Przemytnicy na wakacjach

Wydawnictwo: 1000 stopni
kulinaria, wegetarianizm
marcin-em

„Przemytnicy na wakacjach” są kontynuacją książki „ Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy”. W 9 rozdziałach znajdziecie kolejne przepisy na wyjątkowe dania z różnych stron świata. Dzięki naszej książce każdego dnia będziecie mogli wybrać się w wyjątkową, kulinarną podróż, a przy okazji przemycić w menu coś zdrowego. Próbowaliście kiedyś włoskiej, rozgrzewającej zupy minestra di farro? Albo przenieśliście się podczas obiadu do słonecznej Grecji? A może mielibyście ochotę wyczarować w swojej kuchni prawdziwą francuską kawiarnię lub zaprosić przyjaciół do hiszpańskiego baru tapas? Z każdego wyjazdu przywoziliśmy przepisy i podczas gotowania dorzucaliśmy coś od siebie. Wam również gorąco to polecamy, bo eksperymentowanie w kuchni jest zawsze mile widziane!

Monika Mrozowska i Maciej Szaciłło

Pierwsza część „Przemytników” wzbudziła we mnie ogromny entuzjazm. Prostota przepisów ( wypróbowałam ponad 90% ) oraz wyjątkowy smak prezentowanych w niej potraw sprawiły, że jest ona moją ulubioną książką kucharską. Dlatego nieustannie prosiłam autorów o drugą część. I oto jest! HURRRA! Mam co gotować przez kilka najbliższych miesięcy, a potem zacznę męczyć Jagódkę, Karolinę, Monikę i Maćka o kolejną część. Może się uda :-)

Alicja Mościńska ( miłośniczka vegegotowania od ponad 20 lat, kuchniaalicji.blogspot.com )

Czy może być coś piękniejszego niż zbiór przepisów kulinarnych powstałych z miłości i w miłości, domowe ciepło i jego smak. No i te rozbrajające uśmiechy szczęśliwej rodziny spoglądającej na nas z fotografii, które zdają się mówić „żyj pięknie i zdrowo”.

Michał Piróg - choreograf

źródło opisu: http://1000stopni.pl/pl/ksiazki/przemytnicy-na-wakacjach

źródło okładki: http://1000stopni.pl/pl/ksiazki/przemytnicy-na-wakacjach

ewkaatje | 2012-08-14

Bardzo fajne, proste i inspirujące przepisy na dania wegetariańskie (Foccacia z cukinią są wielkim hitem w moim domu). "Geograficzny" podział na podrozdziały porządkuje przepisy i pomysły z różnych stron świata. Piękne zdjęcia. Mam wrażenie, że od czasu wydania pierwszej książki "Przemytnicy" z powodzeniem szlifowali swoje umiejętności i w rezultacie stworzyli proste przejrzyste i nie przekombinowane dania.
Godne polecenia dla wegetarian, eksperymentatorów w kuchni oraz dla znudzonych pomidorową z makaronem i kotletem z ziemniakami.

Capricorn | 2015-12-27

"Potrawy z najróżniejszych stron świata" okazują się być mocno monotonne, z ogromną przewagą rzeczy bazujących na mące. Porywa w zdecydowanie mniejszym stopniu niż część pierwsza, tj. Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy. Nadal jednak jest to dobra promocja wegetarianizmu - choć tu akurat w wersji dość snobistycznej.

Amalia | 2015-08-20
| 2015-04-28