Jazda na rowerze. Profesjonalnie o sporcie

Tłumaczenie: Przemysław Zasieczny
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Profesjonalnie o sporcie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Cycling. Serious about Sport
978-83-7758-127-8
sport
Dorota

Książka dla amatorów, którzy traktują kolarstwo jako hobby. Zawiera opis techniki jazdy i ćwiczeń treningowych, które pomogą wzmocnić kondycję fizyczną i zdrowiej się poczuć. Dostarcza szczegółowych informacji na temat doskonalenia poszczególnych elementów jazdy na rowerze: pedałowania, pokonywania zakrętów i wzniesień, jazdy podczas deszczu i wiatru. Pozwala zapoznać się z ekspercką wiedzą...

Książka dla amatorów, którzy traktują kolarstwo jako hobby.

Pozwala zapoznać się z ekspercką wiedzą na temat treningu jazdy "na kole", pościgu za peletonem i regeneracji sił po ukończeniu wyścigu.
Poszczególne rozdziały poświęcono sposobom poprawy kondycji fizycznej i psychicznej, a także właściwemu odżywianiu. Oddzielny rozdział opisuje trening przekrojowy i ogólne wzmacnianie kondycji. Opisano w nim różnorodne ćwiczenia na każdą grupę mięśni, uzupełniając opisy stosownymi rysunkami. Programy treningowe na różnym poziomie zaawansowania w zależności od możliwości trenującego pomogą poprawić wytrzymałość, siłę i technikę.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2012

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11426

książek: 1909
foolosophy | 2012-05-10
Przeczytana: 10 maja 2012

Każdy sport wymaga dyscypliny, systematyczności i czasu. W zależności od czasu, jaki możemy poświęcić dyscyplinie, dostosowuje się program treningowy. Oczywiście nie trzeba non stop uprawiać tego sportu. Rower można wyciągać na przejażdżki dwa razy do roku, ale podczas takiego wypadu trzeba stosować się do pewnych zasad, aby nie nabawić się kontuzji.

"Jazda na rowerze" jest przewodnikiem szczególnie dla początkujących, choć i zaawansowani znajdą tu wiele pożytecznych wskazówek i technik. Książka zawiera poszczególne rozdziały ("Podstawy", "Technika i taktyka", "Fitness i trening", "Trening przekrojowy", "Odżywianie" i "Programy treningowe"), w których zależności od zagadnienia wszystko stopniowo jest wyjaśniane i przyswajane przez czytelnika. W "Podstawie" znajdziemy informacje o dobrze roweru, o jego budowie i indywidualnym dopasowaniu do użytkownika, również znajdziemy podstawowe informacje na temat kolarstwa, rozpoczęcia itd. "Technika i taktyka" przygotowuje nas na różne...

Grzęgorz Łyżeczka | 2013-09-04
Przeczytana: 04 września 2013

Całkiem spora wiedza szkoda że tylko tyczy się kolarstwa ;p
Ale ogółem wiele cennych rad które sobie zanotowałem :)

Kamil | 2015-11-16
brokka | 2015-07-03