Złoto bogów

Okładka książki Złoto bogów Bear Grylls
Okładka książki Złoto bogów
Bear Grylls Wydawnictwo: Pascal Cykl: Misja przetrwanie (tom 1) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Misja przetrwanie (tom 1)
Gold of the Gods
Pascal
2011-06-01
2011-06-01
Arkadiusz Belczyk
Sztuka przetrwania

Bear Grylls
Wydawnictwo: Pascal
Cykl: Misja przetrwanie (tom 1)
272 str.
Ekscytujący nowy cykl książek słynnego mistrza sztuki przetrwania
BEARA GRYLLSA.
Mnóstwo opisów autentycznych technik przetrwania w najtrudniejszych sytuacjach tym razem znajdziecie w powieści przygodowej napisanej specjalnie dla młodzieży!
Beck Granger stoi w obliczu pewnej śmierci. Z dwojgiem przyjaciół zaginął w kolumbijskiej dżungli; nie ma GPS-u ani jedzenia, a jedynie starą mapę i tajemniczy amulet.
Zna za to tajniki sztuki przetrwania i jeśli ktokolwiek może uratować całą trójkę, to właśnie Beck.
Jak zbudować tratwę i schronienie...
Jak zabić węża...
Jak znaleźć wodę...
Jak pokonać atakującego rekina...
Beck umie sobie poradzić w każdym środowisku – ale nawet on nie przewidzi każdego niebezpieczeństwa...
Szukając swego porwanego wuja, Beck musi walczyć z czasem i żywiołami. Czy uda mu się odnaleźć zaginione Złote Miasto i odkryć tajemnicę jego mieszkańców?

Bear Grylls
Wydawnictwo: Pascal
Cykl: Misja przetrwanie (tom 1)
272 str.
Ekscytujący nowy cykl książek słynnego mistrza sztuki przetrwania
BEARA GRYLLSA.

Bardzo ciekawa i wciągająca historia. Podróże, przygody, to lubię.

Bardzo ciekawa i wciągająca historia. Podróże, przygody, to lubię.

Czytaliście kiedyś książkę o przetrwaniu w buszu, wyprawie tratwą przez wodę i ataku rekina? Jeśli nie, pierwszy tom Beara Gryllsa bardzo dobrze wprowadzi Was w tamten świat.

Beck i wuj Al udali się do Cartageny na karnawał. Ich celem było jednak spotkanie z burmistrzem, który miał do nich sprawę. Była to poufna informacja, więc aż do samego końca Beck nie wiedział, jaki jest cel ich najnowszej wyprawy. Burmistrz Cartageny chciał odnaleźć Złote Miasto, gdzie, jak sama nazwa wskazuje, miało znajdować się dużo bogactwa. Niestety, ktoś pokrzyżował ich plany. Od tej pory Beck musiał radzić sobie sam. Za pomocników miał dwójkę dzieci burmistrza, które zupełnie nie znały się na sztuce przetrwania…

Pokusiłabym się o stwierdzenie, że publikacja łączy w sobie cechy powieści przygodowej i książki dla nastolatków. Nie jestem szczególnie stara, bo mam dopiero nieco ponad 20 lat, jednak pozycja wydawała mi się trochę naciągana. Owszem, rozumiem, że jej zadaniem jest umilenie nam czasu, jednak pierwsza połowa to zbiór wydarzeń, które nie miały prawa mieć miejsca. Na szczęście druga połowa nie była aż tak wymyślna. Takiego zakończenia bym się nie spodziewała, więc wielkie brawa dla Beara Gryllsa za stworzenie czegoś, co mnie zaskoczyło.

W podróży czytam zawsze coś lekkiego i ta książka idealnie się do tego nadaje. Jest to taka powieść, że gdy wsiądziemy do pociągu/autobusu i zaczniemy ją czytać to nasza stacja pojawi się zupełnie niespodziewanie. Jest wciągająca, ale nie na tyle, by nie można się było od niej oderwać. Bardzo miło spędziłam z nią jednak czas podróży, który w żadnym wypadku mi się nie nudził.

,,Misja: Przetrwanie. Złoto bogów” to pierwszy tom czterotomowej serii, którą mam już zakupioną w całości. Jest to tak naprawdę lekka opowieść na średniej długości podróż lub wolne popołudnie. Nie można się nią zmęczyć, a jedynie razem z bohaterami uczyć się sztuki przetrwania. Z chęcią sięgnę po kolejne tomy i sprawdzę, co Bear Grylls w nich dla nas przygotował.

Kolejna książka z serii Bear'a Grylls'a, która razi swoim blaskiem nawet największych anty-fanów książek. Książka trzymająca w napięciu od pierwszej strony, aż do podziękowań. Dzięki niej można się także wiele nauczyć np. jak w tym przypadku- jak przetrwać w puszczy? Polecam tą książkę każdemu, kto kocha przygodę :)

Książka „Złoto bogów” z serii „Misja: przetrwanie” autorstwa znanego z telewizyjnych programów survivalowych „Beara” Gryllsa to jednowątkowa powieść przygodowa skierowana do młodszych nastolatków.

13-letni Anglik Beck wraz z wujem przybywa do Kolumbii, by pomóc w poszukiwaniach Złotego Miasta Indian Kogi. Przemierzając ocean na tratwie i dżunglę za współtowarzyszy ma bliźnięta Marca i Christinę.

Powieść zawiera lokowanie porad dotyczących sztuki przetrwania na słonych wodach i w wilgotnych lasach.

Książka jest napisana dobrze, jednak jak na mój gust, zbyt prosto. Nie będzie to jednak wadą dla młodego czytelnika, a zaletą.

Wielka czcionka i tym samym mało tekstu na stronie powoduje, że książka zawiera 270 stron. Czyta się ją jednak bardzo szybko, tym bardziej że historia w pewnym momencie zaczyna intrygować. Zawiedziona jestem jednak zakończeniem, które w żaden sposób nie zaskakuje. Okładkowa cena ponad 30 zł jest zatem zbyt wysoka dla tej pozycji.

"Złoto Bogów" czyta się szybko, ponieważ jest książką dedykowaną dla młodzieży. Jest to powtórzenie zasad przedstawianych w programach syrwiwalowych przez Beara Gryllsa ubranych w powieść przygodową. "Złoto Bogów" ma miejsce w tropikalnych kolumbijskich lasach.

Książeczka mocno przeciętna.. w sam raz dla dziesięciolatka, starszy czytelnik raczej niczego ciekawego tu nie znajdzie.

Świetna książka. Wciągająca, dużo informacji podróżniczych i przyrodniczych. Można się poczuć jakby się samemu przezywało tą przygodę:)

Super książka! Bardzo wciąga. Szybko się czyta. Polecam!

Super książka! Bardzo wciąga. Szybko się czyta. Polecam!

• W prywatnej biblioteczce
  • Kryminały, tajemnice, przygodówki i powieści
  • Czytane w 2017

Bear Grylls Złoto bogów Zobacz więcej