Okładka książki Życie wspólne

papier
Amelka
9 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Głębokie przemyślenia, oparte na osobistych doświadczeniach, protestanckiego pastora i teologa, poczytnego autora, orędownika ekumenizmu, miłośnika życia mniszego, a nade wszystko męczennika za wiarę; rozważania pełne impulsów biblijnych, odniesień z historii duchowości odnośnie do wspólnoty budowanej na słowie Bożym, żyjącej nim i szukającej w nim sensu, spoiwa i siły.

źródło opisu: http://www.alleluja.katolik.pl/index.php?prodid1=14&page1=booknote

źródło okładki: http://www.alleluja.katolik.pl/index.php?prodid1=14&page1=booknote

Gdzie kupić?

Kalendarium literackie
  • Sławomir Koper
    51. rocznica
    urodzin
    Historia nigdy nie jest wyłącznie czarno-biała, jak to z reguły opisują nasi historycy. Ma wiele kolorów, tak jak barwne jest codzienne życie i barwni są jego bohaterowie.
  • Isaac Bashevis Singer
    112. rocznica
    urodzin
    Wszyscy gramy w szachy z Losem. On robi ruch i my robimy ruch. On usiłuje dać nam szacha i mata w trzech posunięciach, a my próbujemy temu zapobiec. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie wygrać, ale mamy chęć pokazać mu prawdziwą walkę.
  • Nik Pierumow
    51. rocznica
    urodzin
    Nadziei nie ma tylko dla tych, którzy dobrowolnie z niej rezygnują.
  • Guy N. Smith
    75. rocznica
  • Voltaire
    320. rocznica
    urodzin
    - Co to takiego "optymizm"? - spytał Kakambo.
    - Ach - odparł Kandyd - to obłęd dowodzenia, że wszystko jest dobrze, kiedy nam się dzieje źle.
  • Michael Grant
    100. rocznica
    urodzin
    Tłum z płonących dzielnic, chcą przeżyć. Kto ich o to prosił?
  • Yvonne Woon
    30. rocznica
    urodzin
    Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach. Przypominają człowiekowi, że szczęście jednak istnieje (...)
  • Thomas Enger
    41. rocznica
  • Anne McCaffrey
    3. rocznica
    śmierci
    Zakaz tylko zwiększa pragnienie.
  • Richard Leigh
    7. rocznica