Wyrok na miasto : Berlin i Moskwa wobec Powstania Warszawskiego

Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-12103-4
historyczna
Anna

Wznowienie monografii znakomitego znawcy problematyki Powstania Warszawskiego, a zwłaszcza działań wojsk niemieckich i radzieckich w szeroko pojętym obszarze Warszawy w czasie walk powstańczych. Autor charakteryzuje sytuację na froncie wschodnim latem 1944 roku, omawia traktowanie sprawy Polski przez jej zachodnich sojuszników. Uwagę skupia jednak na sytuacji, w jakiej znalazły się siły niemieckie i na ich zdolności do działań operacyjnych i stawiania skutecznego oporu nad Wisłą. Wnioski, do jakich dochodzi, skłaniają do postawienia tezy o beznadziejności heroicznej walki powstańców w obliczu nieubłaganych realiów sytuacji geopolitycznej i geostrategicznej na ziemiach polskich w połowie 1944 roku.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: http://www.bazarek.pl/searchx.php/fraza,wyrok+na+miasto