Popularne wyszukiwania
Polecamy
Michał Wilczyński
4
7,3/10
Urodzony: 21.04.1986
Urodzony 21.04.1986 r. Autor książek: „Wizje” (2003, Śląska Witryna Muzyczna),„Polski rock progresywny. Przewodnik” (2008, GAD Records),„UK. Presto Vivace” (2009, GAD Records) oraz wielu artykułów prasowych (Jazz Forum, Teraz Rock, Twój Blues, Metal Hammer, Lizard). Prowadził audycje w Radiu Piekary i Studenckim Radiu Egida. Przygotował kompletne reedycje dyskografii takich zespołów, jak SBB, Exodus, Bank, TSA czy Laboratorium. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej, miłośnik rocka progresywnego. Obecnie szef wydawnictwa GAD Records, redaktor naczelny kwartalnika o rocku progresywnym „Lizard”.http://www.gadrecords.pl
7,3/10średnia ocena książek autora
18 przeczytało książki autora
84 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
SBB - wizje : autoryzowana historia zespołu
Michał Wilczyński, Andrzej Hojn
7,0 z 1 ocen
14 czytelników 0 opinii
2003
Najnowsze opinie o książkach autora
Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej Dawid Brykalski
7,1
Uprzedzam już na samym początku – fani tego, co współcześnie zwykliśmy określać mianem szeroko pojętej muzyki elektronicznej, mogą być zawiedzeni. I to nawet bardzo. House, techno, drum’n’bass, ambient lub footwork – tych i innych gatunków, które swoją popularność nad Wisłą zdobyły już w latach 90. lub w XXI wieku, próżno szukać w prezentowanej książce. Powód? Już na wstępie klarownie przybliża go redaktor tomu, Marek Horodniczy: „zajęliśmy się obszernym zbiorem, który można – za Jerzym Kordowiczem – nazwać >>el-muzyką<<, a także twórczością wyrosłą z jazzu, rocka, popu i tworzoną (…) na instrumentach elektronicznych w ciągu dwóch dekad (lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych)” (s 8).
Więcej w recenzji na moim blogu: http://wp.me/ph4gw-dPh.
Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej Dawid Brykalski
7,1
Znakomita pozycja, nie tylko dla fanow polskiej elektroniki. Ksiazka napisana przystepnym jezykiem. Pierwsza jej czesc to zbior felietonow poswieconych roznym artystom muzycznym z lat 1980-1990. Druga czesc poswiecona jest instrumentom elektronicznym, ktore mialy zasadniczy wplyw na rozwoj muzyki (dla mnie nieco mniej ciekawa). Trzecia czesc to juz doslownie kilka paragrafow na temat muzykologii na swiecie I w Polsce.
Prawdziwym kaskiem dla fanow el-muzyki jest zestaw dwoch krazkow cd dolaczonych do tego wydawnictwa (przekroj przez opisywana w pierwszej czesci ksiazki muzyke).