Dzień zapłaty

Wydawnictwo: Amber
Day of Reckoning
sensacja, porwanie
hunter

Małżeńskie szczęście Duncana i Megan Richardsów pryska, gdy ich syn, upośledzony umysłowo Tom, zostaje uprowadzony. Porywacza okazuje się Olivia Barrow, dawna członkini rewolucyjnego, hippisowskiego oddziału, do którego w latach sześćdziesiątych należeli także Richardsowie. Teraz przyjdzie im drogo zapłacić za błędy młodości...

| 2016-03-27

Chciałabym napisać jakieś milusie, cieplusie słowo na temat tej książki. Ale nie da rady, nie uratowało jej nawet nazwisko autora. Jak masz ochotę przeczytać książkę w której wszystko zostało perfekcyjnie skopane to polecam ten tytuł. Nudne, nudne i jeszcze raz nudne, totalny gniot. Przykro mi.

Porwanie chłopca z dziadkiem przez szurnięta laskę z przerośniętym ego i manią prześladowczą. Okazuje się, że rodzice dziecka w przeszłości przyłączyli się do grupy radykałów. A ich największą akcja miał być skok na bank, tylko jakoś tak wyszło, że totalnie się nie udał. Po 18 latach Olivia w ramach zemsty wymusza zorganizowanie nowego napadu w zamian za życie dziecka.

Więcej już nic o fabule niw napiszę. Sorry, ale to mnie przerasta. Koniec rodem z Terminatora w wersji dla Pań z Gotowych na wszystko czyli gospodynia domowa z arsenałem broni zamierza odbić swoje dziecko. Istne si-fi w wersji trudnej dla odbioru dla przeciętnego człowieka. 90 procent dochodzenia do meritum 10 proces...

beatak955 | 2016-02-08
Przeczytana: 06 lutego 2016

Małżeństwo Megan i Duncana prowadzi dostatnie i szczęśliwe życie. On dyrektor banku ona pośrednik w handlu nieruchomości posiadają dwie nastoletnie blizniaczki i autystycznego 8 letniego syna. Kiedyś w dalekiej przeszłości szukając odpowiedniej drogi wstępują do organizacji rewolucjonistów kierowanej przez niebezpieczną i wyrachowaną Oliwię. Podczas jednej z akcji ginie policjant,kochanka Oliwii oraz kilku z rewolucjonistów. Duncan z Megan uciekają z miejsca zdarzenia.Oliwia skazana na 18 lat nie wydaje nikogo... Po odbyciu kary porywa chorego chłopca z jego dziadkiem ale to dopiero początek okrutnej zemsty,którą zaplanowała przez długi okres. Książka mówi o tym jak ważne są wartości spójnej i kochającej się rodziny by wytrwac oraz do czego zdolny jest człowiek by ratowac osoby które kocha. Polecam Katzenbach jak zawsze genialny.

Black__Widow | 2015-10-28

Od kiedy przeczytałam po raz pierwszy Katzenbacha (zaczęłam od "Profesora" - z czystym sercem polecam), staram się co miesiąc wypożyczyć jedną jego książkę. Do teraz żadna mnie nie zawiodła. Nie chciałabym spoilerować, więc napiszę jedynie, że bohaterowie kompletnie nieprzekonywujący, wręcz nijacy - zupełnie jak cała fabuła, która miejscami sprawiała, że upewniałam się czy to, aby na pewno Katzenbach. Absolutnie nie polecam.

killersteward | 2015-09-22

Zdecydowanie najsłabsza i chyba najmniej oryginalna powieść Katzenbacha. Do "Analityka" czy "Opowieści szaleńca" nawet się nie umywa. Bohaterowie jacyś tacy nijacy, ciężko ich polubić a czarne charaktery też nie są jakimiś ciekawymi, skrzywionymi psychopatami. Jedyny plus, to to że jest dość krótka i szybko można mieć ją za sobą.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-25