Czerwony Pokój. Sceny z życia artystów i pisarzy

Wydawnictwo: Przedświt
Röda rummet
literatura szwedzka
Róża_Bzowa

Powieść Augusta Strindberga opublikowana w 1879 roku. Jest to satyra na sztokholmskie społeczeństwo, często opisywana jako pierwsza nowoczesna powieść szwedzka. Młody urzędnik idealista, Arvid Falk, porzuca harówkę biurokracji, aby zostać pisarzem. Bohater odwiedzając różne środowiska społeczno-polityczne natyka się na obłudę i korupcję polityczną. Związuje się z środowiskiem...

Młody urzędnik idealista, Arvid Falk, porzuca harówkę biurokracji, aby zostać pisarzem. Bohater odwiedzając różne środowiska społeczno-polityczne natyka się na obłudę i korupcję polityczną. Związuje się z środowiskiem artystyczno-literackim, które spotyka się w czerwonej jadalni w restauracji Bernsa.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie