Uważność na targowisku : globalny rynek i masowa konsumpcja a świadome życie

Tłumaczenie: Jerzy Paweł Listwan
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Oblicza Duchowości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Mindfulness in the Marketplace: compassionate responses to consumerism
esej,
hunter

Autorzy przypominają o niepodzielności świata i wzajemnych zależnościach między ludźmi i przyrodą, zwracają uwagę na potrzebę przebudowy systemu wartości. Wskazują także sposoby, jak stając się świadomym konsumentem, możemy przybliżyć narodziny społeczeństwa przyszłości. Tak aby będąc odpowiedzialnymi mieszkańcami błękitnej planety, pozostawić ją kolejnym pokoleniom w stanie nieskażonym.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Gaja | 2011-03-28

Spojrzenie na rynek z perspektywy świata wartości buddyjskich. Jak być świadomym w codziennym życiu i nie dać się wchłonąć szalejącej konsumpcji.