KSIĘGA ŻYCIA KOBIETY. Ciało - Psychika - Duchowość

Tłumaczenie: Sylwia Pikiel
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
A woman's book of life. The Biology, Psychology, and Spirituality of the Feminine Life Cycle
978-83-7489-141-7
Meryre

Każda z nas po przeczytaniu tej książki poczuje większy szacunek do siebie i innych kobiet, do tego kim są w swoich ciałach, emocjach i duszach. Poczuje się szczęśliwa! Z księgi życia kobiety można się nauczyć, jak w naturalny sposób przejść przez zmiany, które pojawiają się na kolejnych etapach życia, jak zachować zdrowie i czuć się doskonale. Poszczególne etapy: - dzieciństwo, -...

Poszczególne etapy:
- dzieciństwo,
- dojrzewanie,
- macierzyństwo,
- menopauza,
- starość
traktowane są tu jak klucze do skarbnicy potencjału kobiety. Nikt wcześniej nie pisał o wzajemnych powiązaniach pomiędzy kobiecym ciałem, emocjami a duchowością. Joan Borysenko pokazuje, że najwyższe stadium rozwoju - wbrew ogólnym przekonaniom - kobieta osiąga po menopauzie. Jej książka obala zatem stereotypy dotyczące rozwoju i starzenia się kobiet. Dzięki temu możemy docenić własną wartość niezależnie od tego, ile mamy lat.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne,1999

źródło okładki: http://www.gwp.pl/267,ksiega-zycia-kobiety-cialo-p...»

Aksamitt | 2013-09-04

Mądra książka dla każdej kobiety.Opisuje w poszczegolnych etapach całe życie i co na dane lata przypada w naszym rozwoju tak i duchowym jak cielesnym.Jak się przygotować na zmiany zachodzące w naszych organizmach i jak naturalnie pokonywać kolejne by niwelować straty.Niweluje tez pewne stereotypy o kobiecie szczegolnie te dotyczące życia po menopauzie i w starszym wieku.
Ogólnie pozytywnie budująca książka:)
Nie jest to jakiś fachowy bełkot,choć terminologia oczywiście też się pojawia.

Hanna | 2012-08-24
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Książka w sposób przystępny pokazuje siedmioletnie etapy życia kobiety od niemowlęctwa do późnej starości. Autorka łączy informacje z zakresu biologii i medycyny z wiedzą z zakresu psychologii i duchowości. Pozwala dzięki temu spojrzeć na temat z bardzo szerokiej perspektywy, pomagając uporać się z wyzwaniami jakie każdy z okresów ze sobą niesie, pokazując też szanse i możliwości. Książka bardzo pozytywna i pomocna, choć raczej nie nazwałabym jej przełomową. Mam też zastrzeżenia do błędów translatorskich i kiepskiej korekty, ale to już powszechne bolączki rynku wydawniczego.

Iveczka | 2013-11-29
Przeczytana: listopad 2013

Biologiczno neurologiczne podejście do kobiet, nic ciekawego.

Gren | 2013-11-13
Przeczytana: 2012 rok

Nie wszystkie kobiety są hetero.

Ola Rzążewska | 2016-03-11
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Bardzo przyjemna w lekturze.

catherine | 2015-12-07
wrzosowa | 2015-04-30