Książka „Lew Starowicz o mężczyźnie” to kontynuacja bestselleru tego autora „O kobiecie”. Tym razem profesor rozbiera na czynniki pierwsze polskiego mężczyznę. I co tam znajduje? Niedojrzałość, strach przed kobietami i ich emancypacją oraz kłopoty z męskością. To książka, którą powinna przeczytać każda kobieta, której zależy na dobrych relacjach z partnerem. Profesor Zbigniew Lew Starowicz mówi Krystynie Romanowskiej o błędach, jakie nagminnie robią kobiety wobec swojego mężczyzny, jak on odbiera pewien typ „babskich” zachowań, co najbardziej ceni u kobiety, a co go drażni. I radzi, co zrobić, żeby nasz związek był szczęśliwy. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać wszystkie skrywane tajemnice mężczyzny i zrozumieć go.

źródło opisu: Wydawnictwo Czerwone i Czarne

7,25 (8 ocen i opinii)
Opowieści i przypowieści
Franz Kafka

7,71 (7 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Mów do mnie
Lisa Scottoline

7,85 (13 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
ZielonaCytryna | 2012-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2012

Kiedy Zbigniew Lew-Starowicz, wybitny polski psychiatra i ekspert z zakresu seksuologii, mówi o czymś, można być pewnym dwóch rzeczy:
- będzie mówić dużo;
- będzie mówić mądrze.
Najnowsza książka Lwa-Starowicza (kontynuacja bestselleru "O kobiecie"), w której odpowiada na pytania Krystyny Romanowskiej jest swoistym kompendium wiedzy o mężczyźnie. Na dobrą sprawę, zamiast nosić tytuł "O mężczyźnie", powinna nazywać się: "Wszystko, co zapatrzone w siebie kobiety powinny wiedzieć o swoim mężczyźnie, by na własne życzenie nie zepsuć swojego związku". I mówię to najzupełniej poważnie i z pełnym przekonaniem. Ta książka otworzy oczy każdej kobiecie i uświadomi jej, dlaczego mężczyźni są tacy, jacy są i dlaczego nigdy nie będą w stu procentach tacy, jakimi kobiety chciałyby ich widzieć. Ale czy to źle? Bynajmniej. W tym właśnie tkwi esencja męskości.
Lew-Starowicz tłumaczy kwestie, o których wiele kobiet nie pamięta, których wiele z nich nie chce zaakceptować jako integralnego elementu...

Michał | 2012-09-06
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Książka, którą powinna przeczytać każda kobieta...oraz wielu mężczyzn, którzy chcą posłuchać chyba najbardziej kompetentnej osoby jeśli chodzi o psychologię płci w tym kraju, a jaką jest Pan Lew-Starowicz. Byłem pod wrażeniem już od pierwszej strony. Książkę czyta się praktycznie jednym tchem. Autor wyjaśnia wiele niezrozumiałych rzeczy, robiąc to niezwykle sprawnie i obrazowo. Jego bogate doświadczenie pozwala mu na podpieranie swoich stwierdzeń licznymi przykładami z własnej praktyki seksuologa i psychoterapeuty. Książka uświadomi wiele kobiet, które dowiedzą się o tych najprostszych i najbardziej oczywistych dla mężczyzn rzeczach związanych z ich zachowaniami, a które to są często kompletnie niezrozumiałe dla płci pięknej. Za to mężczyźni, którzy zapoznają się książką, poczują się przy wielu fragmentach uspokojeni i stwierdzą niejednokrotnie w środku "czyli jednak jestem zupełnie normalny" ;)

Zuba | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Zbigniew Lew-Starowicz to dla mnie człowiek-instytucja, podobnie jak Bogusław Wołoszański, jest od zawsze na swoim miejscu. Kiedy byłam dużo młodsza myślałam, że ten to ma niezłą pracę o seksie non-stop, normalnie raj ;-)
Wiele lat później czyli teraz kupiłam "O mężczyźnie" i muszę przyznać, że bardzo mi się podobała ta książka. Starowicz mówi z wielkim wyczuciem ale nie boi się też wyrażać kontrowersyjnych poglądów (vide: o gwałtach, agencjach towarzyskich). Książka jest rzeczywiście o mężczyznach i to bez uproszczonego ujęcia, że im tylko jedno w głowie.
Mężczyzna (też i przede wszystkim) człowiek :-)
P.S. Podoba mi się też okładka - stonowana, niekrzykliwa, w sam raz.

Forever | 2012-08-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Chcąc zainwestować pieniądze w jakąś ciekawszą publikację na temat relacji damsko-męskich utkwiłam w gąszczu lektur. Od porażająco infantylnych po takie, których przeczytanie, stanowiłoby nie lada wysiłek dla każdego, kto nie ma tytułu doktora habilitowanego przed imieniem i nazwiskiem.
"O mężczyźnie" kupiłam, bo pomyślałam sobie, że wiedza od tak solidnego źródła musi być przydatna.

Sama forma książki, wywiadu rzeki przeprowadzonej z seksuologiem, zobowiązuje. Nadaje wynurzeniom pana profesora lekki, zrozumiały styl. Idealnie pasuje do różnorodnej tematyki poruszonej w książce.
"O mężczyźnie" to nie tylko swoista instrukcja obsługi i kompendium wiedzy w jednym. To także spis nakazów oraz zakazów, elementów niezbędnych, jeśli chcemy być szczęściarzami, którzy funkcjonują w udanym związku. Błędy popełniane przez obydwie ze stron są bardzo często podparte przykładami, które przez lata"przewinęły się" przez gabinet autora. Od najbardziej banalnych po zupełnie zaskakujące. Porusza...

Antoni Leśniak | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Jaki jest współczesny mężczyzna? Któż lepiej odpowie na to pytanie niż najbardziej znany w Polsce pan od seksu, czyli Lew Starowicz. I to jest strzał w dziesiątkę. To, co warto wybrać z tego ciekawego wywiadu to niezwykle trafna klasyfikacja typów mężczyzn, z którymi polskie, ale nie tylko, kobiety mają do czynienia. Oto do seksuologa trafiają różni pacjenci i z różnymi problemami, ale nim się dokona ich diagnozy warto rozpoznać kim są na podstawie tego, co i jak o sobie mówią. I tak wyróżniamy: Sportowców. Kobiety lubią ich, bo dzięki ogromnemu doświadczeniu oni wiedzą, który guzik w kobiecie nacisnąć, żeby sprawić jej przyjemność. Ale to typ mężczyzny, dla którego kobiety są tylko obiektem erotycznym do uprawiania seksu, bez uczuć, bez planów na przyszłość. On tylko zalicza. Jego przeciwnikiem jest Naukowiec. On jest nastawiony wobec kobiety badawczo, chce zrealizować na sobie wszystkie seksualne ciekawostki, o których gdzieś przeczytał. Nie ma w nim emocji, nie ma szacunku do...

Patrycja Perzyna | 2014-02-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 marca 2014

Pierwszy i ..nie ostatni raz trzymałam tą książkę w ręku. Jest potrzebna by uświadomić kobietom jak nie doskonali są mężczyźni ;) tylko że wszyscy, nie tylko mój czy jej ale wszyscy bez wyjątku!
Mężczyźni mają "wady" których my kobiety nie znosimy brrr.. ale jeśli każdy je ma? jeden tą, drugi tamtą trzeci jeszcze inną ale żadnej z tamtych! Książka mówi że jeśli kochasz to powinnaś zacisnąć zęby i.. znosić lub z tą wadą walczyć zależy czy jest to, dla ciebie ważne czy obojętne (ale wkurzające ;) )
W trakcie czytania czułam że strasznie mnie to przygnebiło, ale później uświadomiło że inaczej nie będzie i albo będę sama albo będę tłuc mu do głowy to na czym mi zależy i co dla mnie ważne i jeśli kocha to będzie... przynajmniej próbował to zmienić :)

Marcin | 2014-07-27
Przeczytana: 23 lipca 2014

Lew-Starowicz dobrze gada, to mu trzeba przyznać. Ciekawa książka adresowana nie tylko do kobiet. Parę nowych rzeczy się dowiedziałem, a parę innych się potwierdziło. Nikt tak dobrze nie potrafi opisać męskiej psychiki i tego co się w umyśle mężczyzny dzieje, jak drugi mężczyzna (zakładając że tym drugim jest właśnie wybitny psycholog i seksuolog). Cała prawda o mężczyznach drogie panie! I to z mrocznymi stronami psychiki mężczyzn to też szczera prawda (wiem po sobie) :)

jusssi | 2012-03-14
Przeczytana: 14 marca 2012

Zbigniew Lew-Starowicz to uznany seksuolog, psychiatra i terapeuta. W jego dorobku znajdziemy publikacje, których tematyka dotyka „delikatnych” dziedzin nauki. Autor w swoich książkach uczy rozmawiać o miłości, seksie, intymności. Nie podaje gotowej recepty na udany związek, ale wskazuje czynniki, jakie mają wpływ na budowanie wzajemnych relacji. Kobiety często nie zdają sobie sprawy z różnic między płciami, a faktem jest, że mózg kobiety i mężczyzny różni się między sobą. Ma to swój wydźwięk w sposobie zachowania i myślenia, co często prowadzi do konfliktów między jedną, a druga stroną. Lew-Starowicz podjął się trudnego tematu, mianowicie zdecydował się wyjaśnić kobietom, jak funkcjonuje świat mężczyzn. Nie od dziś wiadomo, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa, czy najnowsza książka wybitnego specjalisty pomogła mi zrozumieć zachowanie mężczyzn? Posłuchajcie…

„O mężczyźnie” jest kontynuacją bestselleru „O kobiecie” Jest to książka skierowana do stricte określonego odbiorcy...

Daniel | 2012-05-13
Przeczytana: 30 marca 2012

Oczywiste było, że po ogromnym sukcesie pierwszej części "O kobiecie", otrzymamy kontynuację wywiadu-rzeki z najsłynniejszym w Polsce profesorem seksuologii Zbigniewem Lwem-Starowiczem. Tym razem odwiedzimy świat osobników, o których mówi się, iż myślą zupełnie innym narządem niż kobiety.

Czego można się spodziewać po tej lekturze? Pasjonującą rozmowę przeprowadzoną przez Krystynę Romanowską czyta się jednym tchem. Dowiemy się, jakie są kłopoty panów z dojrzałością, dlaczego trudno jest wielu z nim dorosnąć, dlaczego otacza nas tylu macho, Don Juanów, maminsynków czy Piotrusiów Panów. Jak przeżywają dziś swoją męskość i jak radzą sobie w nowym świecie, w którym role przypisane do płci uległy znacznej ewolucji. Przyjrzymy się bliżej odwiecznemu problemowi zdrad, kompulsywnego seksu i nieujarzmionej męskiej seksualności.

Lektura dostarczy nam niezaprzeczalnie wiele rozrywki, ale również ogólnej wiedzy o tym, jak może wyglądać życie z męskiej perspektywy i jak tworzą się relacje...

Izabela | 2014-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2014

Książka świetna dla par z problemami, bądź chcących poprawić 'jakość' związku. Ja dzięki niej jedynie uświadomiłam sobie dogłębniej jaką cudowną i wyjątkową relację mam z partnerem, jak bardzo jesteśmy do siebie dopasowani. Chyba powinnam napisać do profesora żeby mu przywrócić wiarę w związki ;) Nie musieliśmy czytać poradników żeby umieć o siebie zadbać i się rozumieć, akceptować.
Bardzo przyjemnie się czyta, napisana jest w formie wywiadu dlatego chwila, moment, pytanie za pytaniem i już książka przeczytana. :)