Złoto bogów

Tłumaczenie: Arkadiusz Belczyk
Cykl: Misja przetrwanie (tom 1)
Wydawnictwo: Pascal
Gold of the Gods
Sztuka przetrwania
przygodowa
Ag2S

Ekscytujący nowy cykl książek słynnego mistrza sztuki przetrwania BEARA GRYLLSA. Mnóstwo opisów autentycznych technik przetrwania w najtrudniejszych sytuacjach tym razem znajdziecie w powieści przygodowej napisanej specjalnie dla młodzieży! Beck Granger stoi w obliczu pewnej śmierci. Z dwojgiem przyjaciół zaginął w kolumbijskiej dżungli; nie ma GPS-u ani jedzenia, a jedynie starą mapę i...

Ekscytujący nowy cykl książek słynnego mistrza sztuki przetrwania
BEARA GRYLLSA.

Beck Granger stoi w obliczu pewnej śmierci. Z dwojgiem przyjaciół zaginął w kolumbijskiej dżungli; nie ma GPS-u ani jedzenia, a jedynie starą mapę i tajemniczy amulet.

Zna za to tajniki sztuki przetrwania i jeśli ktokolwiek może uratować całą trójkę, to właśnie Beck.

Jak zbudować tratwę i schronienie...
Jak zabić węża...
Jak znaleźć wodę...
Jak pokonać atakującego rekina...

Beck umie sobie poradzić w każdym środowisku – ale nawet on nie przewidzi każdego niebezpieczeństwa...

Szukając swego porwanego wuja, Beck musi walczyć z czasem i żywiołami. Czy uda mu się odnaleźć zaginione Złote Miasto i odkryć tajemnicę jego mieszkańców?

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2011

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiegarnia.php

violabu Toczytam | 2014-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2014, Syna
Przeczytana: 30 lipca 2014

Książka „Złoto bogów” z serii „Misja: przetrwanie” autorstwa znanego z telewizyjnych programów survivalowych „Beara” Gryllsa to jednowątkowa powieść przygodowa skierowana do młodszych nastolatków.

13-letni Anglik Beck wraz z wujem przybywa do Kolumbii, by pomóc w poszukiwaniach Złotego Miasta Indian Kogi. Przemierzając ocean na tratwie i dżunglę za współtowarzyszy ma bliźnięta Marca i Christinę.

Powieść zawiera lokowanie porad dotyczących sztuki przetrwania na słonych wodach i w wilgotnych lasach.

Książka jest napisana dobrze, jednak jak na mój gust, zbyt prosto. Nie będzie to jednak wadą dla młodego czytelnika, a zaletą.

Wielka czcionka i tym samym mało tekstu na stronie powoduje, że książka zawiera 270 stron. Czyta się ją jednak bardzo szybko, tym bardziej że historia w pewnym momencie zaczyna intrygować. Zawiedziona jestem jednak zakończeniem, które w żaden sposób nie zaskakuje. Okładkowa cena ponad 30 zł jest zatem zbyt wysoka dla tej pozycji.

karolay | 2015-01-18

Kolejna książka z serii Bear'a Grylls'a, która razi swoim blaskiem nawet największych anty-fanów książek. Książka trzymająca w napięciu od pierwszej strony, aż do podziękowań. Dzięki niej można się także wiele nauczyć np. jak w tym przypadku- jak przetrwać w puszczy? Polecam tą książkę każdemu, kto kocha przygodę :)

Świetniarski | 2014-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2014

"Złoto Bogów" czyta się szybko, ponieważ jest książką dedykowaną dla młodzieży. Jest to powtórzenie zasad przedstawianych w programach syrwiwalowych przez Beara Gryllsa ubranych w powieść przygodową. "Złoto Bogów" ma miejsce w tropikalnych kolumbijskich lasach.

newjersey27 | 2012-12-28
Przeczytana: 09 lutego 2012

Świetna książka. Wciągająca, dużo informacji podróżniczych i przyrodniczych. Można się poczuć jakby się samemu przezywało tą przygodę:)

zuzia99k | 2012-10-05
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Super książka! Bardzo wciąga. Szybko się czyta. Polecam!

Beefdolf | 2013-03-11
Przeczytana: 11 marca 2013

Książeczka mocno przeciętna.. w sam raz dla dziesięciolatka, starszy czytelnik raczej niczego ciekawego tu nie znajdzie.

Kiti | 2015-07-05

Czytaliście kiedyś książkę o przetrwaniu w buszu, wyprawie tratwą przez wodę i ataku rekina? Jeśli nie, pierwszy tom Beara Gryllsa bardzo dobrze wprowadzi Was w tamten świat.

Beck i wuj Al udali się do Cartageny na karnawał. Ich celem było jednak spotkanie z burmistrzem, który miał do nich sprawę. Była to poufna informacja, więc aż do samego końca Beck nie wiedział, jaki jest cel ich najnowszej wyprawy. Burmistrz Cartageny chciał odnaleźć Złote Miasto, gdzie, jak sama nazwa wskazuje, miało znajdować się dużo bogactwa. Niestety, ktoś pokrzyżował ich plany. Od tej pory Beck musiał radzić sobie sam. Za pomocników miał dwójkę dzieci burmistrza, które zupełnie nie znały się na sztuce przetrwania…

Pokusiłabym się o stwierdzenie, że publikacja łączy w sobie cechy powieści przygodowej i książki dla nastolatków. Nie jestem szczególnie stara, bo mam dopiero nieco ponad 20 lat, jednak pozycja wydawała mi się trochę naciągana. Owszem, rozumiem, że jej zadaniem jest umilenie nam czasu,...

Wiki98 | 2017-06-20
Na półkach: Przeczytane, Szukam