Erich Fromm

Tłumaczenie: Ryszard Różanowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Erich Fromm
Anna

Jeden z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku. Zajmował się zagadnieniami psychologicznymi, filozoficznymi oraz społecznymi. Stworzył własny system zwany psychoanalizą humanistyczną. W swoich rozważaniach na temat jednostki i społeczeństwa zwracał uwagę na dramat współczesnego człowieka, poszukującego sposobów przezwyciężania samotności oraz dróg realizacji swoich najgłębszych potrzeb psychicznych: miłości, twórczości i poznania.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 1999

Meaulnes | 2014-08-01