Okładka książki Zdrowie na talerzu. Mikroodżywianie klucz do zdrowia. Witaminy, minerały, niezbędne kwasy tłuszczowe Alain Triaire
Alain Triaire Wydawnictwo: Klub dla Ciebie zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
La micronutrition dans votre assiett
Klub dla Ciebie
2009-01-01
2009-01-01
mikroelementy odżywianie witaminy

Bardzo praktyczny i ciekawy poradnik dotyczący zdrowego odżywiania. Autor dokładnie przedstawia wszystko to, co ma związek ze zbilansowaną dietą. Znaleźć tutaj można informacje na temat poszczególnych witamin oraz składników mineralnych, o których bardzo wielu z nas niestety zapomina. Co więcej, bardzo fajnie i przystępnie zostały opisane poszczególne pokarmy i ich wpływ na nasze zdrowie. Czytelnik dowie się jakich pokarmów unikać, które wprowadzić do codziennej diety, a jakie ograniczać. Można przeczytać również o tłuszczach i ich odpowiednim wyborze – polecam przede wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się trochę więcej na ten temat, gdyż w Internecie bardzo często można znaleźć sprzeczne informacje na ten temat. Rozdział dotyczący patologii związanych z odżywaniem pokrótce, ale zwięźle przedstawia wszystko to, co powinniśmy wiedzieć na temat związku między nieprawidłową dietą a jej następstwami.

Książkę polecam tym, którzy chcą poznać najważniejsze informacje na temat zdrowego odżywiania, a także tym, którzy są zaznajomieni z tematem, ale chętnie uzupełnią brakujące informacje.

Rewelacyjna książka o odżywianiu. Godna polecenia każdemu, kto poważnie (ale i z przymrużeniem oka, ponieważ autor potrafi mieć zdrowy dystans do tego, co znajduje się na naszych talerzach) myśli o jedzeniu :)

• Dietetyka
  • Zdrowie