Hotel Vendôme

2011-11-25
2011-11-25
Marta Czub
hotel Vendôme Danielle Steel literatura obyczajowa

Przyznam szczerze, momentami bardzo nudna, przez większość czasu czytamy o uczuciach bohaterów, akcji jest nie wiele, czasami się dłuży. Książka do szybkiego zapomnienia, ale wiem też, że autorka ma swoje grono fanów, dlatego jej książki pozostawię mojej mamie, która ją lubi 😜

Porzucony przez zone Hugues zyje dla 4 letniej corki Heloise.Przez wiele lat praca w jego wlasnym hotelu Vendom i corka sa calym jego swiatem. Gdy pojawia sie kobieta z ktora chce sie zwiazac na stale corka nie jest zachwycona i okazuje wrogosc o ktora ojciec jej nie podejrzewal. Z czasem rozumie swoje glupie i dziecinne zachowanie zwlaszcza ze kobieta ojca przezyla cos co je zblizylo. Jak zawsze zyciowo i mozna sie wzruszyc.

Fanką Danielle Steel nie jestem, więc książka mnie nie porwała ani nie zachwyciła. Przeczytałam z polecenia znajomej, ale to nie moja bajka. Typowa historia miłosna. Jedyny plus taki, że czyta się szybko. Fanki tego typu literatury nie będą zawiedzione.

Powieść 84

Powieść 84

Danielle Steel zawsze wydawała mi się ogólnoświatową damą romansów. Jednak po tej książce jestem zdecydowanie rozczarowana - jest chaotyczna, ponadto mój egzemplarz miał błędy rzeczowe w druku. Czytając dowiadujemy się po kilka razy, tak średnio co 5 stron o odczuciach bohaterów, o tym co ich spotkało itd. Od połowy książki akcja toczy się w zawrotnym tempie, choć może raczej tej akcji brak - parę wzmianek o jakiś sytuacjach, uczuciach bohaterów, zero konkretów. Jedyny plus że szybko się ją czyta.

Kolejny raz nie zawiodłam się czytając powieść Danielle Steel. Przejmująca opowieść o życiu mężczyzny wychowującego samotnie córeczkę, a przy tym możemy się dowiedzieć się wiele informacji o funckjonowaniu hotelu. Przeczytałam tę książkę z przyjemnością i serdecznie polecam ją innym.

Lubię książki tej autorki, ale im więcej ich czytam tym mniej mnie zaskakują. Czasem mam wrażenie, że ona pisze wręcz schematycznie na zasadzie - jest sobie człowiek, damy mu trochę problemów, albo lepiej jakąś dramatyczną tragedię; potem powalczy z przeciwnościami losu, ale znajdzie swoje szczęście. Następnie jak już wszystko wydaje się na dobrej drodze to zaś ciach i wszystko pada, ale ostatecznie i tak wszyscy są szczęśliwi. Generalnie jak czyta się więcej jej powieści to można przewidzieć zakończenie. Mimo wszystko uważam jednak, że książka nie jest zła. Czyta się ją szybko i przyjemnie - ot taka książeczka na chandrę. I właściwie nic więcej...

Szczerze powiedziawszy nic szczególnego się nie dzieje w całej książce. Czyta się łatwo,szybko i przyjemnie. Mimo braku "akcji" - polecam.

Zamówiona w księgarni

Zamówiona w księgarni

Bardzo dobrze ukazana miłość ojca do jedynej córki. Jednak naiwność głównego bohatera porażała.

• Danielle Steel
  • 2015