8 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Reservaat
hunter

Ostatnia powieść Ruyslincka, "Rezerwat", leży w tym samym kręgu zainteresowań autora. Jest to wstrząsająca wizja ludzkości odczłowieczonej przez rutynę, konformizm i terror, tępiącej wszelki indywidualizm. Z przejęciem śledzimy losy głównego bohatera, poety i artysty, którego unicestwia społeczeństwo kierujące się dewizą "Utility and Profit", przydatność i zysk. Powieść napisana żywo,...

Powieść napisana żywo, interesująco, z pasją, jest ostrzeżeniem rzuconym przez człowieka, który zdaje sobie sprawę z istniejącego zagrożenia, lecz nie widzi sposobu przeciwstawienia się złu.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1972

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Arkadiusz Krol | 2013-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Pożarłem w całości i prawie zaspokoiłem "głód". Świetna pozycja.

Parpie | 2016-07-22
Przeczytana: 26 lipca 2016