Miłość na pograniczu

Tłumaczenie: Dorota Jankowska-Lamcha
Cykl: Kroniki pogranicza (tom 2)
Wydawnictwo: BIS
The Border’s Lord’s Bride
dziedziczka, miłość, zamek
dona

Życie młodziutkiej dziedziczki Ellen MacArthur, od dzieciństwa zaręczonej z kuzynem, dramatycznie się zmienia, gdy w posiadłości wychowującego ją dziadka pojawia się nowy pretendent do jej ręki, nieokrzesany i okrutny Balgair. Pragnie on zdobyć nie tylko piękną Ellen, ale przede wszystkim, poprzez małżeństwo, zamek i ziemie jej przynależne. Spotkawszy się z odmową, poprzysięga, że za wszelką cenę dostanie to, czego pragnie. Od tej chwili zaczyna realizować swój nikczemny plan, początkowo zmieniając życie Ellen w piekło. Lecz z czasem bieg zdarzeń obiera niespodziewany kierunek...

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ewelynn | 2014-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2014

Książka przyjemna i łatwo się czyta. Dużo jest faktów historycznych jednak nie do końca wiem które to prawda a które to fikcja literacka. Ze względów historycznych polecam czytać książki chronologicznie. Fabuła jest rozciągnięta na parę lat a wątki poboczne się zmieniają. Ona to bardzo oddana i honorowa dziewczyna której życie zostało dokładnie zaplanowane przez jej ukochanego dziadka. Bohater to dojrzały mężczyzna który poszukuje w swoim życiu miłości. Książka jest czasami trochę brutalna jednak dzięki temu bardziej odzwierciedla tamte czasu.

djlamcha | 2012-01-27

Prócz, jak zwykle, barwnej przygody i erotyki, pasjonujące wątki historyczne; przyciąga tajemniczy i surowy klimat szkockiego i angielskiego pogranicza.

kasia | 2014-05-24

Książka bardzo drastyczna, ale jak to często bywa zawsze dobrze się kończy. Fajnie sie ją czyta , sięgnęła bym po nią drugi raz :)

Edyta Działa | 2014-11-09

Dużo historycznych danych-opisów, przeplatane wątkiem miłosnym.

estrella_negro | 2016-10-31
monikacik | 2016-07-15