Mały Rubi w tarapatach

Okładka książki Mały Rubi w tarapatach Holly Webb
Okładka książki Mały Rubi w tarapatach
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zaopiekuj się mną!
Timmy in trouble
Zielona Sowa
2016-01-22
2011-01-01
Jacek Drewnowski

Jak zwykle urocza i bardzo w stylu Holly Webb (te zwierzęta co rozumują jak ludzie),jakieś dramaty i szczęśliwe zakończenie. Na jeden, dwa wieczory. Ja cały czas zgłębiam fenomen.

Bardzo przyjemna. Ze świetnymi morałami dla dzieci.

Bardzo przyjemna. Ze świetnymi morałami dla dzieci.

Czerwiec: przeczytam książkę dla dzieci lub taką, którą pamiętam ze swojego dzieciństwa.

Nie bez powodu Holly Webb jest mistrzynią w pisaniu książeczek o zwierzętach. Autorka nie tylko opowiada piękne historie, ale robi to w taki sposób, żeby uczyć dzieci empatii i zrozumienia dla czworonożnego przyjaciela. "Mały Rubi" jest tego doskonałym przykładem. Bo nie sztuką jest wziąć zwierzaka do domu, trzeba także umieć się nim opiekować, nie tylko zapewnić kąt do spania i michę pełną przysmaków, ale spokój i dużo, dużo serca. Świetna historia podczas czytania której miałam łzy w oczach. Polecam.

Bardzo fajna książka

Bardzo fajna książka

super

super

Szczeniak w domu to wielka radość, ale i wyzwanie. Oto do domu Kasi i Joli wprowadza się mały Rubi. Piesek jest przyjazny, wesoły, ale jak to maluch, sprawia też pewne kłopoty. U nich dodatkowym problemem jest obecność kotki Pchełki, która mieszka od wielu lat i czuje się w domu najważniejszym zwierzęciem. Nie akceptuje nowego mieszkańca i daje mu to do zrozumienia na każdym kroku. Zwierzęta nie mogą przebywać w jednym pomieszczeniu nawet przez chwilę, bo niestety grozi to katastrofą.
Konflikt pomiędzy kotem i psem to jeszcze nic w porównaniu z kłótniami, jakie z tego powodu powstają między dwiema siostrami. Kasia jest bowiem właścicielką małego szczeniaka Rubiego, a jej siostra od lat opiekunką kocicy Pchełki. Brak porozumienia miedzy zwierzętami sprawia, że Jola nie lubi psa i najchętniej pozbyłaby się go z domu. Wydarzenia jednak toczą się zupełnie inaczej, bo oto niespodziewanie kocica pewnego dnia znika z domu, a Jola obwinia za to szczeniaka, a tym samym swoją młodszą siostrę. Przestają ze sobą rozmawiać, a to już staje się naprawdę niedobre dla rodziny.
Święta Bożego Narodzenia upływają w przykrej atmosferze. Siostry w milczeniu, Jola w wielkim smutku, a rodzice zakłopotani nie wiedzą, co jeszcze zrobić, by odnaleźć zaginionego kota.
Jak potoczą się losy rodziny? Czy zwierzęta powinny aż tak dzielić rodzeństwo? Czy uda się odtworzyć dobre relacje rodzinne? No i czy kocica Pchełka powróci i jak ułoży się życie pod wspólnym dachem z psem?

Na te pytania i na kilka innych, znajdziecie odpowiedzi w kolejnej świetnie napisanej książeczce autorstwa Holly Webb. Jak zwykle w rewelacyjny sposób opowiedziana historia, w której poznajemy punkt widzenia psa, kota i małych właścicielek domowych czworonogów.
Duża czcionka zachęca do samodzielnej przygody z czytaniem. A dla miłośników zwierząt jest to szczególna okazja do zapoznania się z potrzebami i możliwymi odczuciami małych pupili.

W dzień dziecka książka dla dzieci. Historia dziewczynki i psa, który znalazł sie w rodzinie. Pomimo początkowych trudności wszystko kończy się dobrze.

Początek i koniec ciekawy, ale środek opowieści nudny.

Początek i koniec ciekawy, ale środek opowieści nudny.

serdecznie zachęcam do przeczytania tej i innych części.

serdecznie zachęcam do przeczytania tej i innych części.

• Holly Webb
  • Dla dzieci