9788310119537
liceum, buntowniczka, miłość
Kornelia

Zuzanna ma opinię zbuntowanej artystki, kocha fotografię, a w duszy jest niepoprawną romantyczką. Uczy się w renomowanym warszawskim liceum, chodzi na imprezy i bawi się do rana, aby następnego dnia plotkować o nich na Facebooku. Żyje pełnią życia. Tymczasem w jej szkole pojawia się Michał. Wygląda świetnie – w modnej bluzie, z długimi włosami ściągniętymi byle jak do tyłu, spłowiałymi od słońca. Nowy chłopak potrafi zawrócić w głowie...
Michał fascynuje się kulturą Japonii, uwielbia mangę, a w jego pokoju wszędzie wiszą wizerunki Asuki, pięknej, rudowłosej bohaterki anime. Jego przejście do nowej szkoły owiane jest tajemnicą. Tajemnicą jest także jego związek z zaborczą i zazdrosną Magdą. Jednak to Michał rozdaje karty i wie, czego chce. Teraz bardzo podoba mu się Zuzanna. Zaczyna grę, aby ją zdobyć.

źródło opisu: www.nk.com.pl

źródło okładki: www.nk.com.pl

Zuzanna to zbuntowana artystka fotografka, kocha fotografię
niepoprawna romantyczka. Uczy się w renomowanym Warszawskim liceum, lubi chodzić na imprezy, plotkować na Facebooku. żyje pełnią życia.
W jej szkole pojawia się Michał on fascynuje się mangą, kulturą Japonii.
Ma zaborczą dziewczynę Magdę, która jest zazdrosna o niego poznaje Zuzę i zaczyna śledzić ją.
Nie daje spokoju jej wciąż obserwuje dziewczynę.
W Zuzannie Michał zakochuje się do szaleństwa bardzo jemu się ona podoba pragnie ją za wszelką cenę zdobyć.
Książka świetna, fabuła wspaniała rozluźniła mnie miły relaks zapewniła mi, zachwycona jestem!!!

Inka | 2012-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 22 marca 2012

Każda nastolatka marzy o tym, by przeżyć prawdziwą miłość. Taką, której nigdy nie zapomni. Pierwsza jest zawsze najważniejsza, bo niepowtarzalna. Zuzanna jest uczennicą renomowanego warszawskiego liceum im. Władysława Reymonta. Lubiana przez wszystkich, ale niedostępna romantyczka, uwielbia fotogarfię. Fascynuje ją świat widziany zza obiektywu. Nastolatka w pełni korzysta z życia. Chodzi na imprezy, bawi się do rana. W życiu dziewczyny wszystko się jednak zmienia, gdy na szkolnym korytarzu widzi nieznanego, intrygującego chłopaka. Nie patrzy na niego nachalnie tak, jak wszystkie inne dziewczyny. Raczej obserwuje z ukrycia, by odkryć, kim jest.

Zuzanna przez długi czas stara się przejrzeć duszę Michała na wskroś. Do ich późniejszych relacji podchodzi raczej sceptycznie. Jest ostrożna i uważna. Nie chce, by ktoś ją zranił. Wie o nim niewiele... Tylko to, że fascynuje się mangą i kulturą Japonii. Nie zna jego sekretów. Nie wie, że może być tylko kolejną zdobyczą nastolatka, który nie...

Lulu | 2012-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 lipca 2012
Lenka | 2015-03-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 08 lutego 2015

Oto najlepsza książka jaką przeczytałam w tym roku (oczywiście, jak na razie). Zaczęło się dość niewinnie. Niepozorna okładka i mocno schematyczny opis. Tytuł sugerujący banalne rozwiązanie akcji - znów coś o zagubionych bliźniaczkach, które odnajdują się po latach. I pewnie jeszcze zakochane są w tym samym chłopaku. No i jedna ma życie jak z bajki, a druga wiedzie życie Kopciuszka. W najlepszym wypadku dziewczęta będą miały skrajnie odmienne charaktery, więc od razu zapałają do siebie nienawiścią i może coś się będzie jednak działo... Otóż nie! To nie książka o rozdzielonych tragicznie bliźniaczkach. To coś znacznie lepszego. I dużo bardziej inteligentniejszego.

Rudowłosa i zielonooka Zuzanna ma opinię twierdzy nie do zdobycia. Pogrążona w swoim świecie fotografii, typowe dziecko sztuki. Rodzice piszący poczytne kryminały, ukochany młodszy brat i niezastąpiona babcia. Dla zrobienia dobrego zdjęcia Zuza jest w stanie zwlec się z łóżka skoro świt i biegać z bratem po...

sqiki | 2014-05-28
Przeczytana: 27 maja 2014

Nie lubię czytać recenzji książki, chyba że już ją przeczytałam. Inaczej sugeruję się odczuciami innej osoby, a nie własnymi, zwracam uwagę na rzeczy, których zwykle nie zauważam. Dlatego nie rozumiem, kto czyta recenzje?
Nie czytałam innej książki tej autorki (chyba), więc nie mogę porównać, czy ta jest dobra, słaba czy przeciętna. Wydaje mi się, że nie umiałabym powiedzieć, o czym jest ta książka. Temat, który przelewa się przez prawie całą książkę i jest trochę zdradzony z tyłu, jest zupełnie zapomniany na koniec, pominięty. Po co była ta cała historia, skoro właściwie ostatnie kilka rozdziałów można by rozwinąć bardziej i dokładnie w całą nową powieść?
Pomijając to, Rejtan wcale nie jest aż taką "prestiżową szkołą", bez przesady...(gdyby chodziło o Batorego to rozumiem). Jednak zgadza się konkurencja z Kochanowskim.
Ponadto, nie sądzę, że możliwe jest, żeby osoba, którą spotkaliśmy dwa razy w życiu miała dokładnie taki sam sen jak my.
Także książkę uważam za przeciętną i...

Karina | 2013-10-14
Przeczytana: 14 października 2013

Na początku książka wydawała mi się być na prawdę fajna, chociaż nie lubię książkę w których są zawarte przemyślenia kilku osób. Nie wiem czemu autorka zdecydowała się na taki tytuł, ponieważ o sobowtórach, jest wzmianka dopiero na końcu książki, a tym bardziej nie wiem co ma oznaczać okładka, która według mnie, zupełnie nie pasuje.
Książka, nawet ciekawa, chociaż (jak już wspomniałam) fajniejsza wydaje się na początku. Przyznam, że postać Michała bardzo mnie drażniła, i czasami chciałam opuścić jego "wspomnienia", ale wiedziałam, że mogę opuścić, ważne wzmianki.
Polecam osobą które lubią książki z b a r d z o nietypowymi postaciami ;)

ola999sz | 2015-03-07
Przeczytana: 06 marca 2015

Książka lekko zadziwiająca, ale pozytywnie. Miałam nadzieje że to nie będzie kolejna książeczka o nastolatkach, które skupiają większość uwagi na zakupy, chłopców... (Choć i takie czasem czytam) Mimo że przewija się tu wątek miłosny, to bohaterka nie jest zbudowana jako pusta nastolatka, jeśli o osiemnastoletniej dziewczynie można tak powiedzieć. Zuzanna ma zainteresowania, ma kochającą rodzinę... Ma też przyjaciółkę, której nie polubiłam, ale to nie była postać skonstruowana by ją lubić. ;) Z pewnością hobby Zuzanny jest ciekawe- jest nim fotografia (szkoda że tak malo miejsca jest poświęcone na właśnie ten aspekt jej życia ale cóż). No i jak to się pięknym, inteligentnym (z duszą artystyczną) dziewczynom zdarza - ma tabuny wielbicieli. Jednym z nich staje się Michał, ale więcej nic nie powiem żeby nie spojlerować. :) Końcówka nie przypadła mi do gustu, ale cała powieść zdecydowanie tak.

Kyou | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Kolejna z serii tych białych książek, jak je nazywam. Tym razem wzięłam się za nią z wielkim entuzjazmem, po miłych wrażeniach z Rupieciarni na końcu świata a do tego zachęcona notą wydawcy. Japonia? To coś dla mnie. Najpierw poznajemy Zuzannę. Rudą, należy wspomnieć, dziewczynę z renomowanego warszawskiego liceum. Interesuje się fotografią, rysuje. Pewnego dnia w jej życiu (i szkole) pojawia się Michał. Przystojny i świadomy tego podbija serca damskiej części uczniów. Przenosi się ze swojego starego liceum z powodów prawie nikomu nieznanych, co jest tematem plotek. Jest wielkim fanem Asuki, bohaterki anime i kultury Japonii. Żeby nie powiedzieć, że ma obsesję. Gdy tylko ujrzał Zuzę, tak bardzo podobną do jego rudej idolki postanawia ją zdobyć. No i oczywiście jest jeszcze Magda - jego była dziewczyna, która dla niego przerobiła się na bohaterkę anime. Ciekawa mieszanka, nie powiem.

Wrażeń z tej książki mam mało, ale intensywnie je odczułam. Wszystko przez sympatię do Michała,...

Pats | 2015-10-06
Przeczytana: 04 października 2015

Zaczynałam czytać tę książkę, myśląc: "Zapowiada się typowo i dość oklepanie, no ale przeczytam jak już ją mam". Potem natomiast byłam mile zaskoczona.

Opowiada ona o dziewczynie imieniem Zuzanna. Posiada ona wyjątkowo mocny charakter oraz burzę rudych włosów, niepotrzebujących grzebienia. Uwielbia fotografować, nie lubi chłopaków - uważa, że wszyscy są tacy sami, rozgryzła ich. Nagle do jej szkoły dołącza tajemniczy Michał, który podobno został wyrzucony z poprzedniej szkoły, bo jakaś dziewczyna chciała dla niego popełnić samobójstwo. Michał odnajduje w Zuzannie swój ideał dziewczyny - jest ona podobna do Asuki, bohaterki mang, bez której chłopak wprost nie może żyć.
Postanawia zdobyć Zuzę. Kocha ją, ale mimo to nie potrafi porzucić dla niej pewnych starych "nawyków", poznaje więc tego konsekwencje.

Fabuła klasyczna, to prawda: jest sobie dziewczyna, do jej szkoły dołącza chłopak, podrywa ją, ona wbrew woli również zaczyna się nim interesować. Mimo to, książka mnie...

Cheer_up | 2012-02-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012 r.
Przeczytana: 29 stycznia 2012

„Daj szanse polskim powieścią!” – to hasło towarzyszyło mi, oglądając okładkę książki Ewy Karwan-Jastrzębskiej. Przyznaję, miałam mieszane uczucia, co do tej opowieści, ale dałam jej się cała uwieść.

Historia opowiada o normalnej nastolatce Zuzannie. Jej z pozoru zwyczajne życie burzy się, gdy poznaje Michała. I tu opowiastka nabiera rumieńców.

Sobowtór” to nie jest zwykła powieść bez przesłania. Porusza tematykę pierwszych miłości, pasji, problemów z przyjaciółmi, a przede wszystkim zdrady, bo to co zdawało się normalne, mogło wcale tym nie być.

Dla osób, które nigdy jeszcze nie doznały złamanego serca, będzie to nauka jakie to okropne uczucie, gdy wszystko się wali, a osoby, które mają to za sobą, będą mogły przypomnieć sobie jak to z nimi było.

Powieść Ewy Karwan- Jastrzębskiej wyróżnia się stylem. Nie jest on przesłodzony, jak to mają w nawyku robić polscy autorzy, nie jest też za „sztywny”. Po raz pierwszy odczulam, że pani Ewa była nastolatką tak jak wszyscy, a...