Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy

Okładka książki Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy Monika Mrozowska-Szaciłło, Maciej Szaciłło
Okładka książki Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy
Monika Mrozowska-SzaciłłoMaciej Szaciłło Wydawnictwo: 1000 stopni kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
1000 stopni
2009-05-01
2009-05-01
kulinaria wegetarianizm

Okładka książki Przemytnicy na wakacjach Monika Mrozowska-Szaciłło, Maciej Szaciłło
Przemytnicy na... Monika Mrozowska-Sz...
Okładka książki Fajna babka - ale ciacho Monika Mrozowska-Szaciłło, Maciej Szaciłło
Fajna babka - ... Monika Mrozowska-Sz...

Propozycje z tej książki są ciekawe i nietypowe, inspirują do eksperymentowania w kuchni i zachęcają do spróbowania nowych produktów oraz przypraw. Wszystko, co do tej pory przygotowałam, smakowało mi, kilka przepisów zostało nawet moimi ulubionymi i bardzo często z nich korzystam- prosta sałatka z rukolą i żurawiną, hummus, zupa z soczewicy oraz marynowane ogórki z fetą i oregano.
Problem stanowi dostępność i cena niektórych dodatków, co może naprawdę zniechęcić do sięgnięcia po tę książkę kucharską.

bardzo lubię tę książkę. ładnie i smacznie

bardzo lubię tę książkę. ładnie i smacznie

Pasta słonecznikowa rządzi :-)
Dla zirytowanych niedostępymi produktami - mąka groszkowa to mąka z cieciorki (czyli grochu włoskiego). W sklepie trudno dostępna i droga ale mozna zmielić cieciorkę :-).
"Przemytnicy" to oręż mojej siostry wegetarianki wymierzony w rodzinę nie mogącą sobie wyobrazić obiadu bez mięsa.
Inspirująca.

Pasta słonecznikowa rządzi :-)
Inspirująca.

zrobiłam kilka przepisów z książki i będę robić więcej. Super smaczne.

zrobiłam kilka przepisów z książki i będę robić więcej. Super smaczne.

Uważam, że książka ta jest mocno przereklamowana i na pewno nie warta swojej ceny. Owszem, przepisy inne, niż znamy z codziennych polskich stołów, ale ze zdobyciem składników nie jest tak prosto. W książce nie podoba mi się też, że praktycznie wszystkie potrawy są smażone. Czy jest to jedyny sposób 'przemycania' warzyw? Także zdjęcia nie zachwycają. Gdyby ktoś mnie ostrzegł wcześniej wydałabym te pieniądze na inna, bardziej interesującą książkę kucharską.

Nie jest to idealna książka kucharska, ale i tak bardzo ją lubię :)

Plusy:
- dużo nowych potraw nieznanych przeciętnemu kuchcichowi w polsce
- brak mięsa
- książka jest przepięknie wydana
- masa ciekawych pomysłów
- piękne zdjęcia
- sympatyczni autorzy którzy tworzą ciepły, przytulny klimat

Minusy:
- wiele potraw jest smażonych w głębokim tłuszczu, do wielu potrzeba niezłej ilości masła
- czasami, wbrew zapewnieniom autorów, po składniki trzeba się wybrać dalej niż do supermarketu bo nie są dostępne

ale tak czy siak bardzo polecam :)

Nie jest to idealna książka kucharska, ale i tak bardzo ją lubię :)

Plusy:
- dużo nowych potraw nieznanych przeciętnemu kuchcichowi w polsce
- brak mięsa
- książka jest przepięknie wydana
- masa ciekawych pomysłów
- piękne zdjęcia
- sympatyczni autorzy którzy tworzą ciepły, przytulny klimat

Minusy:
- wiele potraw jest smażonych w głębokim tłuszczu, do wielu potrzeba...

• Kulinaria
  • Kulinarne
  • Kuchnia
  • Chcę kupić
  • 366 książek w 366 dni (2016)

Dodaj cytat z książki Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy