Leśny ludek i smoki

Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW
The Woodland Folk in Dragonland
83-85167-73-0
Asia

" Cześć! My, obywatele Smokolandii, nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że poza naszym światem istnieją jeszcze jakieś inne światy. Teraz jednak, kiedy poznaliśmy mieszkańców lasu, zaczęła się nowa era w naszym życiu. Mimo pewnych kłopotów na początku zostaliśmy dobrymi przyjaciółmi, nauczyliśmy się współżyć z tymi małymi stworzeniami, ze wszystkimi jednakowo dobrze. Niech Cię nie zmyli nasz wygląd, bo chociaż wyglądamy na dzikie i niesforne, jestem pewny, że nas polubisz. Król Smok."

źródło opisu: książka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kern | 2017-08-03
Na półkach: Przeczytane, 2017, Dzieci
Przeczytana: sierpień 2017

Po części pierwszej, najciekawsza pozycja w serii. Widać wyraźny progres u autora, który dodając kolejnych "przyjaciół" dodaje wraz z nimi także kolejne aspekty swojego warsztatu.
I tak dodając elfy autor dodał humorystyczne scenki to dodając smoki dodał słowotwórstwo, które bardzo bawiło dzieci.

Wielka szkoda, że to ostatnia książka z Leśnym Ludkiem.

surykatek86 Mazur | 2018-01-06
Przeczytana: 20 grudnia 1992

Cykl 6 książek które poznałem w bibliotece gdy miałem 8 lat , opowiada o przygodach mówiących zwierzętach elfach ,wróżkach i skrzatach przypomina dzieciństwo .Polecam.

Lenkaite | 2013-01-27
Przeczytana: luty 1996

Nie da się obiektywnie ocenić zauroczeń z dzieciństwa. Właściwie nawet nie ma takiej potrzeby:)

Urszula | 2017-10-30
Różyczka | 2017-02-11