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Jest to moja pierwsza książka tej pisarki i przyznam że jest ciekawa.Trzyma w napięciu zastanawiając czytelnika w jaki sposób rozwiąże się zagadka śmierci nastolatków,którzy urządzili sobie imprezę w lesie oraz drugą sprawę jaką jest zatrucie dzieci w szkołach przez jedzenie w stołówce.Książka nie jest długa więc czyta się ją szybko a wartka akcja nie pozwala odłożyć jej na puzniej.Polecam wszystkim,którzy lubią thrillery kryminalne.

mariusz | 2015-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2015

Na Alex Kave wpadłem przypadkiem w miejskiej bibliotece, przeczytałem streszczenie z ostatniej strony i stwierdziłem że może to być niezły kryminał a więc to co lubię. Jak dotychczas nie miałem okazji zapoznać się z twórczością tej pisarki. Pomysł na książkę świetny, akcja rozgrywa się na dwóch frontach w różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Początek był bardzo obiecujący i powieść zapowiadała się bardzo dobrze, jednak z czasem traciła dobre wrażenie z pierwszych rozdziałów. Męczące stały się wzrastające z rozdziału na rozdział ilości postaci które nic nie wnosiły, w końcu zacząłem się gubić kto kim jest i z jakiej organizacji. Opisy stały się długie i monotonne a dialogów jak na lekarstwo, książka płynie lekko a zwrotów akcji jak na kryminał przystało brak. Samo zakończenie to już osobna bajka i nie będę opisywał by nie psuć zabawy czytelnikom. Ogólnie szału nie było ale każdy z nas ma inny gust więc i oceny książki z pewnością będą różne.

Jeśli ktoś jest fanem serialu "Z Archiwum X", powinno mu się spodobać, bo fabuła przez większą część przypominała mi właśnie ten serial, o którym nawet któryś z bohaterów wspomina. ;) W końcu na początku wszystko wygląda bardzo podejrzanie - pojawiające się na niebie tajemnicze światła niczym z UFO, dziwny stwór o czerwonych oczach oraz zagadkowa śmierć i obrażenia zadane nastolatkom. A do tego zatrucia nieznaną bakterią w kilku szkolnych stołówkach.

Czyta się błyskawicznie.

W książce pojawiają się odniesienia do poprzednich książek z cyklu o Maggie O'Dell, jednak są one tak subtelne, że nieznajomość poprzednich tomów w niczym nie przeszkadza; nie są one kluczowe dla fabuły.

Mimo że nazwisko autorki już kiedyś obiło mi się o uszy, byłam święcie przekonana, że Alex Kava to mężczyzna (mylące imię) - nie miałam okazji tego sprawdzić, dopóki nie otrzymałam na święta "Śmiertelnego napięcia". :P Cóż, czekała mnie miła niespodzianka. :)

gwiazdka | 2014-06-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 09 czerwca 2014

„Śmiertelne napięcie" to powrót Maggie O’Dell do swojego lepszego- po „Kolekcjonerze"- wydania. Akcja książki toczy się dwutorowo: agentka prowadzi jedno śledztwo a Benjamin Platt drugie, zupełnie odmienne. Prawdę powiedziawszy cały czas czekałam kiedy oba śledztwa połączą się jakoś ze sobą, nawet byłam ciekawa, co też autorka zechce nam w tej dziedzinie zaserwować, niestety, jestem lekko rozczarowana brakiem czegoś takiego.

Z tych dwu wątków ciekawszy był dla mnie motyw Maggie i jej dochodzenia. Było tu praktycznie wszystko, tajemnicze wydarzenia, nieznani sprawcy, ciekawe dochodzenie, niezidentyfikowane obiekty i wypadki, tajemniczy zbrodniarz, nawet podejrzani przez jakiś czas byli kosmici. Trochę rozczarowało mnie zakończenie książki, bo większość zagadek nie doczekała się rozwiązania. Czytelnik poznał, i owszem, głównego sprawcę, osobę skądinąd raczej mało podejrzaną, ale motywy pozostały w mroku, same domysły, a dla mnie to za mało.

Drugi wątek, śledztwo Platta, chwilami...

Anika | 2013-04-26
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Ciekawy, dobrze napisany kryminał, którego fabuła porusza między innymi problem broni biologicznej. Akcja wciąga, nie ma dłużyzn, więc książkę czyta się szybko. Fanom thrillerów jak najbardziej polecam.

Magdalena | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

No powiem szczerze, że jestem zadowolona z książki. Może nie ma fajerwerków, ale lubię taką w miarę spokojną książkę, w której rozwiązuje się zagadkę kryminalną. Jakieś napięcie w emocjach jest, ale nie takie ogromne jak u Cobena ; > Natomiast będę częściej sięgała po książki tej autorki :>

Roland | 2014-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2014

W kolejnej powieści Alex Kava zachowała charakterystyczną lekkość pióra, dzięki czemu czyta się ją naprawdę szybko. Niewymagające oraz małe objętościowo rozdziały przyczyniają się do szybszego ukończenia książki. Pomysł fabularny początkowo wydawał się obiecujący, a w połączeniu z dwutorowym prowadzeniem spraw nawet bardzo obiecujący. Tym razem autorka rozczarowuje czytelnika słabymi zwrotami akcji, powolnością akcji i zbyt długiem prowadzeniem monotonnego wątku. Zakończenie, cóż bardzo przewidywalne i jak na standardy autorki przeciętne.

Grupa miejscowej młodzieży chciała tylko zaszaleć, ale gdy nocne niebo rozjaśniły dziwne efekty świetlne, impreza zamieniła się w koszmar. Doświadczona agentka FBI Maggie O’Dell próbuje odnaleźć sens w sprzecznych zeznaniach. Tymczasem troje z ocalałych nastolatków ginie w niejasnych okolicznościach. W tym samym czasie dochodzi do masowych zatruć w szkołach w Wirginii i Waszyngtonie. Śledczym pomaga pułkownik Benjamin Platt, specjalista od...

W lasach zachodniej Nebraski zostały znalezione ciała młodych ludzi z obrażeniami wskazującymi na silne porażenie prądem. Ci co przeżyli, co są ciężko ranni i śmiertelnie przerażeni.Grupa młodzieży chciała po prostu zaszaleć trochę, ale gdy te nocne niebo rozjaśniło efekty świetlne impreza zmieniła się w koszmar.
Agentka FBI Maggie O'Dell próbuje ustalić co jest prawdą, a wytworem pobudzonej strachem przerażającym, narkotykami wyobraźni.
Chce zbadać całą sprawę, prowadzi śledztwo.Wkrótce troje nastolatków ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a w tym samym czasie dochodzi do masowych zatruć.

Fabuła dobra, wartka, szybka akcja, zawrotne tempo i trzyma w doskonałym napięciu.
Alex Kava trzyma świetny poziom cały czas, świetny, wciągający thriller napisał.
Czyta się wspaniale, bardzo mi się podobał to rewelacyjna książka.

wiejskifilozof | 2014-05-09

Dawno nic nie czytałem Alex Kava.Nawet już zacząłem tęsknic do tej autorki.
I proszę o to udało mi się przeczytać kolejną jej powieść.
Gdzieś w stanie Nebraska,grupa młodych ludzi postanawia zrobić sobie w lesie biwak.Ma być fajnie i przyjemnie.Młodzi ludzie,mają mnóstwo pomysłów i chcą je jak najlepiej wykorzystać.
Niestety,jak bywa w książkach Alex beztroskie chwile przeradzają się w tragedię.
Na miejscu zjawia się Maggie O,Dell ( nie wiem jak piszę się przecinek u góry literki O) agentka federalna.
Jej zadanie to wyjaśnić atak na młodych ludzi.I co z tym ma wspólnego okaleczenie bydła.
Niedaleko bowiem znaleziono,martwo krowę,z której usunięto między innymi cało krew.
Książka ma dobrą wciągającą fabułę.
Akcja toczy się w kilku miejscach USA.Choćby Waszyngton,czy Chicago.
Dla fanów Kava jak najbardziej.