Źródło

The Spring
837169542X
thriller prawniczy
melatonina

Nowojorski prawnik Dennis Conway przenosi się do spokojnego miasteczka w górach Kolorado. Wkrótce jednak urocze Springhill odsłania swoje prawdziwe oblicze. A mieszkańcy miasta nie dopuszczą, by Dennis zdradził ich strzeżoną przez lata tajemnicę, dla której warto umrzeć... i zabić.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Yumeka | 2012-05-09
Przeczytana: 02 maja 2012

Jeśli miałabym porównać lekturę tej książki do płynięcia przez rzekę, to muszę powiedzieć, że nie płynęłam ani pod prąd ani z nurtem - przepłynęłam po prostu na drugi brzeg, może trochę mnie zniosło w dół, ale względnie bezpiecznie i bez większych emocji dotarłam do brzegu.
Fanką Irvinga na pewno nie zostanę, nawet jeśli porównanie do "Lśnienia" (tak, ten czarny druczek pod nazwiskiem autora na okładce właśnie o tym jest) jest trafne. Fakt, że nie mam o "Lśnieniu" dobrego zdania wcale nie działa na korzyść "Źródła".
Książka jest, delikatnie mówiąc, nijaka. Dla mnie nie ma żadnej tajemnicy, domyśliłam się o co chodzi z tym źródłem na pewno przed zaliczeniem pierwszej setki stron. Bardzo łatwo jest też zgadnąć, kto wykonał zastrzyki w pierwszym rozdziale, bo zachowanie tej osoby zbytnio się rzuca w oczy - i tu mam problem, bo nie wiem, czy dać autorowi minus za to, że można się domyślić, czy dać plus za prawidłowe przedstawienie zachowania osoby winnej.
Nie można jednak zarzucić...

ejotek | 2011-10-07

Extra!
książka świetna, bardzo oryginalne źródło, po prostu nie mogłam się doczekać rozwikłania tajemnicy.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-25