Zdrowie na talerzu. Mikroodżywianie klucz do zdrowia. Witaminy, minerały, niezbędne kwasy tłuszczowe

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
La micronutrition dans votre assiett
zdrowie, medycyna

Mikroodżywianie &&ndash, makrozdrowie! Wszyscy chcemy odżywiać się prawidłowo, ale nie jest takie proste. Gubimy się w natłoku informacji i teorii bombardujących nas ze wszystkich stron, często wzajemnie ze sobą sprzecznych. Na szczęście trzymamy właśnie w ręku znakomity przewodnik, który pomoże nam w zrozumieniu istoty problemu. Doktor Alain Triaire zgromadził w czasie swojej 30-letniej praktyki niezliczone dowody potwierdzające zasadnicze znaczenie diety w rozwoju niezliczonych chorób z nowotworami włącznie. Błędy w odżywianiu mszczą się na nas w dwojaki sposób: po pierwsze przez obciążanie organizmu po drugie przez niedobór składników niezbędnych dla zdrowia, których nasz organizm potrzebuje do różnych procesów życiowych i zachowania wewnętrznej równowagi. Dlatego warto zadbać o odpowiednią podaż tych składników przez celowy, świadomy dobór pokarmów. Na tym właśnie polega mikroodżywianie: dziedzina, w której podstawy wtajemnicza nas ta książka. Jej lektura da nam niezbędny oręż do walki z zagrożeniami zdrowia. Mikroodżywianie jest bowiem kluczem do sprawności układu immunologicznego, a więc obrony przed chorobami &&ndash, i to bynajmniej nie wyłącznie zakaźnymi.

Lillianna | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Bardzo praktyczny i ciekawy poradnik dotyczący zdrowego odżywiania. Autor dokładnie przedstawia wszystko to, co ma związek ze zbilansowaną dietą. Znaleźć tutaj można informacje na temat poszczególnych witamin oraz składników mineralnych, o których bardzo wielu z nas niestety zapomina. Co więcej, bardzo fajnie i przystępnie zostały opisane poszczególne pokarmy i ich wpływ na nasze zdrowie. Czytelnik dowie się jakich pokarmów unikać, które wprowadzić do codziennej diety, a jakie ograniczać. Można przeczytać również o tłuszczach i ich odpowiednim wyborze – polecam przede wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się trochę więcej na ten temat, gdyż w Internecie bardzo często można znaleźć sprzeczne informacje na ten temat. Rozdział dotyczący patologii związanych z odżywaniem pokrótce, ale zwięźle przedstawia wszystko to, co powinniśmy wiedzieć na temat związku między nieprawidłową dietą a jej następstwami.

Książkę polecam tym, którzy chcą poznać najważniejsze informacje na temat zdrowego...

Joi | 2011-09-12
Przeczytana: 09 września 2011

Rewelacyjna książka o odżywianiu. Godna polecenia każdemu, kto poważnie (ale i z przymrużeniem oka, ponieważ autor potrafi mieć zdrowy dystans do tego, co znajduje się na naszych talerzach) myśli o jedzeniu :)

Duffi | 2017-03-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Zdrowie