Hotel Vendôme

Tłumaczenie: Marta Czub
Wydawnictwo: Amber
Hotel Vendôme
Martyna

Porzucony przez ukochaną żonę Hugues Martin żyje dla ich czteroletniej córeczki. Cały jego świat to: Heloise i Vendôme, luksusowy nowojorski hotel, którego jest właścicielem i dyrektorem. W wieku czterech lat Heloise jest jedyną kobietą w życiu ojca, w wieku siedmiu - niekwestionowaną królową hotelu Vendôme. Lata płyną, a Heloise – choć opuszczona przez matkę – jest szczęśliwa otoczona ojcowską miłością, przyjaźnią pracowników hotelu i sympatią gości. Ale ich piękny świat zmienia się na zawsze, kiedy Heloise wyjeżdża do szwajcarskiej szkoły hotelarskiej, a Hugues poznaje projektantkę wnętrz, kobietę, która rozumie jego miłość do Vendôme. Czy w życiu ojca i córki jest miejsce dla kogoś jeszcze? Czy też pojawienie się Natalie zniszczy ich piękny świat i wyjątkową więź, która ich łączy?

źródło opisu: Opis wydawcy.

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.home.pl/ksiazka/1209/hotel-vendome

książek: 1992
Ulka | 2013-05-02
Przeczytana: 02 maja 2013

Kolejny raz nie zawiodłam się czytając powieść Danielle Steel. Przejmująca opowieść o życiu mężczyzny wychowującego samotnie córeczkę, a przy tym możemy się dowiedzieć się wiele informacji o funckjonowaniu hotelu. Przeczytałam tę książkę z przyjemnością i serdecznie polecam ją innym.

Zuela | 2013-12-11

Cukierkowa opowieść o właścicielu hotelu,którego żona puściła w trąbę z gwiazdą rocka.Ale jak to u Danielle Steel cudowne zakończenie-miłość i zrozumienie wygrywają.

Anula | 2015-05-17
Przeczytana: 2012 rok

Fanką Danielle Steel nie jestem, więc książka mnie nie porwała ani nie zachwyciła. Przeczytałam z polecenia znajomej, ale to nie moja bajka. Typowa historia miłosna. Jedyny plus taki, że czyta się szybko. Fanki tego typu literatury nie będą zawiedzione.

Anna Sotel | 2012-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2012

Szczerze powiedziawszy nic szczególnego się nie dzieje w całej książce. Czyta się łatwo,szybko i przyjemnie. Mimo braku "akcji" - polecam.

Zuzanna | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2016
Przeczytana: 26 lipca 2016

Dobra książka, gdy chce się odpocząć od trudów codziennego życia....

Czyta się lekko i przyjemnie. Choć samo zakończenie było do przewidzenia to cała książka rewelacyjna. Ciekawe zwroty akcji. Główna bohaterka od razu podbiła moje serce. Mała rezolutna Heloise zmieniła sie w dorosłą rozsądną aczkolwiek chwilami bardzo zagubioną kobietę. Danielle Steel mnie nie zawiodła.

Stokrotka | 2013-04-13
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Lubię książki tej autorki, ale im więcej ich czytam tym mniej mnie zaskakują. Czasem mam wrażenie, że ona pisze wręcz schematycznie na zasadzie - jest sobie człowiek, damy mu trochę problemów, albo lepiej jakąś dramatyczną tragedię; potem powalczy z przeciwnościami losu, ale znajdzie swoje szczęście. Następnie jak już wszystko wydaje się na dobrej drodze to zaś ciach i wszystko pada, ale ostatecznie i tak wszyscy są szczęśliwi. Generalnie jak czyta się więcej jej powieści to można przewidzieć zakończenie. Mimo wszystko uważam jednak, że książka nie jest zła. Czyta się ją szybko i przyjemnie - ot taka książeczka na chandrę. I właściwie nic więcej...

Angel_ | 2014-03-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013
ev2707 | 2013-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Danielle Steel zawsze wydawała mi się ogólnoświatową damą romansów. Jednak po tej książce jestem zdecydowanie rozczarowana - jest chaotyczna, ponadto mój egzemplarz miał błędy rzeczowe w druku. Czytając dowiadujemy się po kilka razy, tak średnio co 5 stron o odczuciach bohaterów, o tym co ich spotkało itd. Od połowy książki akcja toczy się w zawrotnym tempie, choć może raczej tej akcji brak - parę wzmianek o jakiś sytuacjach, uczuciach bohaterów, zero konkretów. Jedyny plus że szybko się ją czyta.

virgo123 | 2016-02-21
Przeczytana: 16 lutego 2015

Bardzo dobrze ukazana miłość ojca do jedynej córki. Jednak naiwność głównego bohatera porażała.