Hotwire: A Maggie O'Dell Novel

Okładka książki Hotwire: A Maggie O'Dell Novel Alex Kava
Okładka książki Hotwire: A Maggie O'Dell Novel
Alex Kava Wydawnictwo: Amazon Digital Services Cykl: Maggie O'Dell (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Maggie O'Dell (tom 9)
O'Dell Kava Maggie thirler FBI CDC

Alex Kava
Przedsmak zła (tom 0,5)
Dotyk zła – (tom 1)
W ułamku sekundy – (tom 2)
Łowca dusz – (tom 3)
Granice szaleństwa – (tom 4)
Zło konieczne – (tom 5)
Zabójczy wirus – (tom 6)
Czarny piątek – (tom 7)
Kolekcjoner – (tom 8)
Śmiertelne napięcie – (tom 9)
Płomienie śmierci – (tom 10)
Ostateczny cel – (tom 11)
Przeczytałam całość od początku do końca.
Bardzo dobra seria, choć najlepsze tomy pierwsze/początkowe i ostatnie. Bardzo dobra otoczka obyczajowa, świetnie oddane emocje. Co do zagadek kryminalnych, każda powieść to osobne śledztwo. Jednak najlepsze są te kryminalne. A niektóre tomy dotyczą spisku itp.
Bardzo niefajnie kończy się ostatni tom, ale już w opisie widzę, ze jest kolejny cykl z Ryderem i tam też występuje Maggie - tamten cykl stanowi kontynuację.
Trochę też mnie irytowała główna bohaterka, która jest taką świetną śledczą, a robi wszystko, co może, żeby zepsuć swoje życie osobiste. Ale jak rozumiem, miało to dodatkowo zachęcić czytelników.
Podobała mi się cała seria, polecam!

Alex Kava
Przedsmak zła (tom 0,5)
Dotyk zła – (tom 1)
W ułamku sekundy – (tom 2)
Łowca dusz – (tom 3)
Granice szaleństwa – (tom 4)
Zło konieczne – (tom 5)
Zabójczy wirus – (tom 6)
Czarny piątek – (tom 7)
Kolekcjoner – (tom 8)
Śmiertelne napięcie – (tom 9)
Płomienie śmierci – (tom 10)
Ostateczny cel – (tom 11)
Przeczytałam całość od początku do końca.
Bardzo dobra seria,...

Ciekawa książka, choć przy takiej liczbie bohaterów nie bardzo mogłem się zorientować, kim jest ten główny sprawca.

Kolejny dobry tom z serii o Maggie O'Dell 🙂
Ogólnie dobrze się czyta, fajnie napisane, ale ja się pytam gdzie jest Nick Morelli, bo Platt w jest nudny i w ogóle tam nie pasuje🙃

Kolejny dobry tom z serii o Maggie O'Dell 🙂

,,Śmiertelne napięcie" czyli dziewiąta część cyklu o agentce Maggie O'Dell. W lasach Nebraski znaleziono kilkoro porażonych prądem nastolatków, równolegle w Wirginii i Waszyngtonie w kilku szkołach dochodzi do masowych zatruć. Do akcji wkraczają: Maggie O'Dell oraz Benjamin Platt, specjalista od chorób zakaźnych. Jest to dziewiąta część cyklu i można zdecydowanie powiedzieć że dla Alex Kavy nie ma tematu którego nie byłaby wstanie dodać do swoich kryminałów, wątek bakterii atakującej uczniów jest naprawdę dobry, jednak cała reszta wydaję się być zapychaczem byle by ilość stron się zgadzało. Im dalej w ten cykl wchodzę to coraz częściej mam wrażenie że agentka O'Dell co raz bardziej traci na charakterze a jej działania zmywają się z tłem a szkoda bo to ona była najmocniejszym punktem serii.

Fabuła naprawdę z pomysłem, jednak coś w tej książce spowodowało, że czytałam ją długo jak na mnie, a do tego zaplątałam się w ogromnej ilości bohaterów i szczegółów. W sumie nawet sama nie wiem, jak to się skończyło.

Maggie miała pomóc rozwiązać sprawę okaleczania bydła farmerów, ale lasy Nebraski odkrywają coś zupełnie innego. Na polanie lokalne służby odkrywają porażonych prądem nastolatków i ciała ich dwójki martwych kolegów. Nikt nie wie, co się stało tamtej nocy, a lokalne służy są dalekie od bycia pomocnymi.

[...]
Lubił przyglądać się, jak ludzie reagują na innych ludzi, na otoczenie, a zwłaszcza na sytuacje, które ich zaskakują. Jego pokolenie to pokolenie bezmyślnych zombi, którzy się nawzajem naśladują. Uwikłani w pułapce swoich małych światów tu i teraz, nawet nie próbują nic zmienić
[...]
„Człowiek jest naprawdę królem dzikich bestii, gdyż jego brutalność przewyższa ich brutalność. Żyjemy ze śmierci innych. Jesteśmy cmentarzyskami!”
Autor: Leonardo da Vinci

Autorka porusza ważne, a nawet szokujące tematy.
Książka zasługująca na uwagę. Dla fanów twórczości i całej serii, jak najbardziej pozycja obowiązkowa. Tym, którzy zaczynają przygodę z agentką O’Dell zalecam rozpoczęcie lektury od pierwszego tomu, żeby w pełni docenić kunszt oraz zapoznać się ze wszystkimi „smaczkami” należy ten cykl czytać chronologicznie. Podobał mi się finał.
POLECAM !

[...]

Lubię Panią Kavę i bardzo lubię serię z Meggie O'Dell :) nie jest to jakiś wymyślny thriller, ale przykuwa uwagę i zaskakuje.
Zawsze świetnie odpoczywam od wszystkiego czytając te kryminały. Nie epatują brutalnością - co bardzo cenię. Wielu autorów zaczęło się prześcigać w jak najbrutalniejszych scenach. Czyta się szybko bo i są to ciekawe historie.

Jaki wszystkie książki z tej serii - czytało się lekko, przyjemnie i szybko.

Jaki wszystkie książki z tej serii - czytało się lekko, przyjemnie i szybko.

Fajnie i szybko sie czyta. Mam wrazenie ze autorka dala ksiazce duzy potencjal ktory zostal nie wykorzystany. Spokojnie ksiazka mogla by miec jeszcze ze 100 stron i moglby byc bardziej rozwiniety watek mlodziezy , to by byl fajny odmiennik od tego co znamy z ksiazek Kavy , no ale ksiazka ma okolo 280 stron wiec trzeba bylo szybko zamykac watki.

• Alex Kava
  • Kryminał