Osaczona

978-83-238-8478-1
typ
papier
Ag2S
6,45 (888 ocen i 133 opinie)

Opis książki

Miranda właśnie zakończyła romans ze swoim pracodawcą Richardem Tremainem, właścicielem lokalnej gazety. Dumny mężczyzna nie umie się jednak pogodzić z jej decyzją. Zadręcza ją telefonami i nieustannie próbuje namówić na spotkanie. Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać...

Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać byłego kochanka i, chcąc uniknąć konfrontacji, szybko opuszcza mieszkanie. Liczy na to, że Richard odjedzie, gdy jej nie zastanie. Niestety po powrocie dostrzega przed swym domem jego auto. Decyduje się wejść i nieoczekiwanie znajduje w swojej sypialni zabitego Richarda. Obok łóżka leży zakrwawiony nóż kuchenny...

Miranda automatycznie staje się główną podejrzaną w śledztwie. Nikt nie wierzy w jej niewinność do czasu, kiedy sama staje się celem tajemniczych ataków. Seria nieudanych zamachów na Mirandę wzbudza podejrzenia brata zamordowanego, który zaczyna wątpić w jej winę i postanawia pomóc w rozwiązaniu krwawej układanki...

źródło opisu: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/tess_gerritsen/osaczona

źródło okładki: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/tess_gerritsen/osaczona

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
książek: 1952
gwiazdka | 2015-01-17
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Połączenie kryminału z romansem, wiec efektem jest leciutka, dość schematyczna powieść, w dodatku o niewielkich rozmiarach. Lekka, krótka lektura na 3-4 godziny. Czyta się przyjemnie, rozwiązanie wątku kryminalnego może zaskoczyć, ale postaci, tak jak i intryga, są schematyczne. Niewiele wnosi, ale przeczytać można traktując książkę jako milutką rozrywkę.

Dodi | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Jest to moja pierwsza powieść autorstwa Tess Gerritsen i jestem po prostu zachwycona! Książkę czyta się w tempie wręcz ekspresowym.
Nie od razu można się domyślić, kto jest winny zabójstwa Richarda Tremaina. W trakcie czytania moje podejrzenia wędrowały od jednego bohatera do drugiego.
Całość doprawiona wątkiem romantycznym tworzy naprawdę dobry kryminał :)

"Osaczona" to raczej romans z wątkiem kryminalnym i nie mam nic przeciwko takiemu połączeniu, jest lekka i szybko się ją czyta, ale problem z tą powieścią polega na tym, że od początku była dość nuda, niczym mnie nie zaskoczyła i była przewidywalna.

kasandra_85 | 2012-04-03
Przeczytana: kwiecień 2012

Ania | 2012-02-22
Przeczytana: 22 marca 2012

Uwielbiam Tess Gerritsen i nie mogłam się doczekać kolejnej jej książki. Niestety "Osaczona" można bardziej nazwać romansem niż thrillerem czy kryminałem. W prawdzie jest zabójstwo, winna, szukanie prawdy i do końca nie wiadomo było kto zabił ale czytając książkę można przewidzieć, że Miranda będzie miała romans z Chase’m jak również, że będą ze sobą. Książkę czyta się lekko. Jeśli ktoś czytał wcześniej kryminały Tess Gerritsen i "wymaga", oczekuje od niej coś więcej to się zawiedzie tą książka.
Autorka bardziej przypada kryminałami niż romansami do mojego gustu stąd moja ocena tej książki jest przeciętna.

Darek | 2013-09-16
Przeczytana: 2013 rok

Zdecydowanie najsłabsza książka Tess Gerritsen którą do tej pory czytałem . Bardziej romans niż kryminał .

motyl43 | 2012-08-26
Przeczytana: sierpień 2012

Może być, ale niekoniecznie musi być.Szkoda pieniędzy, żeby kupować, można wypożyczyć.Jeśli biblioteka , nie posiada jej na stanie też niewielka strata, ta autorka ma w swoim dorobku lepsze pozycje. Jednym słowem polecam tylko tym którzy tak jak ja, żeby spać spokojnie muszą przeczytać wszystkie książki Tess Gerritsen;).

Butterfly | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ♥

Pierwsza książka jaką przeczytałam z twórczości Tess, tak mnie wciągnęła, że nie mogłam się od niej oderwać :) Ta książka wciągnęła mnie w dalsze czytanie tej autorki.

Tetiisheri | 2012-05-10
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Tess Gerritsen to amerykańska pisarka, która zasłynęła ze swoich świetnych thrillerów medycznych. Z zawodu jest lekarzem, co niewątpliwie wpłynęło na tematykę jej utworów. Gerritsen pisała również romanse kryminalne. Jeden z nich zatytułowany "Osaczona" miałam okazję niedawno przeczytać.

Moje pierwsze spotkanie z Tess Gerritsen uważam za bardzo udane. Przyznam, że książkę czytało się niezwykle szybko, a zagadka kryminalna wzbudzała we mnie ciekawość. Poza motywem kryminalnym w powieści pojawia się także wątek romantyczny. Ten drugi jednak pozostaje w cieniu zbrodni. Morderstwo Richarda, a właściwie poszukiwania prawdziwego sprawcy stanowią główną treść „Osaczonej”. Miranda Wood zostaje oskarżona o zamordowanie swojego szefa, z którym łączył ją romans. Nic dziwnego, gdyż ciało Richarda znaleziono w sypialni dziennikarki. Ta jest jednak niewinna, o czym czytelnik wie od pierwszych stron "Osaczonej". Kto i dlaczego zabił? Na te pytania z pewnością znajdziecie odpowiedzi w powieści...

Jagoda | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Nie nazwałabym tego thrillerem czy sensacją- raczej romans na podstawie zbrodni.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku