Felix i ja

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Miałam ochotę na książkę młodzieżową i mój wybór padł akurat na tą pozycję. Córka stwierdziła, że taka sobie. Ja myślałam, że będzie ciut ambitniejsza...ale niesamowicie się zawiodłam. Nie polecam.

Biedronka | 2011-08-02
Na półkach: 20XX, Przeczytane

nie podobają mi się za nic książki z tej serii. Akcja jest niby to dynamiczna, a jednak nużąca; bohaterowie ponoć traktują życie poważnie, starają się zrozumieć otaczających ich ludzi, ale mimo wszystko w kryzysowych momentach zachowują się jak dzieci. Może jestem zbyt wymagająca, ale mdli mnie od tego stylu pisania. Powieść nie ma ani magii, ani humoru, ani niczego, co urzekło mnie w "prawdziwych" książkach. Słabe

Intan | 2014-07-30
Na półkach: Przeczytane, (wy)Pożyczone
Przeczytana: 2012 rok

Słaba czy bardzo słaba? Oto jest pytanie. Zlituję się i postawię na tę pierwszą opcję.
Nic nie zyskacie dzięki lekturze tej książki. Stracicie natomiast coś cennego - czas. I być może nerwy. Nie polecam.

Lucy | 2015-04-16
Na półkach: Bez kompletu, Przeczytane

Cudowna, trochę romantyczna historyjka zapewnia dwie godziny odprężenia.

sztuku | 2011-03-25
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2011

Ta książka jest chyba najlepszą z całej tej serii. Choć żadna do końca nie jest rewelacyjna to myślę ,że ta ma coś innego w sobie. Jest w pewien sposób napisana o życiu podobnym do naszego. A nie jak w kilku częściach nie wiadomo jakie rzeczy się dzieją. Książka jest lekka i przyjemna. Szybko się ją czyta ,ponieważ jest bardzo króciutka. Proszę nie sugerować się napisanym wiekiem na okładce. Myślę ,że w żadnej książce nie powinien być wyznaczany wiek czytelnika. Każdy sięgnie po nią we właściwym czasie.

Książka opowiada nam o dziewczynie która jest wychowywana przez swojego wujka. Jej rodzice zginęli gdy bohaterka miała zaledwie 2 latka. Przeprowadza się ona wraz z wujem do Paryża. Gdzie zaczyna nowe życie. Nowe otoczenie. nowa szkoła i nowi znajomi. Poznaje świetnego chłopaka w którym się zakochuje. Ma świetną przyjaciółkę. Jej przyjaciel spotyka się z Vanessą ale to nie jest miłość. Główna bohaterka spostrzeganie to dopiero pod koniec książki gdzie wydarzy się Happy End....

O dziwo ta książka od razu przypadła mi do gustu.Nie jest to może wielki bestseler ani książka,która na długo będzie w mojej pamięci,ale jestem zmuszona przyznać że to najlepsza opowieść z całej serii.

Główna bohaterka wydaje się normalna taka jak my.w poprzednich częściach miałam wrażenie,że postacie urwały się nie z tego okresu- z przyszłości,przeszłości.A tu ktoś z kim można się zidentyfikować.
Cecile Dupre to dziewczyna wychowywana przez wujka.Dobrze razem nim się żyje w ich własnym świecie.Przeprowadzka do stolicy Francji może to zniszczyć,na dodatek Cecile i jej wujek się zakochali.Brzmi strasznie i nudno.Lecz zakończenie również mnie zaskoczyło,gdyż pomimo przeciwności Felix i Cecile są parą.Bohaterka zdobywa jeszcze prawdziwą,zaufaną przyjaciółkę - Isabelle,a jej wujek bierze zakręcony i szalony ślub z narzeczoną Agathe.Czemu zakręcony ???Musicie przeczytać!

Marta | 2012-08-18

Może ta książka nie jest powalająca, nie ma w niej nic nadzwyczajnego- norma, że ludzie mają jedno oko zielone, a drugie jeszcze inne, ale po prostu miło się ją czyta. Czytałam ją już kilka razy, od początku wiadomo, że skończy się szczęśliwe no ale no przeczytałabym jeszcze raz, gdybym była teraz smutna.Czytajcie,aż się uśmiechniecie! :))

Paulina Kucińska | 2013-09-03
Przeczytana: 03 września 2013

Nie wiem, jak dla mnie książka zupełnie o niczym i zupełnie nie zrozumiana. Czytałam ją niechętnie. W tej książce nic do siebie nie pasuje, to takie denerwujące.

Pastelowe_Niebo | 2015-01-25

Nie wiem, dlaczego widzę tu tak niepochlebne opinie o tej książce. Moim zdaniem była dobra, podobała mi się i szybko się czytało.

InessaMaximova | 2015-12-14
Przeczytana: 2013 rok

Jedna z niewielu serii, które mają głównie romanse i którą z chęcią czytałam.