Szlakami Krainy Orlich Gniazd

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szlaki tematyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
83-7319-713-3

Książka zawiera opis zamków i innych obiektów położonych na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wokół szlaków: Orlich Gniazd i Warowni Jurajskich, poza ruinami znanych zamków (m.in. Ogrodzieniec, Smoleń, Rabsztyn, Pieskowa Skała, Ojców) skupia się wiele różnorodnych atrakcji turystycznych. Są to np. zabytki sakralne, interesujące okazy przyrody nieożywionej (ostańce wapienne), jaskinie i wiele innych. Przy prezentacji zamków przytoczono także legendy i opowieści. Autor proponuje kilka wycieczek, na których trasie znalazły się wszystkie opisane obiekty. Każdy mały rozdział zawiera informacje praktyczne dotyczące noclegów, komunikacji, barów. Tekst ilustrują kolorowe fotografie, rzuty zamków, mapki.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

Agnieszka1985 | 2016-11-07