Polski rock progresywny. Przewodnik

Wydawnictwo: GAD Records
978-83-61637-00-4
rozrywka
Agnieszka

Pierwsze kompleksowe opracowanie na temat polskiego rocka progresywnego. To ponad 200 opisanych płyt, kilkadziesiąt zespołów, od debiutantów i zapomniane już unikaty – po takie legendy jak Niemen, SBB czy Collage. Przy każdej płycie zamieszczono front okładki, listę utworów i wykonawców, numery katalogowe i krótki, treściwy opis zawartości. W drugiej części przewodnika opisano wykonawców, którzy w jakikolwiek sposób otarli się o rock progresywny. Dodatkowo w książce znalazły się opisy płyt składankowych, DVD, profile firm płytowych i audycji radiowych.

W głównej części przewodnika opisano następujące zespoły: Abraxas, After…, Albion, Alters, Amarok, Anamor, Anawa, Animations, Ankh, Annalist, Anyway, Art Rock, Assal & Zenn, Believe, Breakout, Budka Suflera, Cashmere, Collage, Colt, Cytrus, Czerwono-Czarni, Delate, Division By Zero, Dżamble, Exodus, Framauro, Gargantua, Marek Grechuta, Hipgnosis, Wojciech Hoffmann, Iluzjon, Indukti, Kat, Klan, Kwadrat, Liquid Shadow, Lizard, Mech, Millenium, Mindfields, Moonrise, Mr. Gil, Nemezis, Newbreed, Niebiesko-Czarni, Czesław Niemen, Nurt, Ogród Wyobraźni, Omni, Openspace, Osada Vida, Perihellium, Peter Pan, Point Of View, Quidam, Romuald i Roman, Riverside, RSC, Sandstone, Sattelite, SBB, Skaldowie, Józef Skrzek, Space Avenue, Special Experiment, Stress, Svann, Szolc & Srzednicki, TAO, Three Wishes, Turquoise, Twilight, Uistiti, Votum oraz Xenn.

źródło opisu: Wydawnictwo GAD Records, 2008

źródło okładki: http://www.gadrecords.pl/pl/bk_polski_rock_progresywny.html