Isadora

Waldek, starszy brat Helenki złamał nogę i musi spędzić kilka tygodni w szpitalu. Rodzice są bardzo przejęci i nie ma kto się opiekować mała suczką rasy border collie - Korą.
Kora jest samotna i bardzo nieszczęśliwa, podobnie jak Helenka. Tyle, że dziewczynka tak naprawdę nie lubi psów, a Kora tęskni tylko za Waldkiem. Czy Helenka i Kora mogą się zaprzyjaźnić?

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2011

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

Ida | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Posiadanie psa to, jak wiemy ogromna radość w domu, ale i odpowiedzialność oraz nowe obowiązki. Waldek, jeden z bohaterów tej opowieści, doskonale o tym wiedział i prawdę mówiąc, świetnie się ze swoich nowych obowiązków wywiązywał. Aż do jednej feralnej chwili, kiedy spadł z drzewa i złamał nogę. Pobyt w szpitalu, operacja, rehabilitacja i ograniczone możliwości ruchowe wyłączyły chłopca na długi czas z opieki nad nowo przybyłym do domu szczeniakiem.
Tymczasem Kora, mała suczka rasy border collie potrzebuje nie tylko codziennej opieki, ale i dużej dawki ruchu. Jest energicznym, wesołym pieskiem, a rodzice Waldka są zajęci, dziadek nie biega już tak szybko, jak młodzi ludzie, a Helenka, młodsza siostra Waldka niestety ma uraz do psów. Obawia się ich nietypowych zachowań, nagłych zmian nastroju. Boi się, że wydarzy się to, co kiedyś przeżyła przy spotkaniu z obcym psem w sąsiedztwie. Warczenie, pokazywanie zębów to przecież sygnał ataku, a Helenka boi...

AnnaSikorska | 2018-05-07

Rodzeństwo często miewa odmienne charaktery: jedno bywa spokojne, drugie aktywne, jedno lubi ład, a drugie chaos, jedno jest śmiałe, a drugie z dystansem podchodzi do świata. Tak jest też w przypadku Helenki i Waldka. Łączy ich jedno: oboje marzyli o psie. Jednak każde z nich nieco inaczej wyobrażało sobie życie z czworonogiem. Dziewczynka chciała spokojnego szczeniaczka przytulającego się do niej, a jej brat wolał pełnego energii, rozbrykanego, psocącego. Wiadomo, że młode zwierzęta mają zwykle więcej dużo więcej energii niż byśmy tego chcieli. To sprawiło, że Helenka w relacji z nowym domownikiem została gdzieś na boku. Do tego zaczęła sobie przypominać niemiłe wydarzenia z parku z innymi psami. Strach przed energicznym szczeniakiem sprawił, że dziewczynka woli obserwować kaczki niż hasać z pupilem.
Opowieść o Korze rozpoczyna rodzinny piknik: rodzice z dziadkiem siedzą na kocu, dzieci rozkoszują się przyrodą: Helenka obserwuje zwierzęta, a brat gania z psem. Niestety duża...

Isadora | 2011-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2011

Książeczek autorstwa Holly Webb chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać. To bez wyjątku mądre, ciepłe i zabawne opowieści o zwierzątkach i ich dziecięcych właścicielach, które uczą młodego czytelnika wrażliwości i empatii oraz zwracają jego uwagę na los naszych mniejszych braci.
"Kora jest samotna" to utrzymana w podobnym klimacie historia opowiadająca o małej suczce rasy border collie imieniem Kora, która trafia prosto z hodowli do domu czteroosobowej rodziny. Żywiołowy, niesforny i pełen energii piesek szybko staje się ulubieńcem 10-letniego Waldka, który spędza z nim mnóstwo czasu na zabawie i psotach. Niestety, siostra Waldka, Helenka, nie czuje się swobodnie w towarzystwie hałaśliwej i ruchliwej Kory i w zasadzie zupełnie się nią nie zajmuje. Kiedy jednak Waldek trafia na kilka tygodni do szpitala ze złamaną nogą, dziewczynka jest zmuszona przełamać swoje opory, pokonać strach i zaopiekować się suczką. Nie jest to jednak takie proste - zarówno Helenka, jak i Kora nie mają do...

beataj | 2012-10-24
Przeczytana: 24 października 2012

Młody zadowolony, bardzo mu się podobała. Dodatkowym plusem jest wygląd psiaka na okładce - kropka w kropkę nasza Kundzia ;-)

crazygabi | 2015-06-28
Na półkach: Przeczytane, Cudo
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Fajne! Holly Webb napisała na prawdę "Serię bestselerową"! Polecam!

Smoczycaa | 2014-06-15

Dla mnie zbyt dziecina, lecz dla dzieci będzie świetna.

DoctorWHO | 2013-04-18

super książka !!!!!!!!!!

Kanakuji | 2012-06-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Bardzo ciekawa i przyjemna w czytaniu książka.

Jest to jedna z wielu książkę z serii Zaopiekuj się mną, czyli wzruszających historii o przyjaźni dzieci ze zwierzętami.

To idealna lektura dla mojej córki, która za zwierzętami wprost przepada!

Helenka to dziewczynka, która zawsze marzyła o czworonożnym przyjacielu. I choć jej marzenie się spełniło nic nie było takie, jak sobie wyobrażała. A wszystko dlatego, że przed kilkoma laty w miejskim parku doszło do zdarzenia, które bardzo utkwiło w jej pamięci. Zbyt szybko podbiegła do jednego z piesków, który opatrznie zinterpretował jej zamiary i zamiast przyjaźnie się z nią przywitać, chwycił ją zębami za rękaw bluzki.

Dziewczynka od tamtej pory boi się psów i choć cieszyła się, gdy rodzice zgodzili się kupić dla niej i jej brata małego szczeniaka nie potrafiła zapomnieć o tym co ją spotkało. Kochała swojego małego pupilka, ale nie była w stanie nawiązać z nim takiego kontaktu jak jej starszy brat.

Jednak los często płata nam figle. Brat Helenki ma wypadek i trafia na jakiś czas do...

sonia4656 | 2013-03-14
Przeczytana: 2012 rok

Waldek i Helenka mają psa-Korę.Niestety Waldek łamie nogę i nie ma kto się zaopiekować suczką. To duży problem.(Kora jest podobna do mojego psa:))