Ellisiv

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Królowe Wikingów (tom 1)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Ellisiv
Edyta

Kijów, wiosna roku 1043. Ellisiv, piękna i wykształcona córka wielkiego księcia kijowskiego Jarosława, zostaje wydana za mąż za Haralda Sigurdssona, przyszłego władcę Norwegii. Zakochana w urodziwym i dzielnym wikingu, bez wahania wyjeżdża po ślubie na północ, na zawsze porzucając wszystko, do czego przywykła. Pełna nadziei nie przypuszcza, że życie z Haraldem, człowiekiem ambitnym, okrutnym i hołdującym pogańskim obyczajom, przyniesie jej nie tylko wiele radości, ale i łzy...

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 2004

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-7264-256-7

Liesel | 2011-12-16

Pomysł na książkę świetny. Księżniczka kijowska i niedoszły król Norwegii z ciężkim charakterem. Ogromne pole do popisu dla autora. Liczyłam na kawałek dobrej powieści. Dostałam za to płytkich, pustych bohaterów, wyprane z emocji zdarzenia, brak głębszych uczuć.. To wszystko niby się pojawiło, ale nie interesowało. Szkoda, bo jak już pisałam, pomysł na książkę był świetny (można to stwierdzić po paru pierwszych rozdziałach). Niestety, niewykorzystany jak należy.

Shanden | 2012-03-18
Przeczytana: 2006 rok

Zakupiłam ją bardzo dawno temu w wakacje w promocyjnej cenie. Miałam co czytać w drodze powrotnej, chociaż przeczytałam ją w bardzo krótkim czasie. Czyta się przyjemnie i nie mam jakiś większych zarzutów.

Magdalena | 2015-06-17
Przeczytana: 2013 rok

Książkę bardzo dobrze się czyta, jest wciągająca i ciekawa jak wszystkie z serii Królowe wikingów. Mnie osobiście bardzo się podobały. Polecam

Darsii | 2016-05-03
Przeczytana: kwiecień 2016