Szlak orlich gniazd

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
978-83-04-04928-4
historia

Książka poświęcona jest średniowiecznym obiektom obronnym położonym w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Autor opisuje nie tylko zabytki architektury i sztuki, ale także zjawiska krajobrazowe, przyrodnicze, historyczne i etnograficzne. W tekst wplata umiejętnie miejscowe legendy i anegdoty. Wędrówka rozpoczyna się na Wawelu, następnie podążamy Drogą Królewską do Ojcowskiego Parku Narodowego, przez Olkusz i Rabsztyn do Pustyni Błędowskiej, a następnie przez Bydlin, Smoleń, Pilicę do Ogrodzieńca. Na trasie do Jasnej Góry zwiedzamy jeszcze okolice Złotego Potoku, Łutowiec, Żarki, Ostrężnik, Sokole Góry i Olsztyn.

źródło opisu: Wydawnictwo Ossolineum, 2008

Aleksander | 2011-12-11