Komuniści na Rzeszowszczyźnie 1918-1944/45

Okładka książki Komuniści na Rzeszowszczyźnie 1918-1944/45 Mariusz Krzysztofiński
Okładka książki Komuniści na Rzeszowszczyźnie 1918-1944/45
Mariusz Krzysztofiński Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej historia
historia
Instytut Pamięci Narodowej
2000-01-01
2000-01-01

Książka Mariusza Krzysztofińskiego to opis długiej drogi komunistów do objęcia władzy w Polsce, to droga wyboista, pełna porażek, ale w ostatecznym rozrachunku na samym końcu tej drogi jest meta i zostaje osiągnięty pełny sukces.
Autor krok po kroku opisuje dążenia komunistów do destabilizacji państwa II RP, a następnie przejęcie władzy i stworzenia na gruzach sanacyjnej Polski nowego tworu , słusznie nazywanego tworem , nowotworem, wytworem chorej wyobraźni. Daty, nazwiska i wydarzenia, wszystko to niezwykle ciekawe i niestety smutne, ponieważ pomimo upływu lat komuniści nadal są na świeczniku, chociaż powinno być zupełnie inaczej. Dyktatura ciemniaków- początki Władysława Gomułki to chyba najbardziej znany z antybohaterów tej książki, jest ich całe mrowie.
Kłamstwa, morderstwa, przeinaczanie faktów, likwidacja żołnierzy podziemia, niszczenie państwa polskiego od samych fundamentów, dokładnie, szczegółowo.
Dlaczego powstało PRL mimo niechęci Polaków w większości do ustroju komunistycznego. A jak miało być inaczej ? Ludzie byli zmęczeni kilkuletnią wojną - Polska została zniszczona przez dwa mocarstwa Niemcy i ZSRS , oszukana przez inne mocarstwa Francja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, oszukane wybory, jedni chcieli przeczekać, inni walczyli do końca liczyli, że Zachód nam pomoże, jeszcze inni zainstalowali się doskonale w tworzeniu nowego ustroju- pieniążki kochane pieniążki, władza, wpływy - metoda mieszana kija i marchewki. Świat tak naprawdę się nigdy nie zmieni, są bohaterzy i są zdrajcy, a przypadku komunistów wszystko jest poplątane, wyjątkowo chory ustrój i tak prawdę mówiąc żyjemy w nim po dziś dzień......
Interesująca, pełna dat i nazwisk, wydarzeń które zmieniły polską rzeczywistość 1918-1944/45 i dalej......2023......nigdy nie kończąca się opowieść ......

• I i II wojna światowa/ Historia
  • Historia, historia, historia!

Dodaj cytat z książki Komuniści na Rzeszowszczyźnie 1918-1944/45