978-83-60170-29-3
koimass

Pionierka witarianizmu Victoria Boutenko dzięki swoim prostym i potężnym mieszankom zamienia uciążliwy obowiązek jedzenia zieleniny w przyjemność rozkoszowania się pysznymi napojami warzywno- owocowymi. We współczesnym świecie jemy często wysoko przetworzoną żywność, jesteśmy przepracowani i zestresowani, jemy w biegu. Nawet jeśli nie jesteśmy chorzy, cierpimy na kłopoty z koncentracją,...

We współczesnym świecie jemy często wysoko przetworzoną żywność, jesteśmy przepracowani i zestresowani, jemy w biegu. Nawet jeśli nie jesteśmy chorzy, cierpimy na kłopoty z koncentracją, bezsenność, ospałość i mamy wiele innych objawów spowodowanych niedoborami żywieniowymi. Autorka Rewolucji zielonych koktajli bierze na cel tę cichą epidemię, proponując prosty sposób na zrównoważenie diety.
Czytelnik znajdzie tu wiele praktycznych wskazówek na temat doboru właściwych składników, ich łączenia a następnie miksowania w bardzo odżywcze i apetyczne koktajle a nawet zupy. Nie wymagają one długiego przygotowania, więc stanowią łatwy sposób na wprowadzenie ich do jadłospisu naszych dzieci a nawet naszych czworonożnych domowników.
Victoria Boutenko podaje także wiele informacji o dobroczynnych właściwościach chlorofilu, witamin i minerałów znajdujących się w zielonych częściach roślin. Zachęca do uzupełniania swoich codziennych posiłków naturalną, lekkostrawną dietą roślinną.

źródło opisu: Wydawnictwo Purana, 2010

źródło okładki: http://www.empik.com/rewolucja-zielonych-koktajli-...»

Połowa książki to historie pani Victorii w dość amerykańskim stylu i bardzo przystepny opis tego jak jej rodzina cos tam zauwazyla i odkryla ijak wpadli na pomysł... ach... co za marketing. Same przepisy dość mocno skierowane do mieszkańców Florydy - nie każdy może sobie przecież pozwolić na jedzenie mango codziennie lub kupowanie endywii. I choc uwielbiam zielone koktajle i studiowałam tę książkę z niecierpliwością, myślę, że zamiast kupować własnej, można ją spokojnie od kogoś pożyczyć bez żalu, że się wydało na nią własne pieniądze.

Jarek Zawisza | 2017-11-28
Na półkach: 2014, Przeczytane