KSIĘGA ŻYCIA KOBIETY. Ciało - Psychika - Duchowość

Okładka książki KSIĘGA ŻYCIA KOBIETY. Ciało - Psychika - Duchowość Joan Borysenko
Okładka książki KSIĘGA ŻYCIA KOBIETY. Ciało - Psychika - Duchowość
Joan Borysenko Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) Seria: Płeć i rodzaj nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Płeć i rodzaj
A woman's book of life. The Biology, Psychology, and Spirituality of the Feminine Life Cycle
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2002-01-01
2002-01-01
Sylwia Pikiel

Książka napisana w latach 90tych XX wieku, a wciąż bardzo aktualna. Zawiera dużo ciekawych obserwacji i przemyśleń, a także sporo krytyki wobec mainstream'u, który nas (odpowiednio) programuje.
Polecam osobom o otwartych umysłach - i kobietom, i mężczyznom.

Polecam osobom o otwartych umysłach - i kobietom, i mężczyznom.

Na półkach: , , , , , ,

Super książka! Zgadzam się z autorką co do tych cyklów. W punkt ! Dużo wyjaśnia młodym kobietom , a dojrzałym potwierdza. Jak dla mnie must have każdej kobiety :)

Książka o interesującej tematyce. Przedstawia życie kobiety w ujęciu siedmioletnich cykli. Każdy z owych cykli ma swój cel i unikalne znaczenie, każdy jest potrzebny oraz zbliża nas do uzyskania prawdziwej egzystencjalnej mądrości.
Joan Borysenko udowadnia nam poprzez aspekt biologiczny oraz psychologiczny, że siła jest kobietą!!

Bardzo przyjemna w lekturze.

Bardzo przyjemna w lekturze.

Biologiczno neurologiczne podejście do kobiet, nic ciekawego.

Biologiczno neurologiczne podejście do kobiet, nic ciekawego.

Nie wszystkie kobiety są hetero.

Nie wszystkie kobiety są hetero.

Mądra książka dla każdej kobiety. Opisuje w poszczególnych etapach całe życie i co na dane lata przypada w naszym rozwoju, tak i duchowym, jak cielesnym. Podpowiada, jak się przygotować na zmiany zachodzące w naszych organizmach i jak naturalnie pokonywać kolejne, by minimalizować straty. Niweluje też pewne stereotypy o kobiecie, a szczególnie te dotyczące życia po menopauzie i w starszym wieku.
Nie jest to jakiś fachowy bełkot, choć będziemy mieć tu też do czynienia z odpowiednią terminologią.
Ogólnie: budująca książka:)

Książka w sposób przystępny pokazuje siedmioletnie etapy życia kobiety od niemowlęctwa do późnej starości. Autorka łączy informacje z zakresu biologii i medycyny z wiedzą z zakresu psychologii i duchowości. Pozwala dzięki temu spojrzeć na temat z bardzo szerokiej perspektywy, pomagając uporać się z wyzwaniami jakie każdy z okresów ze sobą niesie, pokazując też szanse i możliwości. Książka bardzo pozytywna i pomocna, choć raczej nie nazwałabym jej przełomową. Mam też zastrzeżenia do błędów translatorskich i kiepskiej korekty, ale to już powszechne bolączki rynku wydawniczego.

• Psychologia
  • Kobieco