Okładka książki Osaczona

978-83-238-8478-1
typ
papier
Ag2S
6,44 (877 ocen i 133 opinie)

Opis książki

Miranda właśnie zakończyła romans ze swoim pracodawcą Richardem Tremainem, właścicielem lokalnej gazety. Dumny mężczyzna nie umie się jednak pogodzić z jej decyzją. Zadręcza ją telefonami i nieustannie próbuje namówić na spotkanie. Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać...

Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać byłego kochanka i, chcąc uniknąć konfrontacji, szybko opuszcza mieszkanie. Liczy na to, że Richard odjedzie, gdy jej nie zastanie. Niestety po powrocie dostrzega przed swym domem jego auto. Decyduje się wejść i nieoczekiwanie znajduje w swojej sypialni zabitego Richarda. Obok łóżka leży zakrwawiony nóż kuchenny...

Miranda automatycznie staje się główną podejrzaną w śledztwie. Nikt nie wierzy w jej niewinność do czasu, kiedy sama staje się celem tajemniczych ataków. Seria nieudanych zamachów na Mirandę wzbudza podejrzenia brata zamordowanego, który zaczyna wątpić w jej winę i postanawia pomóc w rozwiązaniu krwawej układanki...

źródło opisu: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/tess_gerritsen/osaczona

źródło okładki: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/tess_gerritsen/osaczona

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
książek: 1923
gwiazdka | 2015-01-17
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Połączenie kryminału z romansem, wiec efektem jest leciutka, dość schematyczna powieść, w dodatku o niewielkich rozmiarach. Lekka, krótka lektura na 3-4 godziny. Czyta się przyjemnie, rozwiązanie wątku kryminalnego może zaskoczyć, ale postaci, tak jak i intryga, są schematyczne. Niewiele wnosi, ale przeczytać można traktując książkę jako milutką rozrywkę.

Dodi | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Jest to moja pierwsza powieść autorstwa Tess Gerritsen i jestem po prostu zachwycona! Książkę czyta się w tempie wręcz ekspresowym.
Nie od razu można się domyślić, kto jest winny zabójstwa Richarda Tremaina. W trakcie czytania moje podejrzenia wędrowały od jednego bohatera do drugiego.
Całość doprawiona wątkiem romantycznym tworzy naprawdę dobry kryminał :)

"Osaczona" to raczej romans z wątkiem kryminalnym i nie mam nic przeciwko takiemu połączeniu, jest lekka i szybko się ją czyta, ale problem z tą powieścią polega na tym, że od początku była dość nuda, niczym mnie nie zaskoczyła i była przewidywalna.

kasandra_85 | 2012-04-03
Przeczytana: kwiecień 2012

Ania | 2012-02-22
Przeczytana: 22 marca 2012

Uwielbiam Tess Gerritsen i nie mogłam się doczekać kolejnej jej książki. Niestety "Osaczona" można bardziej nazwać romansem niż thrillerem czy kryminałem. W prawdzie jest zabójstwo, winna, szukanie prawdy i do końca nie wiadomo było kto zabił ale czytając książkę można przewidzieć, że Miranda będzie miała romans z Chase’m jak również, że będą ze sobą. Książkę czyta się lekko. Jeśli ktoś czytał wcześniej kryminały Tess Gerritsen i "wymaga", oczekuje od niej coś więcej to się zawiedzie tą książka.
Autorka bardziej przypada kryminałami niż romansami do mojego gustu stąd moja ocena tej książki jest przeciętna.

Darek | 2013-09-16
Przeczytana: 2013 rok

Zdecydowanie najsłabsza książka Tess Gerritsen którą do tej pory czytałem . Bardziej romans niż kryminał .

motyl43 | 2012-08-26
Przeczytana: sierpień 2012

Może być, ale niekoniecznie musi być.Szkoda pieniędzy, żeby kupować, można wypożyczyć.Jeśli biblioteka , nie posiada jej na stanie też niewielka strata, ta autorka ma w swoim dorobku lepsze pozycje. Jednym słowem polecam tylko tym którzy tak jak ja, żeby spać spokojnie muszą przeczytać wszystkie książki Tess Gerritsen;).

Butterfly | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ♥

Pierwsza książka jaką przeczytałam z twórczości Tess, tak mnie wciągnęła, że nie mogłam się od niej oderwać :) Ta książka wciągnęła mnie w dalsze czytanie tej autorki.

Tetiisheri | 2012-05-10
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Tess Gerritsen to amerykańska pisarka, która zasłynęła ze swoich świetnych thrillerów medycznych. Z zawodu jest lekarzem, co niewątpliwie wpłynęło na tematykę jej utworów. Gerritsen pisała również romanse kryminalne. Jeden z nich zatytułowany "Osaczona" miałam okazję niedawno przeczytać.

Moje pierwsze spotkanie z Tess Gerritsen uważam za bardzo udane. Przyznam, że książkę czytało się niezwykle szybko, a zagadka kryminalna wzbudzała we mnie ciekawość. Poza motywem kryminalnym w powieści pojawia się także wątek romantyczny. Ten drugi jednak pozostaje w cieniu zbrodni. Morderstwo Richarda, a właściwie poszukiwania prawdziwego sprawcy stanowią główną treść „Osaczonej”. Miranda Wood zostaje oskarżona o zamordowanie swojego szefa, z którym łączył ją romans. Nic dziwnego, gdyż ciało Richarda znaleziono w sypialni dziennikarki. Ta jest jednak niewinna, o czym czytelnik wie od pierwszych stron "Osaczonej". Kto i dlaczego zabił? Na te pytania z pewnością znajdziecie odpowiedzi w powieści...

Kasia | 2012-03-25
Przeczytana: 24 marca 2012

Romans z szefem jest zwykle ryzykowny. Romans z żonatym szefem, mającym na dodatek opinię samolubnego kobieciarza, z pewnością nie może zakończyć się dobrze. Miranda Wood nie spodziewała się jednak, że w jej przypadku zakończy się on na ławie oskarżonych z postawionym zarzutem morderstwa…

W sypialni Mirandy policja odnajduje nagie, zakrwawione zwłoki Richarda, jej kochanka. Okazuje się, że morderstwa dokonano nożem pochodzącym z jej kuchni. Smaczku dodaje fakt, że zgodnie z nowym testamentem zamordowanego, ma ona odziedziczyć po nim piękną posiadłość. Wszystko wskazuje więc na to, że jest winna. Jedynie brat Richarda, Chase, zwraca uwagę na nieścisłości w zebranym przez policję materiale dowodowym i postanawia przeprowadzić prywatne śledztwo, by znaleźć prawdziwego mordercę. Wspólnie z Mirandą, która staje mu się coraz bliższa, wpadają na trop tajemniczych kłamstw i szantażu. A im bliżej są rozwiązania zagadki, w tym większym niebezpieczeństwie się znajdują.

"Osaczona" to...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica