Wybrańcy

Tłumaczenie: Donata Olejnik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zaginieni w czasie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Found
978-83-245-8965-4
Dorota_1988

Trzynaście lat przed wydarzeniami opisanymi w książce na lotnisku pojawia się znikąd tajemniczy samolot z 36 niemowlętami na pokładzie. Pracownicy lotniska wynoszą dzieci z samolotu, by potem zgodnie z poleceniem wezwanego agenta FBI zataić wszystko, czego byli świadkami. Nie jest to łatwe dla młodej pracownicy, Angeli DuPre, która nie tylko jako pierwsza weszła na pokład, ale również widziała, jak samolot zniknął zaraz po ewakuowaniu dzieci.
Trzynaście lat później adoptowany chłopiec imieniem Jonah, jego nowy kolega Chip oraz siostra Jonaha Kathrine uwikłani zostają w serię niezwykłych zdarzeń, które mają związek z faktem, że obaj chłopcy zostali adoptowani trzynaście lat temu. Zaczynają otrzymywać od kogoś listy ostrzegające ich przed niebezpieczeństwem: „jesteś jednym z zaginionych”.
Jonah, Chip i Katharine starają się rozwikłać zagadkę, w której głównymi elementami są: agent FBI, przemyt dzieci, niezidentyfikowany samolot i ludzie, którzy pojawiają się nie wiadomo skąd i znikają nie wiadomo gdzie. Jak Jonah i Chip zachowają się w momencie krytycznym?

Harii | 2015-01-28
Przeczytana: 2014 rok

Kolejna książka o przenoszeniu się w czasie. Nic szczególnego, ale szybko się czyta. Chociaż nie była zła, na razie nie mam zamiaru sięgać po następną część serii.

Kaskaderka016 | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Książka niezwykle trzyma w napięciu i bardzo działa na wyobraźnię, dzięki czemu trudno nam jest się nie zastanawiać co byśmy zrobili na miejscu bohaterów. Czytając niektóre fragmenty nie mogłam się oderwać. Może książka nie jest ''napakowana'' akcją po brzegi, ale to nie zmienia faktu, że miło się ją czyta.

igus_2010 | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

No i kolejna ksiazka o podrozach w czasie..... i kolejna dla mlodziezy...... czy udana? Mysle ze tak:-) Fajna odskocznia od rzeczywistosci, prosty jezyk, nieskomplikowane postacie i duuuuzzzo zagadek..... krotko mowiac mile spedzony czas:-) Chyba na stare lata polubie ksiazki mlodziezowe:-):-)

zlatawiecz | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Nie jest źle,ale w sumie rozkręcenie akcji mogłoby być trochę szybsze. Mam przeczucie że druga część będzie dużo ciekawsza(nie da się powiedzieć dlaczego nie zdradzając zakończenia).

k_klaudiusz | 2014-01-27
Na półkach: 2013 i starsze, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Nigdy nie byłam zwolenniczką takiego typu ksiazek, ale ta bardzo mi się podobała. Bardzo dobrze się czyta i na nudę jak najbardziej polecam.

Xsenia | 2016-05-13

Wciągająca lektura dla nastolatków. I tajemnica do rozwikłania. Polecam.

Sophie | 2013-02-12
Przeczytana: 03 lutego 2013

"Jesteś jednym z zaginionych."

Młodzież jest bardziej interesująca... Od dorosłych. Tak twierdzi sama autorka, uzasadniając swoją decyzję o pisaniu książek właśnie dla dzieci i młodzieży. Margaret Peterson Haddix to amerykańska autorka powieści przygodowo-fantastycznych, która o zostaniu pisarką marzyła od najmłodszych lat, gdy w dzieciństwie na farmie całymi dniami słuchała niesamowitych opowieści oraz czytała książki. Wiele lat później postanowiła studiować dziennikarstwo, aby móc urzeczywistnić swoje marzenia.

Młodzi bohaterowie. Jonasz i Chip mają lat trzynaście, a siostra Jonasza jest o rok młodsza. Można by pomyśleć od razu, że to z biegu czyni książkę "dziecinną", jednak gdy ktoś spotkał się z autorką przy okazji czytania "Dzieci Cieni" powie, że i młodsze dzieci wiodące prym w powieści nie czynią jej od razu dziecięcą książeczką. Tak myślę teraz, ale gdy "Wybrańców" czytałam dwa lata temu, niestety inaczej ich zapamiętałam, postanowiłam więc przyjrzeć się historii raz...

Magdalena | 2012-05-12

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwsza powieść z cyklu zaginieni w czasie. Z biegiem stron akcja się rozkręca. Poznajemy dzieci adoptowane, które 13 lat wcześniej znalazły się na pokładzie samolotu. Okazuje się, iż są to zaginione dzieci historii, które zostały uratowane ze swoich czasów m. in.: Anastazja i Aleksy Romanow, bratankowie króla Ryszarda III z Anglii itd.

Pati | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Książka jest super :) Fantastyka zmieszana z kryminałem :) Na pewno przeczytam kolejne tomy :)

Marczuk | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Książka bardzo interesująca oraz fantastyczna.