Byłem w Niebie. Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia

Wydawnictwo: AA
My Time in Heaven. A True Story of Dying and Coming Back
religia
justi

Poruszające świadectwo człowieka, który miał ciężki wypadek samochodowy, umarł i powrócił po ośmiu godzinach do życia, w chwili kiedy dwóch sanitariuszy wiozło jego ciało do kostnicy! Przez te osiem godzin dane mu było zobaczyć Niebo, spotkać Jezusa, aniołów i zbawionych ludzi oraz doświadczyć obecności Boga, co na zawsze zmieniło jego życie. Bóg pozwolił mu zobaczyć także otchłań piekła, aby mógł służyć ludziom przestrogą.

źródło opisu: http://www.religijna.pl/bylem-w-niebie

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

onika | 2017-05-28
Przeczytana: maj 2017

Co się dzieje z duszą ludzką po śmierci i czy w ogóle coś się z nią dzieje to odwieczna pytania, na które próbują odpowiedzieć różnorakie systemy religijno-filozoficzne. Wszystko w tym temacie opiera się na wierze i przekonaniach, choć oliwy do ognia dolewają opowieści osób, które doświadczyły śmierci klinicznej lub mają bardzo żywe wspomnienia z poprzednich wcieleń. Historie te bywają kontrowersyjne, a i naukowcy wrzucają swój kamyczek do ogródka, tłumacząc pewne ogólne doświadczenia procesami fizjologicznymi i mechaniką kwantową. Faktem jest, że w sprawie życia po śmierci, stąpamy po kruchym lodzie naszych wierzeń i wartości. W tej materii trudno o pewność.

Mnie historie typu „życie po życiu” ciekawią. W niektóre opowieści chciałabym uwierzyć, część budzi mój głęboki sceptycyzm, inne spływają jak woda po kaczce. „Byłem w Niebie” zalicza się do opowieści, które kompletnie mnie nie przekonują. Myślę, że ma to głównie związek z osobą autora tej książki. Richard Sigmund to pastor...

Książkowo_czyta | 2017-02-17
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Przyznam szczerze, że książki tego typu budzą we mnie zarówno spore zaciekawienie poruszanym w nich tematem, jak i równie dużą dawkę sceptycyzmu wynikającą w gruncie rzeczy z podobnych pobudek.

Autorem niniejszej publikacji jest Richard Sigmund, który jak dowiadujemy się z jego noty biograficznej od najmłodszych lat miał wyjątkową relację z Bogiem. Wyżej wymienione źródło informuje nas również o tym, że inicjatorem (przynajmniej w pewnym sensie) takiego stanu rzeczy był dziadek autora, który modlił się gorąco jeszcze przed narodzeniem wnuka o to, aby ten odkrył swe powołanie.

Jego modlitwy zostały wysłuchane i Richard od małego na różne dostępne dla siebie w danym momencie życia sposoby głosił dobrą nowinę, a gdy był już dorosły wszedł w stan duchowny i kontynuował swoją misję we współpracy z innymi.

Pewnego dnia podczas jazdy samochodem autor uległ ciężkiemu wypadkowi na skutek, którego przez 8 godzin uznawano go za martwego. On sam opisuje jednak, iż w tym czasie przebywał w...

Versinn | 2015-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2015

Za dużo niepotrzebnego patosu.

oneo2008 | 2014-03-09
Przeczytana: marzec 2014

Książka moim zdaniem przeciętna, trudno mi jest wystawić jej opinię. Tak się składa, że bardzo niedawno przeczytałam inną książkę o tej samej tematyce "Niebo istnieje... Naprawdę!" i o ile ocena tamtej była naprawdę entuzjastyczna, a czytanie sprawiło mi niekwestionowaną przyjemność i dało powód do głębokich przemyśleń, o tyle tu... sama nie wiem. Historia sama w sobie przepiękna, ale za dużo tu patosu, wszystko pisane takim proroczo-wizyjno-biblijnym stylem, jakoś słabo do mnie przemawia. Wolałam zdecydowanie niebo widziane oczami małego chłopca, opisane prosto, nieporadnie, po dziecinnemu, ale pomimo tego (czy też może właśnie dzięki temu) jakieś takie mi bliższe.

justi | 2013-05-03
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 01 maja 2013

Autor daje nam szczegółowy opis Nieba, które "odwiedził". Trudno ludzkimi słowami wyrazić coś, czego nie ma na ziemi, ale myślę, że jemu udało się to z powodzeniem.

Travisx85 | 2014-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Taka sobie. Pięknie to wszystko było przedstawione, ale czegoś mi zabrakło. Po dłuższym zastanowieniu wiem, że zabrakło mi Maryi i wielu naszych "katolickich" świętych i błogosławionych.
Bardzo jednak obrazowo przedstawione niebo.

Paula | 2013-06-15
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane

Wspaniała.Nie sposób opisać i opowiedzieć. To trzeba przeczytać!

Od razu na wstepie musze powiedziec, ze nie tylko jako osoba wierzaca, ale i na podstawie moich zyciowych doswiadczen, jestem pewna, ze ze smiercia zycie sie nie konczy i jako cialo energetyczne (dusza) istniejemy dalej.

Czytalam wiele ksiazek zajmujacych sie tematyka zycia po zyciu, ale w przypadku tej ksiazki podchodze najbardziej sceptycznie do opisu nieba, jaki autor nam przekazuje, a to dlatego, ze autorem jest czlowiek od dziecinstwa gloszacy kazania i zajmujacy sie ewangelizacja. I to rodzi we mnie pytanie, czy przypadkiem jego wlasny umysl w spiaczce nie podsunal mu takich obrazow?

Styl nienajlepszy, nie wiem, czy to tylko tlumacz sknocil robote, czy tez sam autor, choc kaznodzieja, to grafoman?

Nie wiem, czy autor ma racje. Przyjmuje jego obraz nieba jako jedna z wielu mozliwych wersji( a moze jest ich wiele, na zasadzie "dla kazdego to, co lubi"?), a po smierci sie przekonam. W kazdym razie jest to przyjemny obraz nieba. Kto chce, niech czyta ;-)

Halucynacja | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Bardzo lubię piękne świadectwa wiary. Jednak w tym momencie bardzo się zawiodłam.
Ta historia jest zbyt górnolotna i wyniosła, zbyt bardzo przypomina wszystko to, co stworzył człowiek. Nie uważam by Bóg był aż tak próżny, by zwracał uwagę na wygląd ciała, diamenty, jedzenie. To przymioty na których nam zależy.
Nie nie. Boga z pewnością stać na coś bardziej wartościowego. Czerpałby radość ze słów pochwalnych? Słowa są ulotnym i zakłamanym narzędziem człowieka. Bóg wie o tym zbyt dobrze. Dla mnie to tylko sen, marzenie człowieka, który jest na dodatek za bardzo przekonany o swojej świętości. Nieskromne marzenia.
Swoja drogą, zabawne, kim jestem aby oceniać autentyczność obrazu nieba?

Dortek | 2018-05-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2018

Nie jest to pierwsza książka traktująca o powrocie z zaświatów, którą miałam okazję przeczytać i, niestety, nie porwała mnie. Niesie oczywiście jasne przesłanie, ale przekaz jest –jak dla mnie-zbyt natarczywy, groteskowy i szczegółowy. Autor zbyt mocno skupia się na budowlach, ich kształcie czy materiale, na dokładnych opisach elementów strojów aniołów czy innych istot za swoich widzeń. Zdaję sobie sprawę, że pragnie wszystko przekazać jak najdokładniej- nie o to tu jednak chodzi. Na szczęście sam autor pisze już na wstępie, że opis jest jak najbardziej subiektywny i doświadczenia innych ludzi będą się różnic. Może dlatego wszystkie spotkane przez niego osoby są pochodzenia amerykańskiego. Na pewno trudno jest naszymi ludzkimi słowami opisać takie przeżycie. Mimo tego -dla mnie to jednak niewystarczające, zwłaszcza w porównaniu z innymi pozycjami. Jednym słowem: dość przeciętna ksiązka.
Jeśli ktoś jednak chciałby skupić się na samym przesłaniu prawd Bożych, a nie na opisach...