Pożegnanie z przeszłością

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Cykl: W cieniu sekwoi (tom 4)
Wydawnictwo: HarperCollins
A Virgin River Christmas
nikalil

Marcie wiedziała, że Bobby nigdy nie wróci do zdrowia. Liczyła się z najgorszym, oczekiwała, że śmierć będzie wybawieniem, przynajmniej dla niego. Miała nadzieję, że ona sama wyjdzie ze stanu zawieszenia, w którym trwała przez ostatnie lata, zacznie nowy etap w życiu. Miała dopiero dwadzieścia siedem lat i mnóstwo możliwości przed sobą: mogła się kształcić, podróżować, poznawać nowych ludzi.

Minął rok, a ona trwała ciągle w tym samym punkcie, nie była w stanie zrobić kroku. Wiedziała, że powinna, och, doskonale wiedziała, ale co z tego? Nie potrafiła zerwać się do lotu, do biegu, choćby do człapania w przód. Człapała więc w miejscu. Tak to trwało i trwało, aż wreszcie coś w niej pękło i ruszyła w drogę...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

źródło okładki: http://harlequin.pl

Iwona | 2017-05-05
Przeczytana: 04 maja 2017

Książka która nic nie wnosi w życie. Nudna i przewidywalna.Zdecydowanie nie polecam.

Julita | 2016-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: marzec 2016

Ciekawa historia, momentami zaskakująca i poruszająca. Wciągająca do ostatniej strony. Polecam wszystkim, szczególnie Paniom :)

DUSIA | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Zachwyciła mnie okładka. Piękna. Tak naprawdę nie wiem czego się spodziewałam w środku... jednak treść mnie mimo wszystko zaskoczyła.
Temat traumy żołnierzy służących w Iraku nie jest mi obcy i z ciekawością śledziłam zmagania głównych bohaterów. A, że koniec książki jest przewidywalny? Cóż, bardzo życzyłabym wszystkim marines takiego "końca żołnierskiego życia". W sumie to nie tylko im, ale każdemu który przechodzi w swoim życiu taki etap, że nie jest w stanie zrobić kroku bez pomocy kogoś, kto wbrew wszystkiemu stanie obok.
Książka mimo tematu lekka, na jedno popołudnie, szybko się czyta i taka rzeczywiście "harlequinowata", jednak polecam.
Przeczytajcie, może nie uciekniecie od kogoś kto na was ryknie?!

Beti | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Powiem tak nie oceniajmy książki po okładce,po drugie trudno mi zrozumieć dlaczego książka ta została porównana do halequina.Świetna książka,jak i na deszczowy wieczór tak i na urlop.W trakcie czytania zakręciła się łezka ale i uśmiech zagościł na twarzy.Taka lekka literatura kobieca ,ale niesamowicie wciągająca.Polecam :-D

Monika | 2014-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Nie szata zdobi człowieka, nie okładka książkę!
Okładka tej książki aż krzyczała do mnie: weź mnie, kup mnie, zaczytaj się. Wzięłam, kupiłam, ale nie zaczytałam się nawet na chwilę. Harlequin jakich wiele... ckliwy, melodramatyczny, sztampowy, przewidywalny. Nie znoszę takich dyrdymałów!
Nie polecam oczywiście.

dzazz | 2014-03-01
Przeczytana: 27 lutego 2014

Marcie dzieli los z wieloma współczesnymi kobietami - zostaje wdową po mężu-żołnierzu, służącym w Iraku. Po długich latach opieki nad rannym, wegetującym mężem, musi pogodzić się z jego śmiercią. Ale nie może się pogodzić ze zniknięciem najlepszego przyjaciela męża, który uratował mu życie. Wyrusza w długą podróż, poszukując Iana. A może poszukując spokoju własnego sumienia? A może sposobu na ułożenie sobie życia? W końcu znajduje dzikiego Iana, do którego nie sposób dotrzeć. Ale przecież "każdy człowiek powinien sam i tylko sam, i tylko na swoich warunkach, i tylko o własnych siłach przecierać swój szlak. Po swojemu błądzić, po swojemu odnajdywać drogę i docierać do celu." Marcie dociera do sedna sprawy, do serca Iana i dowiaduje się, dlaczego uciekł, dlaczego zostawił Bobby'ego, dlaczego zostawił przede wszystkim ją.. Czy w górskiej, zapomnianej przez Boga i ludzi, chacie Marcie i Ian wyjaśnią sobie najgłębsze rany, najpilniej strzeżone tajemnice? A może każde z nich pójdzie...

kajasl | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Książka przeczytana, nie wciągnęła super,ale na zimowe wieczory może być.Troche przewidywalne że poznali się i bla,bla bla :)

una_fresa_verde | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Prezent
Przeczytana: 28 grudnia 2013

"Pożegnanie z przeszłością" porusza niezwykle trudny temat zmian, jakie zachodzą w psychice żołnierzy wojennych, ale pokazuje też, że nawet na najbardziej tragiczne zdarzenie można spojrzeć w zupełnie innym świetle. Czytało się szybko i przyjemnie, lektura w sam raz na długi, zimowy wieczór, do czego zresztą nawiązuje okładka i okoliczności akcji. Na kartach książki przeplatają się takie wartości jak przyjaźń, dobro, wdzięczność, poświęcenie i oczywiście miłość. Pomimo tego, że już od pierwszych stron domyśliłam się zakończenia i cała akcja rozwiązała się jak za jednym pociągnięciem końca kokardy, bez żadnych niespodziewanych zwrotów, nie uważam czasu spędzonego z lekturą za stracony.

toska1982 | 2013-02-09

Czasami ciężko jest nam się pogodzić z przeszłością, a dopóki tego nie zrobimy, nie możemy iść dalej. By zacząć nowy etap w życiu trzeba na dobre zakończyć to co było i bez oglądania się za siebie iść do przodu. Jednak nie zawsze to jest takie proste, nie zawsze tak z dnia na dzień jesteśmy w stanie zmienić swoje życie. Czasami potrzeba wiele dni a niekiedy lat, by zrozumieć, wybaczyć, by w końcu na nowo nauczyć się żyć. Szczególnie ciężko jest nam, gdy odejdzie od nas ktoś bliski, i chociaż wiemy, że to niebawem się stanie, to jednak nigdy nie jesteśmy na to gotowi.

Marcie już od małego wiedziała co to ból po stracie bliskich, wychowywana przez siostrę, wiedziała, że kiedyś wszyscy odejdą z tego świata. Jednak kiedy zakochała się w Bobbym, nie sądziła, że i on ją tak szybko zostawi. Ma dwadzieścia siedem lat i właśnie została wdową. Jej mąż został ciężko ranny w Iraku i już od samego początku było wiadomo, że z tego nie wyjdzie. I choć Marcie miała dużo czasu na pogodzenie się z...

książek: 1937
izomorfia3 | 2012-11-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012, Romans
Przeczytana: 07 listopada 2012

Piękna historia;pełna miłości.Wzruszyła i zmusiła do przemyśleń.