Zaproszenie do podróży

Seria: Pasaże
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Ellenai

Tymon Terlecki - pisarz, eseista, krytyk teatralny i podróżnik. Podróżnik Bez wątpienia. Niniejsza książka jest właśnie zbiorem esejów, artykułów i reportaży powstałych w wyniku wypraw do odległych zakątków świata, ale także w głąb siebie - do miast dzieciństwa i krajów młodości. To nie tylko opis obyczajów, zabytków, wrażeń, lecz także filozoficzny namysł nad wielokulturowością, etnicznością czy przemijaniem. Z wnikliwymi i polemicznymi opisami europejskich stolic sąsiadują zmysłowe, sarkastyczne notatki z podróży do Ghany, a z krytycznymi wystąpieniami na temat amerykańskiego społeczeństwa - wspomnienie śpiewu wilgi w Kazimierzu nad Wisłą.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/