Botany for the Artist. An Inspirational Guide to Drawing Plants

2010-04-19
Data 1. wydania:
2010-04-19
angielski
rysunek malarstwo botanika rośliny roślinność kwiat kwiaty
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Anatomia dla artystów John Davis, Sarah Simblet
Ocena 8,7
Anatomia dla a... John Davis, Sarah S...

Akwarela od lat jest wykorzystywana przez artystów w malarstwie botanicznym. Farby wodne pozwalają bowiem zarówno na uzyskanie przepięknych impresjonistycznych efektów jak i bardzo wierne oddanie szczegółów.

Niniejsza książka, autorstwa znanej na polskim rynku Sarah Simblet jest znakomicie dopracowanym kompendium wiedzy botanicznej. Kolejne rozdziały skupiają się na korzeniach, łodygach, liściach, kwiatach i nasionach, z typową dla malarstwa botanicznego precyzją wnikając w ich strukturę.

Tak jak atlas anatomiczny staje się podstawowym źródłem informacji dla malujących postaci i portrety, tak ten przewodnik pozwala lepiej zrozumieć budowę roślin i z większą precyzją oddawać nie tylko ich barwną urodę, ale i charakterystyczne detale. Słowo pisane kieruje uwagę nie tylko na botanikę, ale i hiperrealistyczne wykorzystanie właściwości akwareli w celu jak najwierniejszego oddania portretowanych okazów.

Pozycja "a must have" dla każdego anglojęzycznego akwarelisty i oby polska edycja (o ile kiedyś się ukaże) nie zatraciła jakości edytorskiej oryginału.

.:exile:.

Dodaj cytat z książki Botany for the Artist. An Inspirational Guide to Drawing Plants