Osaczona

tłumaczenie
Elżbieta Smoleńska
Presumed Guilty
Ag2S

Miranda właśnie zakończyła romans ze swoim pracodawcą Richardem Tremainem, właścicielem lokalnej gazety. Dumny mężczyzna nie umie się jednak pogodzić z jej decyzją. Zadręcza ją telefonami i nieustannie próbuje namówić na spotkanie. Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać...

Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać byłego kochanka i, chcąc uniknąć konfrontacji, szybko opuszcza mieszkanie. Liczy na to, że Richard odjedzie, gdy jej nie zastanie. Niestety po powrocie dostrzega przed swym domem jego auto. Decyduje się wejść i nieoczekiwanie znajduje w swojej sypialni zabitego Richarda. Obok łóżka leży zakrwawiony nóż kuchenny...

Miranda automatycznie staje się główną podejrzaną w śledztwie. Nikt nie wierzy w jej niewinność do czasu, kiedy sama staje się celem tajemniczych ataków. Seria nieudanych zamachów na Mirandę wzbudza podejrzenia brata zamordowanego, który zaczyna wątpić w jej winę i postanawia pomóc w rozwiązaniu krwawej układanki...

źródło opisu: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/tess_gerritsen/osaczona

7,44 (82 ocen i opinii)
Spotkanie
Milan Kundera

6,84 (100 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Adam Forman

O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu
Charles King

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
gwiazdka | 2015-01-17
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Połączenie kryminału z romansem, wiec efektem jest leciutka, dość schematyczna powieść, w dodatku o niewielkich rozmiarach. Lekka, krótka lektura na 3-4 godziny. Czyta się przyjemnie, rozwiązanie wątku kryminalnego może zaskoczyć, ale postaci, tak jak i intryga, są schematyczne. Niewiele wnosi, ale przeczytać można traktując książkę jako milutką rozrywkę.

Shimik | 2015-10-26

Romans zakończony morderstwem, tylko kto zabił? Miranda czy może ktoś inny? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź czytając książkę:)
W sumie prawie do samego końca nie jest znana tożsamość mordercy, co tylko pobudza ciekawość. I jest to wystarczający pretekst by przeczytać całość. Na dodatek nawiązuje się "miłość" pomiędzy podejrzaną, a bratem umarłego. Co z tego może wyniknąć? Na pewno coś ciekawego:) Po drodze wychodzą na jaw mroczne sprawki prawie arystokratycznej rodziny, z której pochodzi zamordowany. Po prostu nie da się nudzić z tą książką! Wydaje mi się, że samo to jest wystarczającym powodem do sięgnięcia po nią:)

Beata | 2015-10-29
Przeczytana: 29 października 2015

Ot, romans z wątkiem kryminalnym, ale tak do przeczytania w jeden wieczór. Drobna zagadka, nieprzekonujący romansik, ale czyta się lekko. Dobry do przeczytania w kolejce u lekarza.

Dodi | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Jest to moja pierwsza powieść autorstwa Tess Gerritsen i jestem po prostu zachwycona! Książkę czyta się w tempie wręcz ekspresowym.
Nie od razu można się domyślić, kto jest winny zabójstwa Richarda Tremaina. W trakcie czytania moje podejrzenia wędrowały od jednego bohatera do drugiego.
Całość doprawiona wątkiem romantycznym tworzy naprawdę dobry kryminał :)

Wojciech Gołębiewski | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Tess Gerritsen (ur. 1953), amerykańska lekarka, spróbowała pisać w 1987 roku. Udanie, skoro 6 lat póżniej, w 1993, wydaje omawianą, jako piątą z kolei; wszystkie zaliczane do romansów kryminalnych. Obecnie na LC ma 35 książek i 2225 fanów.
Miałem pecha, że sięgnąłem po jedną z najsłabszych (wg zgodnej oceny recenzentów). Nie wypada mnie podważać opinii moich koleżanek i kolegów z LC. Czyli relaks od poważnej lektury tym razem się nie udał. Nie byłbym sobą, gdybym nie wykrztusił epitetu: przewidywalna bzdura!

książek: 2023

"Osaczona" to moje pierwsze spotkanie z tworczością Tess Gerritsen. Przyznam od razu, że liczyłam na więcej- w końcu to czołowa pisarka amerykańskich kryminałów. Spodziewałam się dostać dobry thiller z odrobiną mroku, a dostałam romans z wątkiem sensacyjnym. Jednak- tutaj muszę oddać Autorce sprawiedliwość- jest to ponoć jedna z jej pierwszych książek, opublikowana już wtedy, gdy pani Gerritsen zaczęła być znaną i lubiana pisarką. Abstrahując od tego, trzeba przyznać, że powieść napisana jest dość zgrabnie (jeśli chodzi o warsztat)- owszem, pewne fragmenty się dłużą, a bohaterowie są troszkę "płascy", ale sama zagadka śmierci Richarda zostaje poprowadzona tak, że Czytelnik nie raz da się wodzić za nos. I to jest niewątpliwy i największy plus tej książki. Niestety, wspomniany wcześniej "wątek romantyczny" nieco mnie denerwował, a raczej sposób jego poprowadzenia. Z grubsza okresliłabym to tak: zarówno Miranda, jak i Chase zachowują się- nawet po zbliżeniu- na zasadzie...

oskanowakowska | 2016-04-10

Bardzo lubię książki Tess Gerristen, dlatego też moje oczekiwania względem "Osaczonej" były ściśle określone.
Miało być miło, lekko,przyjemnie i też tak było.
Fabuła powieści obraca się głównie wokół wątku popełnionej zbrodni, pozostawiając kwestię uczuć na dalszym planie.
Zabrakło tylko, bądź aż........budowanie napięcia i dreszczyku na plecach, co obniżyło ocenę lektury.
Niemniej polecam.

"Osaczona" to raczej romans z wątkiem kryminalnym i nie mam nic przeciwko takiemu połączeniu, jest lekka i szybko się ją czyta, ale problem z tą powieścią polega na tym, że od początku była dość nuda, niczym mnie nie zaskoczyła i była przewidywalna.

Monika | 2015-10-19
Przeczytana: 18 października 2015

Muszę przyznać, że tym razem zaskoczyła mnie pani autorka. Po nieudanym zupełnie "Prawie krwi", dość niechętnie sięgnęłam po kolejną książkę Gerritsen. Nie spodziewając się niczego nadzwyczajnego zaczęłam czytać i nagle zorientowałam się, że jest środek nocy, a książka dobiega końca.

Historia jest banalna, romans podwładna-szef, on bogaty, ona- delikatnie mówiąc- jakoś wiąże koniec z końcem, i zabójstwo, w którym główną podejrzaną jest ona. Jednak pani Tess tak zgrabnie ten banał opisała, że w ogóle nie czułam naiwności tej historyjki. Wręcz przeciwnie od początku do końca czytałam w napięciu, a kiedy już myślałam, że wiem kto jest zabójcą, okazało się, że się mylę ;)

Ania | 2012-02-22
Przeczytana: 22 marca 2012

Uwielbiam Tess Gerritsen i nie mogłam się doczekać kolejnej jej książki. Niestety "Osaczona" można bardziej nazwać romansem niż thrillerem czy kryminałem. W prawdzie jest zabójstwo, winna, szukanie prawdy i do końca nie wiadomo było kto zabił ale czytając książkę można przewidzieć, że Miranda będzie miała romans z Chase’m jak również, że będą ze sobą. Książkę czyta się lekko. Jeśli ktoś czytał wcześniej kryminały Tess Gerritsen i "wymaga", oczekuje od niej coś więcej to się zawiedzie tą książka.
Autorka bardziej przypada kryminałami niż romansami do mojego gustu stąd moja ocena tej książki jest przeciętna.