Być jak te dwa drzewa

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Być jak te dwa drzwa
978-83-7745-065-9
Forever

Niejednoznaczna opowieść o miłości, objawiającej się w różnych postaciach, w rzeczywistości jest próbą zmierzenia się z odwiecznymi pytaniami, a także pretekstem do zadania kolejnych, nie mniej istotnych.Autor pozwala czytelnikowi samodzielne poszukać odpowiedzi. Przedstawia życie, jako wspaniałą szansę, z której niełatwo nauczyć się korzystać. Przypomina jednocześnie o wielkim przywileju, jakim jest wdzięczność.

źródło opisu: Wydawnictwo Radwan, 2010

źródło okładki: http://www.radwan.pl

Forever | 2011-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Kiedy pierwszy raz wzięłam tę szczuplutką książeczkę do ręki od razu zwróciłam uwagę na... wiek autora. Michał Bednarczyk, który napisał "Być jak te dwa drzewa" , urodził się 1990 roku.
Swój debiut poświęcił tematyce młodzieńczej, nastoletniej miłości.
Głównym bohaterem jest Robert, wrażliwy i inteligentny samotnik.
Choć jego sytuacja rodzinna nie zależy do najprostszych, nikt o tym nie wie. Nawet jego najlepszy i jedyny przyjaciel, Adam.
Jednak gdy na swojej drodze życiowej spotyka Alicję, wszystko ulegnie zmianie. To jej opowie siebie, ujawni wszystkie skrywane tajemnice. Pokocha ją tak, jak nigdy nikogo nie kochał.

Choć pewnie pomyślicie sobie, że ta książka to bardzo ckliwe romansidło, ja jednak jestem odmiennego zdania. Faktycznie, podejmuje tematykę miłości wręcz utopijnej, ale czy jest coś w tym złego? Patrząc na to, jak dużo młodych ludzi ma problem z docenieniem uczuć drugiej osoby, jestem w stanie zrozumieć jej główne przesłanie, które jest skierowane do konkretnego...

misia0606 | 2016-12-03
DemonicHunter | 2016-02-06