Coaching i Mentoring

5 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Manager as Coach and Mentor
coaching, mentoring
Zaryk

Eric Parsloe jest dyrektorem Epic Solutions, firmy specjalizującej się w coachinngu menedżerskim. Z jego usług jako konsultantakorzystało wiele dużych firm brytyjskich, m.in. IBM, Ford oraz British Telecom Jest autorem książek na temat coachingu, a także producentem kilkakrotnie nagradzanych firmów i programów multimedialnych z tej dziedziny.

źródło opisu: Wydawnictwo Petit, 1998

źródło okładki: Wydawnictwo Petit, 1998

eduko7 | 2014-08-06
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 lipca 2013

Poradnik opracowany przez praktyka. Jego Autor w przystępny sposób przedstawia podstawy coachingu. Pokazuje różnice między coachingiem i mentoringiem oraz ich praktyczne zastosowanie. Opisuje etapy pracy, metody. Przedstawia przykładowe narzędzia. Zwraca też uwagę na kompetencje potencjalnego coacha oraz potrzebę i możliwości samorozwoju osoby chcącej pomagać innym w rozwoju.

Bartek | 2015-11-03
Przeczytana: 12 października 2015