Anatomia dla artystów

Tłumaczenie: Monika Rolska
Wydawnictwo: Arkady
83-213-4283-3
poradniki

Książka nagrodzona w konkursie na najlepszą książkę roku 2003 "O PIÓRO FREDRY" za "oryginalne połączenie instruktażu rysunkowego z dokumentacją zdjęciową ludzkiego ciała oraz atrakcyjną formę edytorską" Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, grudzień 2003 r. Ponad 250 specjalnie wykonanych fotografii i 100 rysunków przedstawiających budowę człowieka. Niezwykły podręcznik anatomii, ułatwiający...

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, grudzień 2003 r.

Niezwykły podręcznik anatomii, ułatwiający i wspomagający naukę rysunku ciała ludzkiego. Praktyczne porady pozwalają ustrzec się najczęściej popełnianych błędów, a doskonałe ilustracje – wykorzystać znajomość budowy ciała przy wykonywaniu prac plastycznych.
Analiza dziesięciu prac światowej sławy artystów ujawniająca złożone problemy anatomii.
Książka znakomita dla uczniów i studentów uczelni artystycznych.

zdjęcia John Davis

źródło opisu: http://www.arkady.com.pl/product/6,anatomia_dla_artystow.html

źródło okładki: http://www.arkady.com.pl/product/6,anatomia_dla_artystow.html

GrzegorzIgnacy | 2018-06-07
Przeczytana: 10 października 2012

"Anatomia dla artystów" Sarah Simblet to przepięknie wydany album przeznaczony nie tylko, jak zostało ujęte w tytule dla artystów, ale także dla każdego kto potrafi docenić "magię" ludzkiego ciała.
Książka podzielona jest na działy pomagające nam zrozumieć funkcjonowanie ludzkiego organizmu, w ten sposób, by samemu rysując ludzką postać - akt - jak najlepiej odwzorować rzeczywistość. Nie jest to książka medyczna, nie zarzuca się czytelnika obrazami flaków, próbuje się za to jak najlepiej przybliżyć nasz organizm, abyśmy z tej wiedzy mogli skorzystać podczas pracy twórczej.

Sama książka nie jest oderwana od historii. We wprowadzeniu autorka w skrótowej formie przybliża dzieje rozwoju anatomii.
Co dla osób rysujących jest ważne to to, że książka zawiera także sporo ćwiczeń z rysunku, które wraz ze świetnymi zdjęciami stanowią naprawdę istotną pozycję w bibliotece osób rysujących, uczących się rysować czy po...

AurelieSetnei | 2012-08-21
Przeczytana: 2012 rok

Jesteś początkującym, lecz ambitnym artystą? Czy może masz już jakieś doświadczenie w rysowaniu postaci... i również jesteś ambitny? To nieistotne, którą opcję wybierzesz. "Anatomia dla artystów" stworzona została dla artystów na każdym etapie nauki. Przedstawia ludzkie ciało w sposób równie szczegółowy, co przejrzysty. Kobiety, mężczyźni, całe sylwetki i jej konkretne fragmenty, kości, mięśnie... wymieniać można jeszcze długo. Wszystko to obwarowane łatwymi w odbiorze opisami, poradami dla rysowników, wskazówkami dotyczącymi najczęściej popełnianych błędów, zachwycającymi i oryginalnymi fotografiami i rysunkami. Mnie osobiście zachwyciły półprzeźroczyste kartki, które po przyłożeniu do fotografii, pozwalają zajrzeć pod skórę, czy to aby zobaczyć mięśnie, czy też kości. Ogólnie: bardzo polecam! :)

Maciej_57 | 2015-11-27

Znakomity podręcznik anatomii ludzkiego ciała dla artystów choć nie tylko. Całość w jak najlepszym wydaniu. Mnóstwo ilustracji studium anatomii, zdjęć modeli - młodych pięknych kobiet oraz mężczyzn autorstwa John'a Davis'a . Szczegółowy obraz budowy ludzkiego ciała: wszystkie układy, kości i mięśnie,kręgosłup, tułów, barki i ramiona, przedramię i ręka, biodro i udo, podudzie i stopa. Następny rozdział ciało i równowaga, a w nim pozy i ruch. Sarah Simblet zamieściła na końcu książki ćwiczenia z rysunku m.in. rysowanie :ciała, szkieletu, głowy, klatki piersiowej, miednicy, rąk, stóp. Wyczerpującym i najdrobniejszym w szczególe przedstawieniu jak winno rysować i/lub malować ludzkie części ciała zawarto wzór tzw. klasę mistrzowską. Dzieła takich wybitnych artystów jak m.in. :Jean-Auguste Ingres, Francis Bacon, Edgar Degas, Michał Anioł - przy rysowaniu szkieletu, Rafael itd. Polecam tą książkę która pomoże rozwijać się wszystkim artystom każdego pokroju oraz zainteresowanym...

AlicjaLilianna | 2013-11-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 04 listopada 2013

Dobrze napisana, opatrzona pięknymi zdjęciami książka to pozycja, która powinna się znaleźć na półce początkującego (i nie tylko) artysty. Autorka dodała półprzeźroczyste kartki, które pomagają w łatwym odnalezieniu danej kości w organizmie. Książka zawiera mnóstwo rysunków anatomicznych mogące przydać się w zrozumieniu funkcjonowania naszego ciała przy tworzeniu.

Wierkotka | 2017-09-07

Świetny podręcznik dla każdego, kto ma problemy z rysowaniem anatomii. Duża ilość wysokiej jakości zdjęć i ilustracji opatrzonych opisami, a także przyjemnie i lekko opisana część historyczna.

Szuler241 | 2018-11-03
dot-ka | 2018-06-20