Monsignore

Tłumaczenie: Bożena Sęk
Wydawnictwo: Śląsk
Monsignore
Ewa

Powieść ta ukazuje burzliwe życie i niezwykłą karierę człowieka, który w osobliwy sposób dochodzi do godności kardynalskiej. Diabeł czy święty? - takie pytanie zadać może czytelnik śledząc barwnie przedstawione losy bohatera tej książki. Akcja toczy się głównie w specyficznej atmosferze kuluarów Watykanu, odsłania finansowe kulisy jego działań, różne interesy typu mafijnego. Jak w...

Akcja toczy się głównie w specyficznej atmosferze kuluarów Watykanu, odsłania finansowe kulisy jego działań, różne interesy typu mafijnego. Jak w kalejdoskopie zmieniają się postacie powieści: dostojnicy kościelni, członkowie mafii, emirowie, dziennikarze, piękne kobiety. Sporo w niej wydarzeń sensacyjnych, a także erotyki.

źródło opisu: Wydawnictwo Śląsk 1988

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wifi | 2012-09-29
Przeczytana: listopad 2011

Bardzo dobra książka, jednak gdzieś istnieje powieść pod tym samym tytułem ukazująca więcej faktów. Tej samej zresztą historii. Autor przedstawia na końcu książki wszystkie znane mu prawdziwe nazwiska postaci Watykanu. Jeśli ktokolwiek wie, gdzie tę powiesć odnależć. PROSZĘ O KONTAKT.

Na półkach: Ulubione, Przeczytane
evelina47 | 2014-11-02