Osaczona

978-83-238-8478-1
typ
papier
Ag2S
6,44 (932 ocen i 138 opinii)

Opis książki

Miranda właśnie zakończyła romans ze swoim pracodawcą Richardem Tremainem, właścicielem lokalnej gazety. Dumny mężczyzna nie umie się jednak pogodzić z jej decyzją. Zadręcza ją telefonami i nieustannie próbuje namówić na spotkanie. Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać...

Pewnego dnia uparty Richard, nie zważając na protesty Mirandy, niespodziewanie zapowiada, że odwiedzi ją za kilkanaście minut. Miranda nie ma jednak ochoty spotkać byłego kochanka i, chcąc uniknąć konfrontacji, szybko opuszcza mieszkanie. Liczy na to, że Richard odjedzie, gdy jej nie zastanie. Niestety po powrocie dostrzega przed swym domem jego auto. Decyduje się wejść i nieoczekiwanie znajduje w swojej sypialni zabitego Richarda. Obok łóżka leży zakrwawiony nóż kuchenny...

Miranda automatycznie staje się główną podejrzaną w śledztwie. Nikt nie wierzy w jej niewinność do czasu, kiedy sama staje się celem tajemniczych ataków. Seria nieudanych zamachów na Mirandę wzbudza podejrzenia brata zamordowanego, który zaczyna wątpić w jej winę i postanawia pomóc w rozwiązaniu krwawej układanki...

źródło opisu: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/tess_gerritsen/osaczona

źródło okładki: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/tess_gerritsen/osaczona

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
książek: 1996
gwiazdka | 2015-01-17
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Połączenie kryminału z romansem, wiec efektem jest leciutka, dość schematyczna powieść, w dodatku o niewielkich rozmiarach. Lekka, krótka lektura na 3-4 godziny. Czyta się przyjemnie, rozwiązanie wątku kryminalnego może zaskoczyć, ale postaci, tak jak i intryga, są schematyczne. Niewiele wnosi, ale przeczytać można traktując książkę jako milutką rozrywkę.

Dodi | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Jest to moja pierwsza powieść autorstwa Tess Gerritsen i jestem po prostu zachwycona! Książkę czyta się w tempie wręcz ekspresowym.
Nie od razu można się domyślić, kto jest winny zabójstwa Richarda Tremaina. W trakcie czytania moje podejrzenia wędrowały od jednego bohatera do drugiego.
Całość doprawiona wątkiem romantycznym tworzy naprawdę dobry kryminał :)

"Osaczona" to raczej romans z wątkiem kryminalnym i nie mam nic przeciwko takiemu połączeniu, jest lekka i szybko się ją czyta, ale problem z tą powieścią polega na tym, że od początku była dość nuda, niczym mnie nie zaskoczyła i była przewidywalna.

kasandra_85 | 2012-04-03
Przeczytana: kwiecień 2012

Ania | 2012-02-22
Przeczytana: 22 marca 2012

Uwielbiam Tess Gerritsen i nie mogłam się doczekać kolejnej jej książki. Niestety "Osaczona" można bardziej nazwać romansem niż thrillerem czy kryminałem. W prawdzie jest zabójstwo, winna, szukanie prawdy i do końca nie wiadomo było kto zabił ale czytając książkę można przewidzieć, że Miranda będzie miała romans z Chase’m jak również, że będą ze sobą. Książkę czyta się lekko. Jeśli ktoś czytał wcześniej kryminały Tess Gerritsen i "wymaga", oczekuje od niej coś więcej to się zawiedzie tą książka.
Autorka bardziej przypada kryminałami niż romansami do mojego gustu stąd moja ocena tej książki jest przeciętna.

Darek | 2013-09-16
Przeczytana: 2013 rok

Zdecydowanie najsłabsza książka Tess Gerritsen którą do tej pory czytałem . Bardziej romans niż kryminał .

motyl43 | 2012-08-26
Przeczytana: sierpień 2012

Może być, ale niekoniecznie musi być.Szkoda pieniędzy, żeby kupować, można wypożyczyć.Jeśli biblioteka , nie posiada jej na stanie też niewielka strata, ta autorka ma w swoim dorobku lepsze pozycje. Jednym słowem polecam tylko tym którzy tak jak ja, żeby spać spokojnie muszą przeczytać wszystkie książki Tess Gerritsen;).

Butterfly | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ♥

Pierwsza książka jaką przeczytałam z twórczości Tess, tak mnie wciągnęła, że nie mogłam się od niej oderwać :) Ta książka wciągnęła mnie w dalsze czytanie tej autorki.

Jagoda | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Nie nazwałabym tego thrillerem czy sensacją- raczej romans na podstawie zbrodni.

Tetiisheri | 2012-05-10
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Tess Gerritsen to amerykańska pisarka, która zasłynęła ze swoich świetnych thrillerów medycznych. Z zawodu jest lekarzem, co niewątpliwie wpłynęło na tematykę jej utworów. Gerritsen pisała również romanse kryminalne. Jeden z nich zatytułowany "Osaczona" miałam okazję niedawno przeczytać.

Moje pierwsze spotkanie z Tess Gerritsen uważam za bardzo udane. Przyznam, że książkę czytało się niezwykle szybko, a zagadka kryminalna wzbudzała we mnie ciekawość. Poza motywem kryminalnym w powieści pojawia się także wątek romantyczny. Ten drugi jednak pozostaje w cieniu zbrodni. Morderstwo Richarda, a właściwie poszukiwania prawdziwego sprawcy stanowią główną treść „Osaczonej”. Miranda Wood zostaje oskarżona o zamordowanie swojego szefa, z którym łączył ją romans. Nic dziwnego, gdyż ciało Richarda znaleziono w sypialni dziennikarki. Ta jest jednak niewinna, o czym czytelnik wie od pierwszych stron "Osaczonej". Kto i dlaczego zabił? Na te pytania z pewnością znajdziecie odpowiedzi w powieści...

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku