Okładka książki Osaczona

978-83-238-8478-1
typ
papier
Ag2S
6,46 (777 ocen i 118 opinii)

Opis książki

Miranda właśnie zakończyła romans ze swoim pracodawcą Richardem Tremainem, właścicielem lokalnej gazety. Dumny mężczyzna nie umie się jednak pogodzić z jej decyzją. Zadręcza ją telefonami i nieustannie próbuje namówić na spotkanie. Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać był...

Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać byłego kochanka i, chcąc uniknąć konfrontacji, szybko opuszcza mieszkanie. Liczy na to, że Richard odjedzie, gdy jej nie zastanie. Niestety po powrocie dostrzega przed swym domem jego auto. Decyduje się wejść i nieoczekiwanie znajduje w swojej sypialni zabitego Richarda. Obok łóżka leży zakrwawiony nóż kuchenny...

Miranda automatycznie staje się główną podejrzaną w śledztwie. Nikt nie wierzy w jej niewinność do czasu, kiedy sama staje się celem tajemniczych ataków. Seria nieudanych zamachów na Mirandę wzbudza podejrzenia brata zamordowanego, który zaczyna wątpić w jej winę i postanawia pomóc w rozwiązaniu krwawej układanki...

źródło opisu: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/tess_gerritsen/osaczona

Polecamy

Opinie czytelników
Dodi | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Jest to moja pierwsza powieść autorstwa Tess Gerritsen i jestem po prostu zachwycona! Książkę czyta się w tempie wręcz ekspresowym.
Nie od razu można się domyślić, kto jest winny zabójstwa Richarda Tremaina. W trakcie czytania moje podejrzenia wędrowały od jednego bohatera do drugiego.
Całość doprawiona wątkiem romantycznym tworzy naprawdę dobry kryminał :)

kasandra_85 | 2012-04-03
Przeczytana: kwiecień 2012

"Osaczona" to raczej romans z wątkiem kryminalnym i nie mam nic przeciwko takiemu połączeniu, jest lekka i szybko się ją czyta, ale problem z tą powieścią polega na tym, że od początku była dość nuda, niczym mnie nie zaskoczyła i była przewidywalna.

Ania | 2012-02-22
Przeczytana: 22 marca 2012

Uwielbiam Tess Gerritsen i nie mogłam się doczekać kolejnej jej książki. Niestety "Osaczona" można bardziej nazwać romansem niż thrillerem czy kryminałem. W prawdzie jest zabójstwo, winna, szukanie prawdy i do końca nie wiadomo było kto zabił ale czytając książkę można przewidzieć, że Miranda będzie miała romans z Chase’m jak również, że będą ze sobą. Książkę czyta się lekko. Jeśli ktoś czytał wcześniej kryminały Tess Gerritsen i "wymaga", oczekuje od niej coś więcej to się zawiedzie tą książka.
Autorka bardziej przypada kryminałami niż romansami do mojego gustu stąd moja ocena tej książki jest przeciętna.

Darek | 2013-09-16
Przeczytana: 2013 rok

Zdecydowanie najsłabsza książka Tess Gerritsen którą do tej pory czytałem . Bardziej romans niż kryminał .

Butterfly | 2013-09-27
Na półkach: Ulubione ♥, Przeczytane

Pierwsza książka jaką przeczytałam z twórczości Tess, tak mnie wciągnęła, że nie mogłam się od niej oderwać :) Ta książka wciągnęła mnie w dalsze czytanie tej autorki.

Tetiisheri | 2012-05-10
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Tess Gerritsen to amerykańska pisarka, która zasłynęła ze swoich świetnych thrillerów medycznych. Z zawodu jest lekarzem, co niewątpliwie wpłynęło na tematykę jej utworów. Gerritsen pisała również romanse kryminalne. Jeden z nich zatytułowany "Osaczona" miałam okazję niedawno przeczytać.

Moje pierwsze spotkanie z Tess Gerritsen uważam za bardzo udane. Przyznam, że książkę czytało się niezwykle szybko, a zagadka kryminalna wzbudzała we mnie ciekawość. Poza motywem kryminalnym w powieści pojawia się także wątek romantyczny. Ten drugi jednak pozostaje w cieniu zbrodni. Morderstwo Richarda, a właściwie poszukiwania prawdziwego sprawcy stanowią główną treść „Osaczonej”. Miranda Wood zostaje oskarżona o zamordowanie swojego szefa, z którym łączył ją romans. Nic dziwnego, gdyż ciało Richarda znaleziono w sypialni dziennikarki. Ta jest jednak niewinna, o czym czytelnik wie od pierwszych stron "Osaczonej". Kto i dlaczego zabił? Na te pytania z pewnością znajdziecie odpowiedzi w powieści Gerrit...

Jagoda | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Nie nazwałabym tego thrillerem czy sensacją- raczej romans na podstawie zbrodni.

Kasia | 2012-03-25
Przeczytana: 24 marca 2012

Romans z szefem jest zwykle ryzykowny. Romans z żonatym szefem, mającym na dodatek opinię samolubnego kobieciarza, z pewnością nie może zakończyć się dobrze. Miranda Wood nie spodziewała się jednak, że w jej przypadku zakończy się on na ławie oskarżonych z postawionym zarzutem morderstwa…

W sypialni Mirandy policja odnajduje nagie, zakrwawione zwłoki Richarda, jej kochanka. Okazuje się, że morderstwa dokonano nożem pochodzącym z jej kuchni. Smaczku dodaje fakt, że zgodnie z nowym testamentem zamordowanego, ma ona odziedziczyć po nim piękną posiadłość. Wszystko wskazuje więc na to, że jest winna. Jedynie brat Richarda, Chase, zwraca uwagę na nieścisłości w zebranym przez policję materiale dowodowym i postanawia przeprowadzić prywatne śledztwo, by znaleźć prawdziwego mordercę. Wspólnie z Mirandą, która staje mu się coraz bliższa, wpadają na trop tajemniczych kłamstw i szantażu. A im bliżej są rozwiązania zagadki, w tym większym niebezpieczeństwie się znajdują.

"Osaczona" to powstała w...

Gośka | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Miranda pracuje od roku w wydawnictwie prasowym jako korektorka. Traf chciał, że okazała się na tyle naiwna, żeby się związać z szefem owej gazety, na dodatek z żonatym szefem. Zakochana kobieta po jakimś czasie widziw swoim kochanku coraz więcej wad i zrywa znajomość, wypowiadając jednocześnie pracę. Nieprzyzwyczajony do porażek szef nie daje za wygraną, dzwoni, nagabuje aż w końcu odwiedza ją w domu. Miranda wiedząc o jego odwiedzinach wychodzi na spacer, postanawia przeczekać i wrócić do domu,gdy były kochanek znudzi się czekaniem. Lecz po powrocie stwierdza, że Richard nadal przebywa w jej domu, w jej łóżku. Martwy. Oczywiście Miranda staje się główną podejrzaną i przez resztę książki próbuje udowodnić swoją niewinność. Pomaga jej w tym brat zamordowanego, czarna owca szacownej rodziny, który nie do końca jest przekonany o jej winie. W między czasie ktoś dybie na życie Mirandy, próbuje ją przejechać, spalić, udusić itp. Oczywiście zawsze ratuje ją Chase. Oczywiście zakochują się...

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica