Złota broszka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Wiatr Nadziei". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Gullnlen
978-83-7558-731-9
Elena

Jest rok 1905. Osiemnastoletnia Elise, główna bohaterka wielotomowej opowieści, pracuje w przędzalni w stolicy kraju. Matka Elise choruje na gruźlicę, ojciec alkoholik rzadko pokazuje się w domu, dziewczyna nie może na niego liczyć i sama musi utrzymywać dom oraz trójkę młodszego rodzeństwa. Na szczęście jest Johan, chłopak z sąsiedztwa, z którym Elise łączy coś więcej niż zwykłe koleżeństwo, to on jej pomaga, on stanowi dla niej oparcie. W kraju dzieją się rzeczy ważne - Norwegia po pięciu wiekach braku własnej państwowości stara się odzyskać niepodległość. To budzi wielkie nadzieje na przyszłość, i na tym tle historycznym toczą się losy mieszkańców położonej nad rzeką Aker dzielnicy miasta, ciężko pracujących, zmagających się z przeciwnościami życia, walczących o byt, ale też przeżywających radości i chwile szczęścia.

tatiasza | 2015-05-24

Pierwszy tom za mną. Czytało się szybko i całkiem przyjemnie. Jest to opowieść o ludziach, którzy bardzo ciężko muszą pracować, aby przeżyć. Jest a zazdrości, "życzliwych" sąsiadach, miłości, ludzkim upodleniu, cierpieniu, wrażliwości, bezduszności, takie prawdziwe, ciężkie życie...
Mam zamiar przeczytać całość:)

AliceWhite87 | 2013-02-02
Przeczytana: wrzesień 2009

Jeśli mam być szczera to saga nie zachwyciła mnie tak bardzo. Pierwsze tomy jeszcze jaskoś ujdą ale z tomu na tom idzie ku gorszemu. Główna bohaterka-Elise-jej naiwność przechodzi wszelkie granice to mnie w niej najbardziej denerwuje. Jak już mówiłam z tomu na tom czyta się coraz bardziej z przymusu niż z chęci poznania dalszego ciągu. Posiadam tylko ten pierwszy tom,resztę mam w formie ebooku i bardzo się z tego cieszę gdyż nie musiałam niepotrzebnie marnować pieniędzy.

Rozziie | 2013-08-07
Przeczytana: 2012 rok
pinat.xdd | 2014-09-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Saga

Każda saga zapowiada się ciekawie. Niestety kolejnych jej części nie czytałam, wiec trudno określić czy jest ona dobra. Książka typowa dla kobiet.

Vivika | 2016-10-29
Przeczytana: 30 października 2016