Ellisiv

Okładka książki Ellisiv Frid Ingulstad
Okładka książki Ellisiv
Frid Ingulstad Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Królowe Wikingów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Królowe Wikingów (tom 1)
Anna Marciniakówna
Norwegia wiking miłość łzy

Lubie klimaty nordyckie

Lubie klimaty nordyckie

Pomysł ciekawy, wykonanie tragiczne. Poziom opowieści godny wattpada, albo blogów na Onecie z lat 2000.... Nie polecam.

Pomysł ciekawy, wykonanie słabe. Miałam wrażenie, że wszystko za szybko się toczy, nie było widać tego uczucia i namiętności która podobno między bohaterami miała być. Mało fragmentów z historii wikingów, ich życia. Raczej nie polecam.

Ciekawa.

Ciekawa.

Historia Ellisiv, córki wielkiego księcia Rusi, która została żoną króla Norwegii. Ellisiv to odważna dziewczyna, która najpierw postawiła na swoim w Kijowie, praktycznie zmuszając ojca do wyrażenia zgody na małżeństwo z ukochanym wikingiem. Jak się później okazało, była to najgorsza decyzja w jej życiu. Wycierpiała bardzo wiele od swojego męża, nigdy jednak nie przestała go kochać i czekać na niego. Nie powiem, irytowała mnie jej postawa. Ale jak sama podkreślała, ona też dziwiła się temu i wolałaby przestać go kochać, nie mogła jednak wpłynąć na swoje uczucia.
W książce pokazano w ogólnym zarysie fragment historii Norwegii, na przykład początki miasta Oslo. Nie ma jednak co nastawiać się na książkę historyczną. Jak dla mnie bardzo przyjemna książka.

Wikingowie, czyli tematyka którą bardzo lubię.
Ale coś nie zagrało.
No nie bardzo.

Wikingowie, czyli tematyka którą bardzo lubię.
Ale coś nie zagrało.
No nie bardzo.

Książkę bardzo dobrze się czyta, jest wciągająca i ciekawa jak wszystkie z serii Królowe wikingów. Mnie osobiście bardzo się podobały. Polecam

Zakupiłam ją bardzo dawno temu w wakacje w promocyjnej cenie. Miałam co czytać w drodze powrotnej, chociaż przeczytałam ją w bardzo krótkim czasie. Czyta się przyjemnie i nie mam jakiś większych zarzutów.

Pomysł na książkę świetny. Księżniczka kijowska i niedoszły król Norwegii z ciężkim charakterem. Ogromne pole do popisu dla autora. Liczyłam na kawałek dobrej powieści. Dostałam za to płytkich, pustych bohaterów, wyprane z emocji zdarzenia, brak głębszych uczuć.. To wszystko niby się pojawiło, ale nie interesowało. Szkoda, bo jak już pisałam, pomysł na książkę był świetny (można to stwierdzić po paru pierwszych rozdziałach). Niestety, niewykorzystany jak należy.

• Kindle
  • Z historią w tle