Odkrycie sukuba

Tłumaczenie: Maja Kittel, Agnieszka Ufland
Cykl: Georgina Kincaid (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
Succubus Revealed
sukub, Georginia, Kincaid
Pani_Kultura

Georgina Kincaid miała całą wieczność na to, by odkryć sekrety płci przeciwnej, a wciąż jeszcze daje się zaskoczyć. Na przykład takiemu Sethowi: facet zaryzykował duszę, żeby zostać jej chłopakiem. Jednak Georgina jako podwładna samego Lucyfera nie może tak łatwo odwiesić do szafy służbowego mundurka mrocznego demona i oddać się miłosnej sielance. Przeciwnie: zostaje wysłana do Las...

Na przykład takiemu Sethowi: facet zaryzykował duszę, żeby zostać jej chłopakiem. Jednak Georgina jako podwładna samego Lucyfera nie może tak łatwo odwiesić do szafy służbowego mundurka mrocznego demona i oddać się miłosnej sielance. Przeciwnie: zostaje wysłana do Las Vegas.
Miasto grzechu to wymarzona baza operacyjna dla każdego sukuba, ale… Czemu ciemne moce tak bardzo starają się odciągnąć ją od Seattle – i od Setha? I to teraz, gdy ma szansę na prawdziwą miłość. Szatan jeden wie...
Georgina zamierza użyć wszelkich sposobów, żeby odkryć, o co w tym wszystkim chodzi i w końcu skończyć z ta robotą – choćby po trupach. Ma tylko nadzieję, że jednym z nich nie będzie jej wymarzony mężczyzna...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

monishka90 | 2016-01-06
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Fajne zakończenie historii Georginy, choć książka jest jak dla mnie za krótka i zbyt przewidywalna. Spodziewałam się, że niektóre wątki zostaną rozwinięte bardziej, a nie potraktowane po łepkach.

Ligeria | 2015-12-28

Ostatni tom przygód Georginy. Z pewnością jedna z moich ulubionych bohaterek. Ogromny plus za tą postać :D W poprzednich tomach miałam jakieś podejrzenia odnośnie tego kim może być Seth i jak widać intuicja mnie nie zawiodła :) Całkiem przyjemna seria.

myślnik | 2013-03-23
Przeczytana: luty 2012

Czekałam na coś w stylu -WOW! BOOM! W MORDĘ JEŻA! A co dostałam?-no tak,tego się spodziewałam. Przez tyle części napięcie rosło,rozwiązanie kołowało w głowie czekając niecierpliwie na finał. To miała być akcja,spektakularne zakończenie. Ech...Chciałam swojej wisienki na torcie!Drżałam od myśli:niech prawda w końcu wyjdzie na jaw,no już!Niech to będzie coś wielkiego,z dramatyzmem,łzami,krwią i emocjami...A musiałam się zadowolić tym co przeczytałam. Dość spokojną i przewidywalną akcją. Mimo tego i tak Georgina i Seth są wspaniali i czas z nimi spędzony był wyjątkowy. Polecam!

oneofakind | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

W tej części naprawdę dużo się dzieje, okazuje się że bohaterowie których mieliśmy za postacie w miarę pozytywne, wcale takie nie są. Powraca kilka wątków, które miały swój początek w pierwszych częściach, jak również przeszłość Georginy jest przewrócona do góry nogami. Sama bohaterka stara się wszystko poskładać do kupy, z małą pomocą bliskich przyjaciół.
Chociaż zakończenia po części się domyśliłam, były wątki naprawdę zaskakujące, akcja ciągle trzyma w napięciu. Powoli przestajemy przejmować się perypetiami miłosnymi Gorgi i Setha, a zaczynamy martwić się o ich życie. Szkoda, że to już koniec. Całą serie można uznać za udaną. No może przedostatni tom był nieco inny ale dopełnił przez to ostatnią część. Nie zmieniam zdania co do książki, wspaniale zajmuje niewiele naszego czasu. Polecam gorąco.

Alaska | 2012-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

"Odkrycie sukuba" to już finał wspaniałej serii autorstwa Richelle Mead o sukubie Georginie Kincaid. Gdy w końcu prowadzi ustatkowane życie wraz ze swoją miłością Sethem, nagle odkrywa, że ktoś za wszelką cenę, od samego początku chciał ich rozdzielić. Z pomocą Georginie przychodzi nefilim Roman oraz diablik Hugh. Współlokator sukuba docieka do wielu ważnych i istotnych faktów. Kiedy skleja wszystko w całość, Georgina odkrywa straszną prawdę o Sethcie. Za wszelką cenę chce uratować go z rąk piekła.

Pierwszy raz z serią o sukubach spotkałam się równo cztery lata temu, kiedy moja koleżanka zabrała 2 i 3 część na obóz. Czytałyśmy niektóre fragmenty na głos, a gdy wróciłyśmy każda chciała pożyczyć pierwszy tom. Cierpliwie czekałam. Po przeczytaniu, zostałam oczarowana i wkrótce sięgnęłam po następne. Moim zachwytom nad tą serią nie było końca. Czy autorka udanie zakończyła przygody o Georginie Kincaid?

Trochę się zmartwiłam, gdy dowiedziałam się, że to ostatnia część. Pokochałam...

szczescie | 2014-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Akcji było co prawda dużo mniej niż w poprzednich częściach lecz to nie przeszkadzało, ponieważ tak dużo się działo i nieprzewidywalnych rzeczy, że wprost nie mogłam uwierzyć gdy Setha podali hipnozie i okazało się, że podpisał pakt z piekłem jako Kyriatos pierwsza miłość Georginy dla tego, że czuł brakującą mu bratnią dusze chodź nie mógł sobie jej przypomieć.
Kiedy skleja się wszystko w całość, Georgina za wszelką cenę chce uratować swoją i Setha dusze.
Zakończenie później było do przewidzenia chodź zabolało mnie to, że Roman poświęcił się aby mogła odzyskać swoją duszę.
Książki polecam :) Uwielbiam twórczość Richelle Mead !

książek: 1909
Sherry | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Piękne, niesamowite, cudowne pożegnanie z Georginą w ostatnim tomie jednej z moich ulubionych serii. Oczywiście na panią Richelle Mead można liczyć i czytając tą książkę nie miałam uczucia, że autorka przeciąga tą serię. Wręcz odwrotnie! Mnóstwo akcji, ciekawych wątków, cudownych bohaterów, których przez te 6 tomów zdążyliśmy poznać i polubić. Piękna książka, bardzo wzruszająca i porywająca.
Chociaż nigdy nie byłam fanką Setha (nadal nie jestem) to i tak cieszę się końcem i szczęściem Georgie. W głębi można było czuć tą ich niesamowitą więź i po prostu MUSIAŁO coś się za tym kryć.
Zagadki rozwiązane, życie mojej ulubionej bohaterki nabiera kolorów. :)
Dziękuję autorce powieści, jak i bohaterom że przeprowadzili mnie przez te 6 tomów w taki sposób, że jestem pewna iż jeszcze niejeden raz przeczytam tę serię. Pozostanie w moim sercu i głowie razem z nimi.
Będę tęsknić za uroczą, piękną, sceptyczną Georgie, za jej niesamowitymi przygodami i humorem. Będę tęsknić za Carterem, którego...

Marika | 2015-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

„Odkrycie sukuba” to już ostatni – niestety – tom z serii o Georginie. Oczywiście dorównuje poziomem poprzednim częściom, jak zwykle dużo się dzieje i dużo się zmienia. Pozytywnie zaskoczył mnie Roman i Hugh. A wątek z Sethem… wow. Tego się kompletnie nie spodziewałam. Nigdy bym na to nie wpadła. Co do samego zakończenia, to właśnie czegoś takiego oczekiwałam i cieszę się, że właśnie tak skończyła się ta seria. Która, podsumowując, była naprawdę świetna i szczerze ją polecam :)

„To, jak kochamy innych, zależy od tego, czy kochamy samych siebie.”

Nanette | 2014-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 marca 2014

To już koniec. Ostatni tom o przygodach sukuba zaliczony.
Georgie i Seth dogadali się i mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie ich rozdzielić. Tymczasem kobieta dostaje list z Piekła z przeniesieniem do Las Vegas, co oznacza rozłąkę z ukochanym. Piekło knuje podstępne intrygi na niekorzyść zakochanych.
Georgina spędza wspaniały weekend w LV, a po powrocie, wraz z przyjaciółmi, odkrywa wiele zaskakujących rewelacji na temat Setha i ich paktów.
Dla nikogo nie będzie tajemnicą, że i ta część musi skończyć się happy endem. Georgina w końcu dostaje to, czego pragnie: ukochanego mężczyznę i spełnienie wizji ze snów Nyx. Spodziewałam się wprawdzie czegoś więcej, jakieś epickiej walki dobra ze złem, rozdzierania na dwoje, łez, potu i krwi, ale ta stateczność też miała w sobie to coś. I nie zapominajmy o procesie w Piekielnych Głębinach.

Renata | 2017-05-11
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 11 maja 2017

Już od dawna nie trafiłam na tak wspaniałą sagę, jak ta. Moja przygoda z pięknym sukubem, Georginą Kincaid, dobiegła końca i nie ma słów żeby opisać moje uczucia. Pięknie opisana historia, od samego początku zżyłam się z każdym jednym bohaterem. Fabuła w każdym jednym tomie zaskakiwała. Ostatnią część pochłonęłam ze szczerym smutkiem, że to już ostatnia. Historia i doświedczenia życiowe każdego jednego bohatera niesie ze sobą wiedzę, jakim człowiekiem trzeba być, dobrym, niosącym pomoc potrzebującym. Wierzę, że każdy ma takiego swojego Anioła Stróża, jakim jest Carter. Oraz że każda kobieta jest piękna i zasługuje na szczęście, jak Georgina czy Maddie. Mimo przeciwności losu, jakie zdarzają się nam, zwykłym śmiertelnikom, trzeba odnaleźć w sobie siłę godną nieśmiertelnej i dobrej duszy.